91letá Ruska se stala hitem sociálních sítí a vzorem pro mladší generace

To, že sociální sítě nejsou pouze doménou mladých lidí, dokázala 91letá Ruska Yelena Yerkhova, která na Instagramu vystupovala pod přezdívkou „babushka1927“. Ačkoliv už mezi námi není, její profil stále žije díky nejrůznějším fotografiím, které pořídila během cest po celém světě.

I když mnoho z nás kvůli sociálním sítím například netráví tolik času se svými přáteli nebo má občas deprese z toho, když sleduje dokonalé životy druhých, jedno se jim musí nechat. Dokážou na jedné stránce našeho profilu zachovat nejdůležitější vzpomínky a okamžiky z našich životů.

Vlasový trend z devadesátek je díky koronaviru zpět. Šílený mullet si zamilovali muži i ženy29. 9. 2020

Jedním z takových profilů je i ten Yeleny Yerkhove. Ta pocházela z ruské Sibiře, konkrétně z města Krasnojarsk, ale doma byla téměř všude ve světě. Ačkoliv loni v lednu ve svých 91 letech zemřela, dokázala všem lidem na světě, že i ve vysokém věku se dá žít naplno. Byla vášnivou cestovatelkou, která projela téměř celý svět.

Yelenin profil na Instagramu tak žije dodnes, i po její smrti neustále přibývají noví fanoušci a komentáře k fotkám, které jsou často od lidí, jež na tuto kouzelnou babičku narazili teprve nedávno. Dnes má její profil již neuvěřitelných 193 tisíc sledujících, mezi kterými jsou fanoušci z celého světa.

Babushka, jak zní přezdívka Yeleny Yerkhove na Instagramu, byla vždy velmi pozitivní a usměvavá a nebála se před fotoaparátem často ani velmi vtipně zapózovat. Nejen díky tomu dostávala pozvánky od lidí z celého světa, kteří si přáli hostit ji u sebe doma, a tak často své cesty spojovala právě s návštěvou místních obyvatel a pobytem u nich. Kromě zážitků z cest psala i různá doporučení, kam zajít na wellness, do muzea či restaurace. Stala se tak jednou z nejstarších influencerek novodobé historie.

Profi dohazovačka Katarína Hawken Němcová: „Lidem hledám vážný a dlouhodobý vztah, na lehké románky jsou tady online seznamky“18. 9. 2020

Její poslední příspěvek byl zveřejněn v prosinci roku 2018 a píše se v něm: „Během dvou dnů mi napsaly stovky lidí z Brazílie, že mě zvou na návštěvu! Moc děkuji za krásná slova a přání! Určitě přijedu!“ V lednu roku 2019 se však Yelena nevydala do Brazílie, ale na cestu, která pro ni byla tou skutečně poslední...

A co vy? Také se do života pustíte s podobnou vervou?

Zdroj: Instagram