Na Valentýna sami? Zde je několik činností, kterým se můžete oddat

Svátek zamilovaných se blíží a pokud zrovna nejste ve vztahu, udělejte si nádherný den s tím, koho milujete ze všeho nejvíc – sami se sebou.

Autor: Jan Witek / Zdroj: iStock / 10. 2. 2020

Pokud jste zrovna single, Valentýn byste neměli zase tak moc prožívat. Čemu byste se jednoznačně měli vyhnout, je zbytečné smutnění. Nemáte-li partnera, se kterým byste Valentýna trávili, udělejte si nádherný den i večer sami se sebou, případně se svými známými. Rozhodně byste neměli zapomínat na to, že mít rád sám sebe je stejně důležité, jako mít rád někoho jiného.

18. 3. 2020Do šití roušek se zapojil i návrhář Lukáš Macháček. Výtěžek z prodeje zamíří na konto FN Motol

Příchodu svátku všech zamilovaných je mnohdy těžké se ubránit. Všemožné reklamy vám jej připomínají na každém kroku. Bonboniéry, šperky, romantická menu v restauracích... Buďte kreativní – všechny tyto dary nemusíte dávat někomu jinému, ale můžete udělat radost sami sobě.

Pátek znamená party

Vyhněte se kinu a dalším místům, která by mohla být plná zamilovaných dvojic. Domluvte se s přáteli a zamiřte do vašeho oblíbeného klubu či baru. Letošní Valentýn vychází na pátek a nějaká akce se bude konat určitě v každém městě. Třeba bude váš večer plodný a najdete nějakou další osamělou duši, která se v budoucnu může stát vaší drahou polovičkou.

Vrhněte se na film či zajímavou knížku

Chtěli byste páteční večer prožít klidněji, protože večírek a pořádná diskotéka vás zrovna dvakrát neláká? Najděte si oblíbený film či zajímavý seriál a oddejte se jejich příběhům. Nazmar nepřijde ani dobrá kniha, nejlépe s nějakým detektivním příběhem (červené knihovně se rozhodně vyhněte), od kterého se celý den i večer neodtrhnete.

Romantické restaurace obejděte velkým obloukem

Zapomeňte na návštěvu útulných restaurací, které v pátek budou pravděpodobně plné zamilovaných párů. Jídlo si dejte doma, případně ve fast foodu, kde nejspíš žádné milující se páry nenajdete. Chcete-li se pořádně nadlábnout, objednejte si vaše oblíbené jídlo a zapomeňte v tento den počítat kalorie. Nikoho se nemusíte ptát, co si můžete dát, a hlavně se s nikým nemusíte dělit.

Dopřejte si wellness

Privátní wellness budou asi přeplněná, ta veřejná by mohla být více v klidu a možná i daleko volnější než kdy dříve. Dejte si saunu, vířivku a pořádně se na konci pracovního týdne uvolněte. Chtěli byste v rámci péče o tělo přidat ještě třešničku na dortu? Objednejte si třeba relaxační masáž nebo kosmetiku, pedikúru či kadeřníka.

Jděte nakupovat

Zatímco zbrklí partneři budou nakupovat hlavně před Valentýnem, aby svým drahým polovičkám vybrali ten nejkrásnější dárek, vaše chvíle přichází hned na Valentýna. Prošmejděte vaše oblíbené obchody a kupte si nové kousky na sebe či do domácnosti.

Připravte svůj domov na jaro

Slunce se skrze naše okna dere čím dál tím víc. Je přes ně vůbec vidět? Zabavte se na celý den příjemným úklidem vašeho bytu. Ten vás odradí od všemožných myšlenek a navíc se na konci úklidu budete cítit skvěle, že jste něco pro sebe a svou domácnost udělali. S nepořádkem totiž zmizí i psychická nepohoda.

21. 2. 2020Správně zvolené ponožky dělají gentlemana. Buďte kreativní, ale dodržte „ponožková pravidla“

Dělejte věci, které máte rádi

Ať už si zvolíte jakoukoliv aktivitu, měli byste se věnovat tomu, co máte rádi. Ať už to bude hodina tance, cvičení v posilovně či nějaká z výše uvedených aktivit, na tom nezáleží. Důležité je, abyste se cítili vyrovnaní a v pohodě. A co vaše láska? Ta přijde až v tu pravou chvíli. Užívejte si single života, dokud je to možné.

Nezapomeňte výše zmíněné činnosti provádět pravidelně, a to i přes to, že jste v páru. Čas strávený sám se sebou je k nezaplacení a jednou za určitou dobu by si ho měl užít každý z nás.