Nejhorší vánoční dárky, kterým byste se raději měli vyhnout

Každý z nás někdy dostal dárek, který nebyl zrovna tím, jaký jsme pod vánočním stromečkem chtěli najít. Nevkusný svetr, malé boty nebo knížka, která vás nikterak nezajímá a nikdy byste si ji sami nekoupili...

Nejen, že až 25 procent Čechů každý rok pod stromečkem najde nechtěný dárek, velmi těžká věc je také někoho obdarovat. Často je tak předvánoční čas spojen spíše se stresem a s vysokým tlakem, místo aby se jednalo o všude ohlašované „svátky klidu“. Je dobré si vždy vše alespoň dvakrát promyslet, než začnete bezhlavě utrácet za dárky.

Probuďte s jarem k životu i vaši pleť. S nezdravou barvou i vráskami zatočí pleťová séra3. 4. 2020

Pokud přece jen nějaký nechtěný a nevkusný dárek na Vánoce obdržíme, velmi často svou nelibost před dárcem skrýváme a snažíme se nepotřebných věcí tajně zbavit, případně je vyměnit. Mnoho nechtěných dárků však často zůstává zahrabaných někde na dně skříně.

Nejvíc nechtěné dárky

Mezi nejčastější nechtěné dárky patří svetry, které neuvěřitelně koušou, trička s nevhodnými vzory nebo ponožky, ze kterých si většina obdarovaných lidí dělá legraci aneb „Zase jsem dostal ponožky…“

V jednom z průzkumů společnosti SANEP lidé za nechtěné dárky označili také poukázky na adrenalinové zážitky, erotické prádlo a erotické pomůcky, ale i běžné spodní prádlo, prostředky na hubnutí nebo alkohol.

Našli se i takoví, kteří pod stromečkem objevili předměty (hrnky, trika, klíčenky) s firemním logem nějakých společností. Nevhodný je také jiný než první díl nějaké knižní série, pokud si tedy nejste jisti, že předchozí díly má obdarovaný již přečteny. Pod stromečkem by se neměly objevovat ani čisticí prostředky, živá zvířata (pokud si je obdarovaný vyloženě nepřeje) a nevhodné doplňky do domácnosti, jako je třeba štětka na záchod nebo držák na toaletní papír. 

Co s nevhodnými dárky dělat?

Existuje několik možností, co můžete s nevhodným dárkem provést. Ze všeho nejdřív byste však měli myslet na to, abyste svým jednáním neurazili toho, kdo vám jej daroval. Nejméně vhodné je skladování nechtěných dárků někde ve skříni. Dárek můžete v určitých případech vyměnit, darovat na charitu (například oblečení do charitativních kontejnerů), můžete jej prodat a koupit si něco, co vám udělá radost, případně jej můžete jako dárek darovat někomu jinému. Dejte si jen pozor na to, abyste si zapamatovali, kdo vám dárek dal, ať jej za půl roku nedáte té stejné osobě.

SOUTĚŽ: Moderní kuchyň si zaslouží moderní kávovar, vyzkoušejte štěstí a vyhrajte kávovar Siemens EQ.50025. 5. 2020

Pokud si svým dárkem pro někoho nejste jisti, určitě se během nákupu informujte, zda lze dárek vrátit, popřípadě vyměnit a jaké jsou podmínky. Daleko lepší je pak vánoční dárky vyřešit třeba poukázkami na nákup, a to buď v oblíbeném obchodě s módou nebo jako kredit pro útratu ve firmách, které nabízejí různé zážitky. Mnoho lidí pak dárky na Vánoce řeší i určitou peněžní částkou, aby si obdarovaný mohl koupit věc přesně podle svého gusta. Dárek ve formě peněz údajně každoročně dostane až 30 procent Čechů.

Jaký nejhorší vánoční dárek jste dostali vy? Napište nám na janw@lui.cz a podělte se s námi o vaše zážitky.

Zdroj: SANEP, Instagram, Facebook