Hollywoodské fitness - drag queen Trixie Mattel známá z RuPaul´s Drag Race radí, jak být v kondici jako žena i jako muž

Losangelská drag queen Trixie Mattel je díky show Ru Paul’s Drag Race známá po celém světě. Jak pečuje o své dokonalé „ženské“ tělo?

Posledních pár let bylo pro světoznámou drag queen Trixie Mattel docela hektických. Od té doby, co vyhrála třetí sérii Ru Paul’s Drag Race All Stars v roce 2018, se nezastavila. Stala se z ní celebrita se vším všudy a se svými vystoupeními obráží místa po celém světě.

Devět největších prohřešků při nošení hodinek, kterých byste se měli vyvarovat28. 10. 2020

Před pár dny také vydala své nové album s názvem Barbara a její webová show UNHhhh ke konci ledna spustila již pátou řadu. V loňském roce dokonce představila i vlastní kosmetickou značku Trixie Cosmetics.

V dokonalé kondici potřebuje Trixie Mattel udržovat také své tělo, a tak přešla na cvičení a zdravé stravování pod dohledem trenéra. Zatočila s alkoholem a kouřením a místo toho popíjí zelené drinky, zelený čaj a dopřává si saláty.

Tzv. „hollywood fitness“ rutina

Trixie svůj režim nazývá jako „hollywood fitness“. Pravidelně navštěvuje posilovnu, kde trénuje se svým trenérem Jasonem Wimberleyem. Cvičení s trenérem ji vyhovuje v tom, že ji popohání, aby cvičení odvedla dobře a kvalitně.

Na cvičení dochází pětkrát týdně a vždy začíná 30minutovým kardio tréninkem, který přechází v posilování horních i dolních částí těla. Například na nohy a zadek jí skvěle pomáhají dřepy. Věnuje se také cvikům jako plank, klikům a výpadům. Její cvičení se tak obejde téměř bez strojů. Ze všeho nejvíc však miluje cyklistiku a běh, které upřednostňuje před jízdou autem.

Cvičení je pro Trixie velmi těžké: „Problém je v tom, že pokud jste herec či zpěvák, můžete sundat kostým a zacvičit si. Já však každý den minimálně osm hodin trávím jako drag queen v kostýmu a s make-upem. Je velmi těžké se z toho všeho dostat a ještě si jít zacvičit. Mé tělo je mrtvé z toho všeho oblečení, kostýmů, make-upu a role, kterou představuji.“

I přesto však bojuje. V rámci cesty za lepší fyzičkou se Trixie totálně vzdala alkoholu a kouření, což jí kromě posilovny a zdravého stravování pomohlo zhubnout úplně nejvíc. „Když přestanete pít, jako by váha sama odpadávala z vašeho těla,“ říká Trixie v rozhovoru pro GQ. Dle jejích slov není ani tak nutné hlídat si stravu, jako skoncovat s pitím.

Žádné menu do ruky

Trixie Mattel je díky svému turné a dalším vystoupením neustále na cestách, kde ji doprovází i její tým. Asistent má například zakázáno nosit lístky menu z restaurace a jeho jediným úkolem je vždy zajistit jakýkoliv salát, který je poblíž v nabídce. Trixie je totiž od devíti let vegetariánka. Jídlo si raději dá v šatně, aby se nemusela dívat na výborné pochutiny všech ostatních. K jídlu nesmí chybět zelený džus a černý čaj, který si dává místo kávy.

Nejhorší jsou volna a čas po vystoupení

Vůbec nejhorším časem jsou pro Trixie Mattel dny volna, to by nejradši snědla cokoliv. Stejně jako po úspěšném vystoupení, kdy by si dle svých slov nejraději dala zmrzlinovou sušenku, tři sklenky vína a připravila zmraženou pizzu.

Důležité je stanovit si cíl

Proč a jak chcete vypadat? Důležité je stanovit si cíl. Pro Trixie Mattel tohle hraje roli nejen na podiu, ale i v soukromém životě. „Chci vypadat sexy nejen jako drag queen, ale i jako chlap. Musím hledat kompromis. Když zrovna nejsem v kostýmu, oblékám se jako drsný chlap. Nejdůležitější je pro mě pocit, že se cítím dobře a vyrovnaně. Nejhorší pro mě je, když se nevěnuji ničemu,“ říká Trixie.

V této kuchyni vás vaření nikdy nepřestane bavit. Na své si přijdou i nejnáročnější klienti26. 11. 2020

Dle jejích slov je taktéž důležitá vytrvalost a vůle. Udělat zkrátka vše pro to, abyste na nezdravou stravu a pití nemuseli myslet. Trixie Mattel v tom pomáhá obrovský zápřah v práci a chtíč co nejdéle se udržet na prknech, která znamenají svět. Být profesionální drag queen totiž fyzičku přímo vyžaduje...

Zdroj: Trixie Mattel, Instagram, GQ