Jak se během tří let z šestnáctileté holčičky Billie Eilish stala hvězda s celosvětovým dosahem?

Billie Eilish teprve nedávno oslavila své osmnácté narozeniny, ale i tak už toho stihla tolik, o čem se jiným zpěvákům může jen zdát. Unikátní video, za kterým stojí magazín Vanity Fair, zachycuje její proměnu v čase, kdy Billie odpovídá vždy na stejné otázky ke konci roku 2017, 2018 a 2019. Neuvěřitelné, co vše se během pouhých tří let v životě zpěvačky změnilo.

První video s bleskovými odpověďmi na krátké otázky se podařilo zachytit ještě v začátcích kariéry mladičké Billie Eilish. Ani jeho tvůrci možná tehdy netušili, s jak velkou celebritou mají tu čest a co všechno se bude dít následující roky. Billie naštěstí kývla i na další natáčení a celkem tak vznikla již tři totožná videa, která zachycují vývoj zpěvačky.

Nebezpečný tlak na Českou televizi je hrozbou pro LGBT lidi. Množí se obavy, že se vydáváme cestou Polska nebo Maďarska14. 4. 2021

Na prvním videu z roku 2017 je zpěvačce patnáct let. V tu dobu byla v začátcích své kariéry a vše se teprve rozjíždělo. Měla sice již nějakou fanouškovskou základnu, ale ne tak obrovskou, jako dnes. Na Instagramu ji tehdy sledovalo okolo 250 tisíc lidí.

O rok později bylo všemu jinak. Ne, že bychom slávu a úspěch měřili pouze podle followerů na Instagramu, ale dá se na tom docela výstižně ukázat, jak raketově se dařilo mladičké Billie Eilish růst. Při natáčení videa v šestnácti letech (rok 2018) už to bylo 6,3 milionu followerů. A na konci předešlého roku? 40,7 milionů! A jen pár měsíců po zveřejnění posledního videa je to o necelých 12 milionů followerů více.

Autoři videa se zpěvačky tři roky po sobě ptají, co považuje za své největší dosavadní úspěchy v kariéře. Je až úchvatné, co vše se za ty roky změnilo.

Billie se ve videu také svěřila, že si ze všeho nejvíc přeje zůstat šťastná, což je velký cíl, na který se musí zaměřit. Dnes už nepřemýšlí o tom, že by se někde veřejně jen tak prošla. Ale na otázku, zda by chtěla být zase anonymní ihned odpověděla, že miluje svůj současný život a baví jí být slavnou.

VIDEO:

Snad nejroztomilejší část videa je ta závěrečná, kdy se po boku zpěvačky objeví její maminka, která ji velmi podporuje, drží palce a přeje si, aby zpěvačka mohla díky svému vlivu změnit svět v lepší místo.

Tomáš (35): „Co se týče adopce dětí, postavil bych heterosexuální a homosexuální páry na roveň“11. 5. 2021

Billie Eilish všechny nedávno překvapila také na konci ledna, kdy ovládla předávání cen Grammy. Odnesla si jich nejvíc ze všech, celkem pět. Zvítězila ve všech čtyřech hlavních kategoriích: nejlepší album roku, nejlepší píseň, nejlepší nahrávku a objev roku. Na čerstvých osmnáct let dost dobrý výsledek.

Zdroj: YouTube