Adoptovaný syn se v dospělosti odvděčil své chudé náhradní rodině, rodičům splnil sen

Sociální sítě obletěl příběh mladého Filipínce, který svým chudým adoptivním rodičům splnil životní sen a odvděčil se jim tak za to, že se ho v dětství ujali a umožnili mu důstojný život. Ačkoliv to zní jako skvělý scénář hollywoodského filmu, jedná se o čistou realitu.

Autor: Jan Witek / Zdroj: Facebook / 29. 1. 2020

Lidé si občas zapomínají děkovat a nejinak je tomu také v rodinných vztazích. Kdy jste naposledy poděkovali svému partnerovi, partnerce či rodičům? Výchova dítěte není vůbec jednoduchá a jistý projev vděku by svým rodičům měl prokázat každý potomek. O to víc, pokud se jedná o adoptivní rodinu, která se rozhodla učinit odvážný krok a vychovat „cizí“ dítě a umožnit mu tím důstojný život.

4. 2. 2020Síla celibátu: když se lidem, kteří se vzdají sexu, uleví a cítí se šťastnější

Své o tom ví také hlavní aktéři tohoto příběhu, kterými jsou manželé Nanay a Tatay. Ačkoliv toho sami moc neměli, jednoho dne se rozhodli adoptovat malého chlapce Jayveeho. Tomu se snažili dávat naprosto vše. Sami se nezřídka omezovali, aby zajistili dobrý život svému chlapci. Jayvee se postupem času stal velmi úspěšným mužem, a proto se rozhodl svým adoptivním rodičům, kteří ho milovali více než sami sebe, odvděčit. Jelikož se Jayvee vypracoval na velmi dobrou pozici s výborným platem, rozhodl se svým adoptivním rodičům koupit vysněný dům.

Adoptivním rodičům Jayveeho se doslova změnil život:

„Byly mi tři měsíce, když mě Nanay a Tatay adoptovali. Náš život byl často velmi těžký a již v dětství jsem musel pracovat. Byli jsme rádi, pokud jsme měli alespoň dvě jídla denně. Nicméně rodiče se mi vždy snažili dát všechno, ať se dělo cokoliv. Jedním z jejich největších trápení byl náš zatuchlý dům, v jednu dobu jsme dokonce žili v místnosti o velikosti pouhých 21 metrů čtverečních. Nyní mám šanci rodičům všechno úsilí a těžkou práci vrátit a umožnit jim život, o kterém vždy snili,“ píše mimo jiné Jayvee na svém Facebooku.

10. 2. 2020Na Valentýna sami? Zde je několik činností, kterým se můžete oddat

Kromě nového domu se sedmi ložnicemi se Jayvee snaží svým adoptivním rodičům zprostředkovávat i spoustu zážitků. Své náhradní rodiče bere na různé výlety po celém světě, jejichž součástí jsou také nákupy v proslulých obchodech.

I když Jayvee svůj příběh sdílel pouze na svém facebookovém profilu, dnes jeho status čítá na 36 tisíc sdílení a více než 98 tisíc "lajků". Proč jsme se rozhodli tento příběh sdílet i my? Abyste si vzpomněli na své rodiče a vymysleli něco, co jim udělá radost. Oni vám věnovali téměř celý život a na vděk by se zapomínat nemělo.