Seznamte se s mužem, který se pro charitu rozhodl ujít v zimě 1000 mil v plavkách

V těchto chladných dnech nám pohled na muže, který je oblečený pouze v plavkách s vlněnou čepičkou a šálou, může přivodit husí kůži. Michael Cullen však moc dobře ví, co dělá, a díky jeho bláznivým nápadům se mu podařilo vydělat již několik milionů korun na charitu.

Michael Cullen je více známý pod přezdívkou „Speedo Mick“, a to především mezi fotbalovými fanoušky. Pochází totiž z Liverpoolu, kde sídlí také fotbalový klub Everton, jehož je oddaným fanouškem. To lze vidět také na jeho strohém oblečení, ve kterém se nyní rozhodl pěšky projít 1000 mil. Za sebou má již však několik podobných bláznivých projektů.

Za pyramidami nemusíte jen do Egypta. Tenerife kromě nich nabízí i výstup na sopku či pozorování kosatek1. 11. 2020

V rámci posledního projektu „1000 mil“ se rozhodl ujít trasu z vesničky John O'Groats na severu Skotska do místa Land's End, což je mys, který se nachází na západním výběžku poloostrova Cornwall. Mezi Land's Endem a skotskou vesnicí John o‘Groats na severovýchodě země lze naměřit jednu z největších vzdáleností mezi dvěma obydlenými místy ve Spojeném království – 1410 km. Tato skutečnost dala vzniknout anglickému rčení Land's End to John o'Groats (z Land's Endu do John o'Groats), což je něco na způsob československého „z Košic do Aše“.

Ne, že by chtěl Michael v rámci této cesty dokazovat něco jen sám sobě a překročit své limity, jeho cesta má opět i charitativní podtext. Chce během ní totiž vydělat peníze pro organizaci Leave the Light On, kterou sám založil. Poprvé tak nebude podporovat nějakou cizí charitativní organizaci, ale rovnou svou vlastní. Jejím cílem je poskytovat podporu lidem, kteří se z různých důvodů cítí izolovaně od společnosti.

Ještě před cestou si Michael stanovil cíl, že by chtěl vybrat alespoň 100 000 liber, nicméně již nyní má na kontě více než dvojnásobek, a to jeho cesta stále pokračuje. Lidé tento projekt podporují prostřednictvím otevřené platformy GoFundMe, kam každý může zaslat libovolný finanční příspěvek a přidat i podporující komentář. Vzhledem k tomu, že je Michael mezi lidmi nejen v Británii, ale i po celém světě dosti známý, jeho projekty se vždy těší velkému zájmu.

Pro Michaela to není žádná procházka růžovým sadem, svou cestu totiž započal v chladném prosinci a na jeden týden ji musel kvůli zranění přerušit. Těší se však tak velké podpoře, že mu nic nebránilo v tom, aby v projektu a cestě pokračoval.

Ačkoliv je Michael velkým fanouškem již zmiňovaného fotbalového klubu Everton a také jeho plavky, šála a čepice nesou název a barvy tohoto klubu, z jeho domovského města pochází i fotbalový klub FC Liverpool, který mu taktéž vyjadřuje velkou podporu. Ve městě ho totiž zná snad každý a Michael se už několikrát objevil dokonce i přímo na hřišti, kam ho kluby pozvaly během jejich zápasu, aby ještě více propagoval své projekty před fotbalovými fanoušky. Ocenění se však dočkal i od místních novin, které jej zvolily osobností roku.

Co dalšího má Michael za sebou a před sebou?

Michael je člověk, který by se pro charitu doslova roztrhal. V roce 2014 přeplaval kanál La Manche a například prošel i cestu z Liverpoolu do Lyonu, kdy se snažil získat peníze pro dětskou charitativní organizaci Alder Hey.

„Stát dělá chybu v tom, že spoustu lidí krmí zadarmo, takhle se nepřizpůsobivých nikdy nezbavíme,“ říká László Sümegh, zakladatel a šéf Projektu Šance27. 10. 2020

A jaké jsou plány do budoucna? Nejvíc ze všeho by chtěl rozjet svou organizaci Leave the Lights On a udělat z ní celonárodní charitativní organizaci. Jeho další cesta by dle jeho slov mohla směřovat do Afriky, ale tento rok to prý určitě nebude.

Zdroj: Michael Cullen, GoFundMe