Neslyšící muž adoptoval neslyšící štěně. Nyní spolu komunikují znakovým jazykem

Muž, který se narodil bez sluchu, se ujal roztomilého zachráněného štěněte, které je také neslyšící. Komunikují spolu pomocí znakového jazyka.

Autor: Jan Witek / Zdroj: Instagram / 26. 2. 2020

31letý Nick Abbott si šestitýdenní štěně adoptoval ze záchranného centra pro kočky a psy na Floridě a pojmenoval jej Emerson.

6. 3. 2020RŮŽOVÝ PÁTEK: Koronavirus jako trest za homosexualitu, honba za tradiční rodinou a konec šancí na prezidenta – gaye

Štěně ztratilo sluch pravděpodobně z důvodu nemoci zvané psí parvoviróza. Z nemoci se sice dostalo, ale do konce života si ponese trvalé následky. Po několikatýdenní léčbě bylo štěně připraveno k adopci a jeho příběh zveřejněn mimo jiné i na Facebooku záchranné stanice. Netrvalo moc dlouho, než jej objevil Nick, který se černého křížence labradora ujal.

V Nickově žádosti o adopci bylo mimo jiné uvedeno: „Jsem také neslyšící a myslím, že bychom díky tomu mohli být dokonalá dvojice.“ Záchranná stanice zprocesovala Nickovu žádost téhož dne, kdy byla zaslána. Brzo poté došlo také k prvnímu setkání, během kterého bylo zřejmé, že ti dva k sobě jednoznačně patří.

Nick se rozhodl, že svého pejska Emersona naučí znakový jazyk, aby mu mohl dávat základní povely jako „sedni“, „lehni“, „ke mně“ apod. Pokud Nick například natáhne ruku a dotkne se ušního lalůčku, Emerson začne štěkat.

Vzhledem ke stejnému omezení mají k sobě oba velmi blízko a Nick se nechal slyšet, že je až neuvěřitelné sledovat snahu jeho psa Emersona, který jako by tušil, jakému problému čelí, a snaží se jej díky znakového jazyka vyřešit. Dnes v rámci znakového jazyka bez problému zvládá několik cviků a další prý budou následovat.

Jejich pevné pouto lze dle Nickovy maminky pozorovat i na jejich chování. Kdykoliv jsou spolu, Emerson se od Nicka nehne ani na krok, neustále na něj lehá a opírá se o něj. „Je to jedna z nejroztomilejších věcí, kterou jsem zažila,” říká maminka Nicka Richelle Abbott.

3. 3. 2020EXKLUZIVNĚ: S nejúspěšnějším českým modelem Tomášem Školoudíkem o práci v modelingu a průmyslu pro dospělé: “Nestydím se za to, co dělám. Skvěle mi to vydělává” + VIDEO

Společný příběh Nick sdílí na svém instagramovém profilu @nickandemerson, kde má již přes třicet tisíc sledujících. Zde Nick sdílí společně prožité chvíle a dobrodružství.