Žádný rodič 1 a 2, rodinu tvoří otec a matka. Vladimir Putin slíbil, že nikdy nepovolí manželství leseb a gayů

Rusko je svými homofobními postoji poměrně známé. V zemi ostatně platí také hojně kritizovaný zákon, který se týká zákazu „homosexuální propagandy“. Nikoho tak nejspíš nepřekvapí, že ani prezident Vladimir Putin zrovna LGBT komunitě nefandí. Jak ovšem včera naznačil, má v plánu udělat pro to, aby se lesby a gayové nemohli brát, prakticky cokoliv. Tedy, minimálně v době, kdy bude v úřadě.

Autor: Mirka Dobešová / Zdroj: reuters.com, pinknews.co.uk, rt.com / 14. 2. 2020

Diskuse o tom, jak vypadá „normální“ rodina, se hojně vedou po celém světě. Česká republika není výjimkou – také u nás se ozývají hlasy obou táborů, příznivců i odpůrců gay/les sňatků. Ovšem zatímco lesby a gayové v Česku mohou alespoň uzavřít registrované partnerství, ti v Rusku mohou na jakékoliv změny k lepšímu v dohledné době zapomenout. Prezidenta Putina totiž téma LGBT práv pravidelně uvádí do agonie vzteku, konkrétně včera, když předsedal pracovní skupině, která má na starost změny ruské ústavy, tak velmi důrazně uvedl, že minimálně po dobu, kdy je v úřadě, rozhodně k žádnému manželství stejnopohlavních páru v Rusku nedojde. A co víc, chce usilovat o to, oč se snažili i někteří u nás, tedy o legislativní ukotvení definice manželství jako svazku ženy a muže…

12. 3. 2020Na jarní detox pomůže zázračný japonský produkt – zelený čaj Matcha Tea

Putin vysvětlil, že nedovolí, aby se tradiční rodina změnila v model, který budou tvořit rodič číslo 1 a 2. „Pokud jde o rodiče číslo 1 a rodiče číslo 2, již jsem o tom několikrát hovořil a nyní to zopakuji znova: Dokud jsem prezidentem, tak k tomu nikdy nedojde,“ uvedl přímo Putin. A to pro LGBT komunitu není zrovna povzbudivé, neboť Putin se u moci drží již 20 let. Ačkoliv by v úřadě mel skončil v roce 2024, nedávno provedl takové reformy, kvůli nimž se mnozí bojí, že Putin bude v Rusku doslova doživotním prezidentem.

Na druhou stranu, mnozí Rusově se naopak bojí o svou tradiční rodinu. Přesně to totiž sdělila jedna z členek výše zmiňované pracovní skupiny, ruská zákonodárkyně Olga Batalina, na zasedání prezidentovi s tím, že si Rusové přejí, aby byla rodina byla chráněna ústavou. To Putina potěšilo a reagoval, že nyní je jen třeba důkladně takovou změnu promyslet.

27. 2. 2020Většinový heterosexuál: Dnešní muži netouží jen po ženách, ale i po mužích. Přesto nejsou gayové

Během dvou desetiletí, kdy Putin Rusku vládne, se spojil s pravoslavnou církví a snažil se v Rusku minimalizovat vliv liberálních západních hodnot, a to včetně postojí k homosexualitě a genderové identitě. Rusko dlouhodobě čelí kritice kvůli porušování lidských práv, konkrétně LGBT komunita je v zemi vystavena velkému tlaku a postihům. Veškerá obvinění však úřady systematicky popírají.