Dáma, která v 62 letech působí jako modelka, dokázala, že sny se dají plnit v každém věku

Není nic horšího, než když se váš život stane bezbřehým stereotypem. Do podobné situace se dostala i Nikki Redcliffe. V padesáti letech se však rozhodla s nudným a stereotypním životem skoncovat a začala žít naplno.

Autor: Jan Witek / Zdroj: Instagram, Daily Mail / 24. 2. 2020

Pravidlem, že každý den byste měli prožít tak, jako by byl poslední, byste neměli pohrdat. Své o tom ví dnes již 62letá Nikki Redcliffe, která pochází z britského Brightonu. V pozdějším věku došlo v jejím životě k radikální změně, díky které je dnes sebevědomější než kdy předtím.

24. 3. 2020Nová móda pro práci z domova – zapomeňte na pyžamo, stylisté mají vtipné trendy řešení

Nikki na sebe prozradila, že vždy bývala průměrnou ženou, která nikdy moc nevybočovala z řady, a to nejen svým vzhledem, ale také oblékáním. O módu se sice zajímala, ale snažila se neustále dodržovat trendy, které ji vnucoval někdo jiný. V jednu dobu dokonce zvažovala i určité kosmetické zákroky, aby šla tzv. s dobou. Její život se točil hlavně kolem dětí a postupem času se z něj stal velký stereotyp. S tím se však Nikki rozhodla poprat.

Ve svých padesáti letech se rozhodla, že konečně začne žít naplno a nebude se řídit trendy, které udávají ostatní, a půjde svou vlastní cestou. Teprve tehdy konečně objevila svůj smysl pro styl. S tím souvisela i proměna šatníku, v rámci kterého přišly na řadu kousky, ve kterých se Nikki cítila pohodlně a šťastně. Její sebedůvěra neuvěřitelně stoupla a později se dokonce rozhodla svůj příběh a outfity sdílet i na sociálních sítích. Na svém instagramovém profilu se nebojí zveřejnit ani fotky svého těla a detaily tváře s přibývajícími vráskami a díky své otevřenosti ji nyní sleduje již přes 30 tisíc lidí.

„Vždy jsem měla ráda módu a o tyto věci se zajímala, ale až v padesáti jsem konečně našla svůj styl. Přestala jsem sledovat normy a trendy a vydala se svou vlastní cestou. Jako mladá jsem nikdy neměla tolik sebevědomí. Později jsem se dostala do jakéhosi stereotypu, a ačkoliv tím nepohrdám, můj život se točil jen kolem práce, dětí, rodiny, manžela a financí. Svou rodinu miluji, ale v tu dobu jsem tak trochu zapomněla žít. Zjistila jsem, že stárnutí je velmi osvobozující a já miluji svobodu a nezávislost. Nyní mohu dělat vše, co chci, oblékat se, jak chci a být sama sebou,“ sdělila Nikki v rozhovoru pro Daily Mail.

Nikki již absolvovala několik rozhovorů pro známé magazíny, v rámci kterých se již podělila o své tipy, jak stárnout s úctou a grácií. Lidem také předává poselství, proč by se neměli stydět za své vrásky a šedivé vlasy. Díky svému přístupu a skvělému módnímu vkusu dokonce podepsala smlouvu s modelingovou agenturou a má za sebou již několik zajímavých projektů.

21. 2. 2020Tímto cvikem spálíte asi nejvíce kalorií za krátký čas. Jak se cvičí aktuální hit tělocvičen a jaká jsou jeho rizika?

Na svých snímcích nikdy nepoužívá žádné filtry ani retuše: „Nelíbí se mi, jak mnozí lidé používají přehnané filtry a retušují své fotky. Pokud je to nutné, upravím jen světlo a barvy. Nikdy bych se neučila, jak se zbavit „nedokonalostí“ a vrásek. Ve skutečném světě je přeci také nemohu vymazat.” Dle svých slov nyní prožívá nejšťastnější období svého života.

Nikki je důkazem toho, že změna může přijít v jakémkoliv věku života a že nikdy není pozdě na to splnit si své sny. Ze všeho nejdůležitější je být šťastný ve své vlastní kůži.