Naučte se užívat života od králíka. Ušák Coco cestuje letadlem, popíjí šampaňské a přikusuje croissanty

Někteří mazlíčci se díky svým velkorysým majitelům mají jako v bavlnce. Mnohdy žijí lepší život než většina ostatních lidí. Své o tom ví i samice králíka Coco, která si mimo jiné užívá dálkové lety v business třídě, během kterých popíjí šampaňské a okusuje croissanty.

Autor: Jan Witek / Zdroj: Metro, Takako Ogawa / 27. 1. 2020

Snímky samice králíka Coco obletěly svět po tom, co se objevily v americkém deníku Metro. Coco totiž absolvovala dálkový let se svou majitelkou Takako Ogawa. Na tom by ještě nebylo nic tak překvapivého, ale Coco si cestu ze San Francisca do Japonska užívala v business třídě a také s náležitým občerstvením. 

14. 2. 2020Se studiem módy váhala, nakonec rozhodla indická věštírna. Lucie Marková vypráví o své cestě k navrhování

Stylového králíka s motýlkem na krku, který by měl v business třídě v letadle vlastní místo, nevidíte pravděpodobně tak často. Coco má však podobných dálkových letů za sebou již několik. Její majitelka se zrovna vracela do Japonska za novou prací, tak Coco rozhodně nemohla chybět. 

„Nemohla jsem ji nechat ve Státech, cestuje se mnou úplně všude,“ říká Takako Ogawa, spoluzakladatelka a výkonná ředitelka technologického startupu Panalyt Japan. Fotky jejich společné cesty obletěly doslova celý svět.

Zvíře na palubě? Jak je to možné?

Možná jste se ze začátku divili stejně jako my. Jak je možné vzít si s sebou zvíře na palubu letadla, pokud se nejedná například o asistenčního psa? Některé aerolinky umožňují vzít si zvíře ve speciální přepravce přímo na palubu, a to v případě, že se jedná o tzv. emoční podporu.

Za tuto možnost zaplatíte okolo 100 dolarů (cca 2 300 korun). Takako měla navíc velké štěstí v tom, že na sedadle vedle ní nikdo neseděl, a tak ji personál dovolil vypustit jejího miláčka ven z přepravky, díky čemuž Coco získala své vlastní sedadlo v business třídě, kterou si náležitě užívala.

Pohledu na sladkou Coco neodolal nikdo, kdo prošel kolem, včetně palubního personálu, který se jí věnoval se stejnou vervou, jako všem ostatním lidským pasažérům. Coco si tak užívala také skvělého pití a jídla, včetně šampaňského a výborných croissantů.

3. 2. 2020Coming out i dnes může člověku zničit život. Kvůli odlišnosti se (známí) lidé stávají oběťmi vydírání

Takako Ogawa má se svou králičí samicí Coco velmi výjimečný vztah. Když ještě pracovala pro technologického giganta v USA, neustále ji s sebou nosila do kanceláře, navštěvovala s ní také všechny pikniky a společenské akce, Coco tak samozřejmě neschází ani na žádné z rodinných fotech své majitelky.

Pro příště tak alespoň víte, že své zvířecí miláčky nemusíte nechat cestovat v zavazadlovém prostoru, ale můžete si je jako emoční podporu vzít rovnou na palubu.

Také byste se chtěli mít podobně, jako Coco?