Nejdražší nemovitosti světa, které byly prodány v roce 2019

Ačkoliv ve světovém měřítku nebyl letošní rok pro oblast realit zrovna přívětivý, i přesto najdeme několik zajímavých nemovitostí, které byly prodány za stovky milionů dolarů. Těchto šest sídel patří letos k nejdražším prodaným nemovitostem světa.

Autor: Redakce / Zdroj: RR, Instagram, Pinterest / 18. 12. 2019

The Manor (Los Angeles) – 119 milionů dolarů (2,7 miliard korun)

Po třech letech, kdy byla tato nemovitost původně zalistována s prodejní částkou 200 milionů dolarů, si letos konečně našla svého kupce. Byla však prodána o několik desítek milionů dolarů levněji. Zajímavostí je, že zatím neznámý kupec za ni zaplatil v hotovosti. Sídlo bylo vybudováno ve francouzském stylu televizním producentem Aaronem Spellingem v roce 1991 a nechybí v něm beauty salon, bowlingové dráhy, noční klub či osobní barber shop. Celkem se zde nachází neuvěřitelných 123 místností a 27 koupelen. Nechybí ani tenisové kurty, soukromé lázně a bazény.

11. 2. 2020„Sex je skvělý a není zač se stydět.“ Sex-pozitivní hnutí boří tabu a učí dospívající to, co škola a rodiče opomíjí

3 Carlton Gardens (Londýn) – 122 milionů dolarů (2,8 miliard korun)

Jedná se o nejdražší prodaný dům v Londýně za poslední dekádu, který se nachází jen kousek od jedné z nejvýznamnějších londýnských památek – Buckinghamského paláce. Nabídne celkem 1 490 m2 prostoru, v jehož rámci nechybí vnitřní bazén a prostory pro zaměstnance. Rezidence byla postavena ve dvacátých letech 20. století a díky tomu je zapsána na seznamu památek Velké Británie. I u této nemovitosti se však jednalo o menší prodejní částku, než za kterou byla původně zalistována.

The Chartwell Estate (Los Angeles) – 150 milionů dolarů (3,4 miliardy korun)

Tohle zámecké sídlo si pořídil podnikatel a vlastník mediálního impéria Lachlan Murdoch. Jedná se o nejdražší dům, který se kdy v Kalifornii prodal. A to se v okolních čtvrtích Beverly Hills a Bel Air takových nemovitostí nachází požehnaně. Sídlo je postaveno v zámeckém stylu a nabídne rozlohu až 2 320 metrů čtverečních. K tomu však musíme připočítat ještě dům pro hosty (530 m2) a pozemek o rozloze 40 500 metrů čtverečních. Nechybí zde ani 23metrový bazén, který připomíná bazény, jež známe z luxusních hotelových resortů. I když byla nemovitost postavena již v roce 1930, nabídne veškeré moderní technologie.

33 Nassim Road (Singapur) – 167 milionů dolarů (3,8 miliard korun)

Jedna z největších transakcí tohoto roku se odehrála v Singapuru. Oproti ostatním nemovitostem v tomto žebříčku se jedná o poněkud menší bungalov se střechou z červených tašek, který se může pochlubit venkovním bazénem, tenisovým kurtem a pozemkem o velikosti 8 000 metrů čtverečních, což je v této oblasti velkou raritou. Právě proto se cena vyšplhala tak vysoko. Singapur je obecně velmi drahé město, ve kterém se koncentruje mnoho milionářů a miliardářů a odpovídají tomu také ceny zdejších nemovitostí.

Villa Les Cèdres (Saint-Jean-Cap-Ferrat, Francie) – 221 milionů dolarů (5 miliard korun)

Stříbrnou medaili si odnáší nádherná nemovitost z Francie. Leží na poloostrově Cap-Ferrat mezi Nice a Monakem, což je vskutku velmi lukrativní lokalita. Nádhernými výhledy na moře a přilehlé městečko se nový majitel bude kochat každý den. Úchvatná je i rozloha, která dosahuje velikosti 1 670 metrů čtverečních a rozkládá se na pozemku o velikosti 142 000 m2, jehož součástí jsou i velké zahrady s dvaceti skleníky a spousty cedrových stromů (odtud pochází název vily). Bazén olympijských rozměrů a stáj až pro 30 koní jsou také součástí.

14. 2. 2020Nová cestovní kancelář, která vám umožní cestovat s celebritami

Penthouse 220 Central Park South (New York) – 240 milionů dolarů (5,5 miliard korun)

Nejdražší prodanou nemovitostí je rozlehlý byt v jednom z newyorských mrakodrapů. Čtyřpatrový penthouse, který se nachází mezi 50. až 53. patrem známého mrakodrapu, je zároveň i nejdražší historicky prodanou nemovitostí USA. Nového majitele čeká 2 140 metrů čtverečních prostoru, 16 ložnic, 17 koupelen a pět balkónů. Když k tomu přidáte úžasné výhledy na newyorské panorama a sousedící Central Park, je pochopitelné, že se letos nic dražšího neprodalo.