25 nejlepších snímků divočiny, které se dostaly do finále soutěže Wildlife Photography Award. Vyberte vítěze!

Soutěž o nejlepší fotku, která byla pořízena v divočině nebo je jejím hlavním středobodem jakákoliv zvěř, se koná každým rokem. Stejně jako během minulých ročníků, i letošní fotky jsou naprosto úchvatné.

Autor: Redakce / Zdroj: Wildlife Photography Award / 17. 12. 2019

Ačkoliv letošní ročník soutěže Wildlife Photography Award vyhrál fotograf Yongqing Bao se svou fotkou „Moment“, kterou můžete vidět v úvodu tohoto článku, našla se v soutěži i spousta dalších zajímavých fotek, které stojí za zhlédnutí.

11. 3. 2020Muž, který byl jako druhý na světě vyléčen z HIV, odhalil identitu: „Chci dát ostatním naději na uzdravení,“ říká

Fotka letošního výherce znázorňuje mladou lišku a sviště ve chvíli, která znamená život a smrt. Hladová liška chystá své ostré zuby, zatímco svišť se v tu chvíli ocitá v šoku, což je jednoznačně vidět na jeho výrazu. I když o tomto vítězi bylo rozhodnuto již před několika týdny, z letošních fotografií bylo vybráno dalších 25, které najdete v naší galerii a které soutěží v navazující soutěži pořádané Přírodovědecko-historickým muzeem v Londýně. Tato soutěž je známá po celém světě a každým rokem v ní hlasují lidé z více než 100 zemí světa.

Na rozdíl od odborné poroty bude v této navazující soutěži fotografie hodnotit široká veřejnost, díky čemuž svůj hlas můžete poslat i vy. Šanci máte až do 4. února příštího roku. Poté se vybere fotka s nejvíce hlasy a prohlásí se za vítěznou.

Během rozhodování o tom, komu svůj hlas pošlete, si všech 25 fotek, které zachycují jedinečné momenty a odrazy mnoha aspektů divoké zvěře, můžete prohlédnout v galerii níže a třeba i zanechat komentář, která z nich se vám líbí ze všeho nejvíc.