Z těchto vánočních dárků se před revolucí radovali úplně všichni

Ačkoliv jsou Vánoce primárně svátkem klidu a míru a měly by být hlavně obdobím, kdy trávíme čas se svými nejbližšími, jednou z důležitých součástí jsou taktéž vánoční dárky. Jak vypadaly nejčastější dárky, které se pod stromečkem objevovaly ještě před revolucí? Některé z nich najdete ve výčtu níže a spoustu dalších v naší galerii.

Autor: Redakce / Zdroj: Pinterest, Facebook / 19. 12. 2019

Gumové panenky a mončičáci

I když podobné panenky známe i dnes, kdysi se jednalo o hračku, na kterou se tehdejší holčičky těšily snad ze všech nejvíc. Ze začátku se objevovaly spíše jen menší gumové panenky, později se vyráběla i gumová miminka reálných velikostí se zarudlými líčky, která tehdejší holčičky opečovávaly se vší láskou. Kdo z vás si ještě vzpomene na panenky „mrkačky“, ale třeba i na roztomilé mončičáky?

17. 2. 2020Renault představil inovovaný model elektrického vozu a zamiloval se do něj i Ben Cristovao

Oranžová tatra

V Česku snad neexistoval malý kluk, který by netoužil po klasické oranžové tatře. Velké plastové auto se často používalo na pískovišti, ale když se k přední části připevnil  dostatečně pevný provázek, mohla tatrovka fungovat i jako skvělý dopravní prostředek. Nechyběli ani ti, co se na ní proháněli z kopce dolů jako v zimě na sáňkách. Škoda jen těch plastových koleček, která dělala neuvěřitelný rámus. Je nutné zmínit, že svou výjimečnost si tato hračka uchovala až dodnes.

Hry všeho druhu

Dnešní děti jsou nejvíce nadšené z počítačových her, kdysi však byly velmi oblíbené spíše „fyzické hry“ všeho druhu. Kdo z vás si vzpomene třeba na korálkovou mozaiku? A kdo z vás měl ještě po prvním roce všechny korálky kompletní? Podobná mozaice byla i logická hra s tzv. hříbečky a jednou z nejoblíbenějších her byl i tzv. lední hokej, u kterého se pomocí posuvných částí pohybovalo s hokejisty.

Autodráha s ovládáním

Za totality zažila velký boom i autodráha s ovládáním. Stačilo jen několik baterek, ovladače do ruky a už se závodilo. I když autíčka díky vysoké rychlosti občas vyletěla z dráhy, vždy se jednoduše dala zpět a závod pokračoval.

Se skládacími letadélky až do oblak

Nejdříve postavit a pak s nimi obletět svět. Doslova hodiny zábavy tehdejší děti zažívaly se skládacími letadélky všech možných druhů. Pamatujete i ty polystyrenové?

4. 2. 2020Zvětšení penisu muži nevnímají jako tabu. Stále více Čechů si nechává svůj pyj upravit do vysněné podoby

Tehdejší tablety

Kdo neměl magickou tabulku, jako by nebyl. Dá se říct, že to byl i jakýsi předchůdce dnešních tabletů. I když před revolucí si jeho obraz děti tvořily přesně podle sebe. Nejrůznější kreslicí tabulky jsou na pultech k dostání i dnes.

I když předrevoluční Vánoce možná nebyly tak bohaté a k těm nejlepším dárkům se dostalo jen pár dětí, našla se spousta skvělých kousků, po kterých toužili úplně všichni. Lidé nebyli tak soustředěni na elektroniku, jako je tomu dnes, a Vánoce ani neměly tak konzumní rozměr.