Zoologická zahrada na Valentýna nabízí pojmenování švába po vašem ex

Zítřejší den patří především všem zamilovaným, ale tradičně také všem single lidem a lidem, kteří mají z posledního vztahu a rozchodu zlomené srdce.

Single lidem už došla trpělivost z neustálého omílání Valentýna. Proto se již tradičně v tento den konají také události na podporu svobodných lidí a těch, kterým poslední vztah zrovna dvakrát nevyšel a z rozchodu mají zlomené srdce. Kromě večírků pro single lidi vznikají i poněkud kontroverznější aktivity.

10 překvapivých věcí, které jste o Egyptu ještě nevěděli12. 10. 2020

O jednu z nich se zasloužila i zoologická zahrada Hemsley Conservation Centre v britském Kentu, která speciálně v období Valentýna nabízí pojmenování jednoho ze švábů po vašem či vaší ex.

„Pro ty, kteří nechtějí zlomené srdce řešit opravdovou pomstou, jsme našli řešení, jak se trochu uvolnit a cítit se lépe,“ prohlásil jeden ze zaměstnanců zoologické zahrady, od které kromě pojmenování švába obdržíte i certifikát.

Jména všech švábů se objeví na speciální tabuli přímo v zoo s tím, že z jistých důvodů je možné uvést pouze křestní jméno. Pojmenování je v přepočtu zpoplatněno částkou zhruba 50 korun. Výtěžek bude dle webových stránek zoologické zahrady použit na péči o zvířata. Kromě základního pojmenování si můžete objednat i speciální dárkový balíček s kosmetikou.

Dnes je poslední den, kdy je možné švába pojmenovat. Vše lze učinit prostřednictvím webových stránek Hemsley Conservation Centre, kde hned na úvodní straně naleznete možnost prokliknout se ke speciálnímu e-shopu.

Podobnou nabídku ve světě dříve zveřejnilo i několik dalších zoologických zahrada jako například ta v Bronxu v New Yorku nebo zoologická zahrada v Idahu. Uvidíme, zda se k něčemu podobnému v budoucnu odhodlá i některá z českých zoologických zahrad.

Anti-Valentýn v „rozchodovém baru“

S Valentýnem se můžete po svém vypořádat také v jednom z barů v Hollywoodu. Zde se od 31. ledna do 16. února jeden z barů proměnil v tzv. „rozchodový bar“ (BreakUp Bar). Kromě speciální nabídky tomuto tématu odpovídá i veškerá výzdoba.

Evropský výzkum LGBTI: Dvě třetiny intersex Evropanů a Evropanek se cítí diskriminovány. Problém je zařídit si i občanku19. 11. 2020

V oknech najdete velká zlomená srdce, nechybí ani „zeď nevydařených vztahů“, kde lidé mohou pomocí lepících lístečků sdílet svůj příběh nevydařené lásky a zanechat vzkaz svým ex, případně rady, jak se rozejít. Na zdi dokonce nechybí ani rozvodové papíry. Samozřejmostí je i speciální nabídka nápojů a jídel, v rámci které si můžete objednat třeba nápoj „slzy mého ex“.

Zdroj: Insider, iStock, HCC, US Today