Takhle vypadali předchůdci zeleniny a ovoce před „genetickým zmodifikováním“

Lidé si s genetikou potravin pohrávají již po tisíciletí. V rámci zemědělství vždy byla snaha o pěstování co nejlepšího, největšího a nejvýživnějšího zdroje potravy. Většinu dnes domestikovaných druhů ovoce a zeleniny byste v dřívější podobě vůbec nepoznali.

Autor: Redakce / Zdroj: BP, Geneticliteracyproject / 30. 12. 2019

Až se opět zakousnete do šťavnatého melounu, sladkého banánu či krásně oranžové mrkve, vzpomeňte si na obrázky z naší galerie, které prozrazují, jak tyto druhy ovoce a zeleniny vypadaly před mnoha lety nazpět.

17. 3. 2020Efektivní home office aneb Jak pracovat z domova a nezbláznit se z toho

Předchůdce jednotlivých druhů ovoce a zeleniny byste poznali jen stěží. Lidé totiž jejich vzhled, strukturu, ale často také chuť měnili po celá tisíciletí. Ačkoliv dnes mnoho lidí proti genetické modifikaci bojuje, něco podobného běžně probíhalo i v dřívějších dobách.

Je pravda, že dříve byl celý proces daleko přirozenější a neměl tak agresivní formu, jako je tomu dnes, kdy se hojně využívá genové inženýrství. Jedním z příkladů takové modifikace je například vkládání genů arktických ryb do rajčat, což zabezpečí jejich mrazuvzdornost.

Takhle vypadaly některé druhy ovoce a zeleniny dříve:

Jedním ze zajímavých příkladů může být také dnešní ovoce, které je sice stále považováno za velmi zdravé a nachází se v něm mnoho vitamínů, nicméně obsahuje také daleko více cukru než jeho předchůdci. Bylo zkrátka vyšlechtěno tak, aby nám lidem více chutnalo.