Jak se z Leonarda DiCapria stal bojovník za klima a lepší zítřky?

Známý oscarový herec, který se díky filmovým rolím stal nejen lamačem ženských srdcí, v poslední době intenzivně bojuje za lepší zítřky. Stačí se podívat na jeho sociální sítě, kde najdete hlavně příspěvky týkající se životního prostředí a záchrany planety.

Autor: Redakce / Zdroj: Instagram / 23. 12. 2019

Leonardo DiCaprio je jeden z mála herců, který si za milionové výdělky za své herecké role nekupuje jen drahá auta nebo honosné domy. Velkou část peněz věnuje své Nadaci Leonardo DiCaprio Foundation, která poskytuje granty projektům, které mají za cíl zachránit naši planetu.

27. 2. 2020Díky modernímu vybavení kuchyně zvládnete nejen profesionální vaření sous-vide, ale i práci baristy

Ačkoliv na sociálních sítích začal za životní prostředí a lepší planetu bojovat intenzivně až v poslední době, je nutné zmínit, že jeho nadace funguje již přes dvacet let. Během nich se herci podařilo podpořit až dvě stě projektů v padesáti zemích světa, a rozdal celkem asi 100 milionů dolarů (cca 2,4 miliardy korun).

Pro některé fanoušky je tak DiCaprio krasavec a pro jiné posedlý fanatik, jelikož ho kritizují za to, že žije bohémský život a pak hlásá, že bychom měli zachraňovat planetu. Leonardo na to má jednoduchou odpověď: „Neříkám, že se mě problémy současného světa netýkají, ale stavím se k nim čelem a snažím se s tím něco dělat“. Nutno zmínit, že s takovými úspěchy, jichž jeho nadace dosáhla, je jisté, že má herec srdce na pravém místě. Na jeho fotografiích na Instagramu lze vidět, že mnoha misí v nejrůznějších koutech světa se účastní i osobně.

Není divu, že se DiCaprio stal také velkým obdivovatelem dnes hojně diskutované mladé švédské aktivistky Grety Thunberg. S tou se setkal při její poslední návštěvě USA, kam se vydala na plachetnici, aby za sebou zanechala co nejmenší uhlíkovou stopu.

Leonardo dokonce Gretu označil za „vůdkyni naší doby“, když přidával komentář k jejich společné fotce: „Greta se stala vůdkyní naší doby. Historie nás bude soudit za to, jestli dnes děláme všechno pro to, abychom dalším generacím předali obyvatelnou planetu, kterou dnes považujeme za samozřejmost.“

1. 2. 2020Trendy svítidla, která oživí interiér a podtrhnou atmosféru vašeho domova

Během setkání si údajně slíbili i vzájemnou podporu a spolupráci a společně se budou snažit zajistit naší planetě světlejší budoucnost. Uvidíme tedy, jak se to těmto dvěma aktivistům podaří, jelikož vůdci světových velmocí se na to zatím úplně netváří.