TikTok je nejoblíbenější sociální síť mladých lidí i v Česku. Jeden z našinců zde má téměř čtyři miliony fanoušků

TikTok je nejoblíbenější sociální síť mladých lidí i v Česku. Jeden z našinců zde má téměř čtyři miliony fanoušků

Kromě populárního Facebooku, Instagramu a Snapchatu se zrodil další fenomén sociálních sítí – TikTok. Aplikaci si stáhlo už 1,5 miliardy lidí, a to především mladých teenagerů, kteří zde tvoří největší aktivní skupinu.
Jan Witek Witek Jan Witek Witek Autor
23. 1. 2020

TikTok se zaměřuje na krátká videa, která jsou nejčastěji kombinována s hudbou, jež právě letí. Co se obsahu týče, mladí lidé ve videích většinou předvádějí nějakou scénku nebo tancují stejnou choreografii jako miliony ostatních. Dalším lákadlem je také velké množství filtrů a efektů, které lze do videí přidat.

<Path> Kiyo: Zcela nový typ sociální sítě, která má lidem pomoci být zase sami sebou. Má také zmírnit tlak, který na uživatele působí třeba na FacebookuZdroj:

Oblibu si sociální síť našla především u mladé generace ve věku od 16 do 24 let. Nezřídka se na ní však objevuje i generace, která navštěvuje základní školu. Nejen díky tomu se na TikTok vrhli i influenceři a známé osobnosti, které dosud působily hlavně na Instagramu, Facebooku a YouTube. TikTok totiž raketově roste a jeho potenciál je obrovský.

Petr Čech a Leoš Mareš se můžou jít zahrabat

Také v Česku se síť těší obrovské oblibě a aktivně ji zde používá několik stovek tisíc uživatelů. Díky tomu je plně podporována v češtině.

Co je však daleko zajímavější, jsou čísla. Zatímco na Instagramu je nejsledovanějším Čechem Petr Čech (1,9 milionu sledujících), kterého následuje Leoš Mareš (865 tisíc sledujících), na TikToku najdeme daleko úspěšnější Čechy.

Jedním z nich je například Ondy Mikula. Mladý klučina, který nahrává nejrůznější krátká videa a sketche a v současné době má na svém kontě početnou základnu fanoušků, kterých je celkem 3,6 milionu. Nehledě na to, že jeho videa získala dohromady již skoro čtvrt miliardy srdíček (obdoba „lajků“).

Podobně úspěšných Čechů je na sociální síti daleko více a zajímavostí je, že mnohé z nich nenajdete na žádných ostatních populárních sociálních sítích. Víte-li, jak na to, může váš profil na TikToku v číslech vyrůst opravdu rychle. Za pár měsíců již můžete být na stovkách tisíc sledujících.

Výhodou je prozatím jen malé množství reklamy, která není tak nápadná jako na ostatních sítích. Nicméně i tak již existují lidé, kteří se TikTokem živí. Finance kromě reklamy mohou získávat i v přímých přenosech či prodejem vlastního merchandisingu.

Rodiče se bojí nebezpečí

Na internetu se často objevují informace a články o tom, jak je tato sociální síť nebezpečná. I když nebezpečí na uživatele číhá na všech podobných platformách, v souvislosti s TikTokem je tohle téma poněkud citlivější, jelikož se na něm objevuje mnoho dětí. I když by všichni uživatelé měli být starší 13 let, často se tato podmínka obchází a mezi uživateli jsou tak i daleko mladší děti.

<Path> Postcovid, nebo pohlavně přenosná choroba? Mladík z Prahy se nyní stydí před svými spolužákyZdroj: Martin, redakce

Kromě nebezpečných videí a manipulace s nebezpečnými předměty jsou hrozbou také kyberšikana a pedofilové. Na videích se totiž často objevují mladí lidé s obnaženými částmi těla, což pozornost pedofilů láká.

Ať tak či onak, TikTok je jednoznačně fenoménem, o kterém ještě hodně uslyšíme. Uvidíme, zda se mu jednou podaří přeskočit i celý Facebook a Instagram. Nakročeno má velmi dobře.

Zdroj: TikTok, Instagram

Populární
články

Některé mučicí nástroje se dochovaly dodnes
LIDÉ

Hrozivé sexuální mučení praktikované v minulosti se týkalo především žen a gayů. Jak si naši předci představovali správné „tresty“?

Autor: Mirka Dobešová
Mít v 90 letech svůj první veřejný coming není jednoduché, ale Kenneth Felts svůj strach překonal a změnil tím zbytek svého života
LIDÉ

V 90 letech se rozhodl pro veřejný coming out a změnil tím zbytek svého života. Příběh Kennetha Feltse inspiruje tisíce lidí po celém světě

Autor: Michal Černý
Vaše dovolená nemusí být jen o vyhledávání památek, ale i neobvyklých sexuálních zážitcích
HOT!

Sexuální turistika: Spojte potěšení z cestování s prohlubováním své intimity. Které světové destinace jsou ty nejoblíbenější?

Autor: Michal Černý
Je-li čištění intenzivní, může pastu i nahradit
TĚLO & MYSL

Je zubní pasta pro zdraví chrupu nezbytná? Podle odborníků ne – a vznikla jen kvůli zisku výrobců. Zdravé zuby lze zajistit i jinak

Autor: Mirka Dobešová
Pokud se budou pozitivní výsledky klinických testů opakovat, mohou se muži těšit na své „antikoncepční Eldorádo“
TĚLO & MYSL

Zapomeňte na kondomy či vasektomii, vědci přichází s revolučním řešením. Antikoncepční gel pro muže se na trh dostane za pár let

Autor: Michal Černý
Vzhledem k tomu, že výstup na horu i pohyb v jejím okolí je je zakázán, moc fotek odtamtud neexistuje
CESTOVÁNÍ

Poznejte Gangkhar Puensum, nejvyšší nezdolanou horu na světě, na kterou již 30 let platí zákaz vstupu

Autor: Michal Černý
Krása Dolomit láká na idylickou glamsport dovolenou
LUXURY TRAVEL

Nový trend „glamsport“ láká na spojení aktivní dovolené s luxusem. Vyzkoušet jej můžete třeba s kolem v italských Dolomitech

Autor: Redakce
Je tohle podoba domů budoucnosti?
LIVING

Změna klimatu žádá změnu bydlení. Plovoucí domy, které odolají záplavám i tajfunu, již slouží jako inspirace architektů napříč světem

Autor: Mirka Dobešová
Emerald Kaia se vydá na první plavbu v dubnu 2026
LUXURY TRAVEL

Nahlédněte za oponu luxusního cestování. Jak probíhá plavba jednou z nejexkluzivnějších jachet současnosti?

Autor: Redakce
Součástí vzrušení může být i dominantní postavení muže, kderý kompliment „uděluje“
HOT!

„Miliony žen“ mají v posteli úchylku, o které většina mužů ani netuší. Provazy ani důtky k tomu přitom nejsou potřeba

Autor: Martin Lyko

E-Shop