Nejpopulárnější koláže a memy, které mapují události poslední doby nejen v Česku

Rok 2019 byl plný zajímavých událostí, a to nejen ve světě, ale i u nás v Česku. Připomeňte si některé z těchto momentů tak trochu netradiční formou, a to skrze populární koláže a memy.

Autor: Jan Witek / Zdroj: TMBK, Nekorektní plocha, Instagram, Facebook / 9. 1. 2020

Vystoupení aktivistky Grety Thunberg, protesty proti premiéru Babišovi, úmrtí Karla Gotta, seriál Most, kauza Řepka a Řeporyje, ale také brexit či představení extravagantního modelu Tesla Cybertruck. Událostí z politického, ale i kulturního světa se v loňském roce událo mnoho a dohromady by vydaly na obsáhlou knihu.

6. 4. 2020„Pokud můžete, zájezd si přesuňte na jiný termín a zachraňte cestovní ruch,“ vyzývají Čechy cestovní kanceláře

My jsme se rozhodli připomenout si pár z nich pomocí vtipných a úderných memů a koláží, které obletěly český internet.

Tvorbu těchto zábavných obrázků mají na starosti internetoví vtipálci, kteří v závislosti na aktuální situaci tvoří jednu koláž za druhou. Mezi nejznámější z nich patří například Tomáš Břínek alias TMBK nebo facebooková stránka Nekorektní plocha. Na jejich facebookových stránkách, ale i instagramových profilech najdete pravidelnou dávku vtipných obrázků, které se obrovským tempem šíří po sociálních sítích.

Nejlepší memy a koláže roku 2019:

Tvorba vtipných koláží a memů se stala jakýmsi trendem. Pokaždé, když se v Česku nebo v zahraničí něco mediálně zajímavého stane, hned se jich objeví stovky, a to především na sociálních sítích (v čele s Facebookem). Stačí jedna kauza, jedno kontroverzní téma a lidé ihned začnou tvořit. Lidská tvořivost zkrátka nezná mezí.