Speciální záchodová prkénka mají zaměstnancům zabránit v dlouhém vysedávání na toaletě

Ačkoliv na Silvestra byste práci nejraději hodili za hlavu a mysleli na něco úplně jiného, jistě vás bude zajímat zpráva o inovovaných záchodových prkénkách, která mají zabránit dlouhému vysedávání na toaletě.

Autor: Redakce / Zdroj: StandardToilet / 31. 12. 2019

Tímto zajímavým řešením se začala zabývat britská společnost StandardToilet. Ta navrhla speciální záchod, který má sklon prkénka třináct stupňů. Po pěti minutách sezení na tomto záchodě začnou člověka bolet stehna, což všechny uživatele od dlouhého vysedávání odradí.

23. 3. 2020Babička, děda, starší známí i sousedé – tipy, jak jim skutečně pomoci v době koronaviru

Existuje mnoho lidí, kteří si na záchodě prohlížejí sociální sítě a zprávy na telefonu, existují i tací, kteří si zde čtou magazíny, knihy, ale dokonce i vychutnávají cigaretu či vyřizují důležité hovory. Není tak divu, že toaleta od StandardToilet se zamlouvá všem manažerům a majitelům nejrůznějších firem, kteří by rádi ve svých řadách měli jen efektivní zaměstnance, co nebudou trávit dlouhé chvíle místo práce na záchodě.

6. 2. 2020Ekoterapie, biohacking a další trendy, které hýbou světem wellness

„Design toalety, jak ji známe dnes, se nezměnil již po dlouhá léta. V dnešní době se zaměstnanecké toalety staly místem vyřizování soukromých zpráv a návštěv sociálních sítí. Naše toalety se skvěle hodí i na nejrůznější veřejná místa, jako jsou obchodní centra, restaurace, benzínové pumpy či nádraží, kde můžou výrazně pomoci ke zmenšování front,“ sděluje jeden ze zástupců společnosti StandardToilet. 

Každý Čech tráví průměrně až hodinu z pracovní doby na internetu vyřizováním soukromých záležitostí a v pátek je to údajně až hodina a půl. Velká část tohoto soukromého brouzdání probíhá právě na toaletách. Firmy toto zaměstnanecké lelkování vychází ročně až na desetitisíce. Společnost StandardToilet se navíc kromě aspektů ekonomickuých opírá o další fakta, např. že dlouhé vysedávání na klasické toaletě může napomáhat tvorbě hemeroidů a oslabit pánevní svalstvo. Dle zástupců společnosti tak nová toaleta pomáhá nejen ke zvýšení pracovní efektivity, ale i ke zlepšení zdraví.