Hvězda „českého Justina Biebera“ stoupá. Tom Sean v singlu zpívá o nesmyslné nenávisti – rasové, vzhledové i homofobní

Ačkoliv Česko neustává v hledání nových talentů, hlasů a superstar, občas se nové tváře (a hlasy) objeví doslova samy od sebe. Ukázkovým příkladem pak může být mladý český zpěvák Tom Sean, který si již stačil vysloužit přezdívku „český Justin Bieber“. Ačkoliv je mu teprve patnáct, v hudebním světě se mu daří a může se již nyní chlubit zástupy fanynek a fanoušků. Aktuálně Tom zaujal singlem Nevinný oběti, v němž se dotýká především tématu společenského nepřijetí z důvodu jakékoliv jinakosti…

Autor: Redakce / Zdroj: instagram / 11. 3. 2020

„Proč nevadí ti to, že se mi líbí holky - Ale jinýmu se směješ za to, že má rád kluky - Ať maj jakýkoli oči, ať jsou jakýkoli pleti - V Orlandu pak padaj nevinný oběti,“ zpívá mj. Tom Sean v singlu s jasným podtextem stavícím se proti nesmyslně namířené nenávisti (a naráží mj. i na střelbu v orlandském gay klubu Pulse, během níž v roce 2016 zahynulo 50 lidí). Snad aby svou image „českého Biebera“ ještě více podpořil, vydal singl právě v den, kdy nové album do světa pustil také kanadský pěvecký idol.

Bez zajímavosti pak není, že ačkoliv konkrétně v případě singlu Nevinný oběti je autorem hudby Honza Gajdoš, ani samotnému Tomovi hudební tvorba rozhodně není cizí, ovládá hru na klavír i kytaru, doma má i vlastní malé studio a skládá také své texty. Ostatně text napsal právě i k Nevinným obětem s cílem upozornit na to, že není důležité, jakou má člověk barvu pleti, očí nebo jaká je jeho orientace, ale to, jaký je.

27. 3. 2020Zvykli jsme si žít na dluh, říká odborník na finance a radí, jak se připravit na krizi

Pro Toma Seana přitom není showbyznys ničím cizím. Ačkoliv to z jeho jména není patrné, jedná se o bratra Davida Gránského, právě ten Tomovi poskytuje mnohé cenné rady. Přesto mladý zpěvák, který se narodil v Irsku (odtud tedy „cizokrajně“ znějící jméno), chce jít vlastní cestou a snaží se bratrových konexí a vlivu nevyužívat.

I s ohledem na svůj původ pak Tom doposud zpíval většinou anglicky, což je do jisté míry „praktičtější“ pro proniknutí na zahraniční trhy. Již svým prvním videoklipem Heart Hotel se mu podařilo stát internetovou hvězdou (aby ne, autorem písně není nikdo jiný než několika cenami Grammy oceněný Michael Jay), druhý song, který vznikl ve spolupráci s rapperem Justicem, pak vyhrál hitparádu radia Kiss.  V červnu loňského roku Tom poprvé zazpíval i česky, a to v singlu Neboj se říct, jehož hlavním tématem je šikana a podpora jejích obětí.

Nadaný mladý hudebník však obratně ovládá i sociální sítě, je totiž jednou z předních českých osobností, které prorazily na stále populárnější síti TikTok. Právě tam na svém kanále zveřejňuje krátké videoklipy na jinak známé písně. Zkušenosti má i s herectvím, objevil se v primáckých seriálech Krejzovi a Modrý kód a aktuálně právě herectví studuje také na Pražské konzervatoři.

9. 3. 2020Nejznámější české párty ulice: pro zábavu skvělé, pro život katastrofa

Ačkoliv Tomovy zájmy jsou široké, stejně jako spektrum jeho schopností, zejména v oblasti hudby mladý umělec zamýšlí v následujících měsících pořádně zabrat. Během jara chce natočit hned trojici nových videoklipů. Na podzim pak plánuje rovnou vydání nového alba, to by mělo obsahovat jak songy z jeho vlastní dílny, tak i kousky od dalších spřátelených autorů.