Herci z Harryho Pottera: Jak se změnili a čemu se věnují nyní?

Série filmů, ve kterých byl hlavním hrdinou kouzelník Harry Potter, je jedním z největších fenoménů. Lidé po celém světě tento příběh hltali nejen ve filmové podobě, ale také z knižní předlohy, jejíž autorkou je spisovatelka J. K. Rowlingová.

První film celé série, kterým byl Harry Potter a Kámen mudrců, měl premiéru již v roce 2001 a my jsme se zaměřili na to, jak velkou proměnou prošli někteří z herců a čemu se věnují dnes.

Minerva McGonagallová (Maggie Smith)

Jedna z nejznámějších a nejoblíbenějších postav celé série, která představovala vedoucí Nebelvíru. Po skončení série získala ještě velkou spoustu rolí, i přes to, že brzo oslaví 85. narozeniny, herectví se věnuje i doposud. Za účinkování v televizním seriálu Panství Downton získala dokonce Zlatý glóbus a dvě ceny Emmy. Zatím posledním filmem, který natáčela, je pohádka dle předlohy knihy A boy called Christmas, která vyjde během příštího roku.

Zemřela Tereza Spencerová, jedna z prvních českých transaktivistek a zakladatelka TransFora8. 4. 2020

Neville Longbottom (Matthew Lewis)

Matthew Lewis je jedním z herců, kterého byste dnes možná ani nepoznali. Proměnil se opravdu hodně. Ačkoliv byl ve filmu znám jako jakýsi „zmatený trouba“, nyní je to velmi sympatický a krásný muž. Herectví se věnoval již od pěti let, ale teprve ve dvanácti letech ho potkal Harry Potter. Dnes je tomuto herci již 30 let a aktivně se ve filmech a seriálech objevuje i nyní.

Rubeus Hagrid (Robbie Coltrane)

Hagrid představuje další z těch spíše sympatických postav, které si fanoušci Harryho Pottera oblíbili. I před Harry Potterem se herectví již nějakou dobu věnoval a jednu z dalších významných rolí si zahrál například ve filmu o Jamesi Bondovi – Zlaté oko (Golden Eye). Dnes je tomuto herci 69 let, ačkoliv se stále objevuje v seriálu Critical Evidence, pomalu prý s herectvím končí.

Albus Brumbál (Michael Gambon)

Ředitele školy čar a kouzel v Bradavicích původně znázorňoval herec Richard Harris, ten však po druhém díle zemřel a nahradil jej právě Michael Gambon, který má na kontě několik hereckých ocenění včetně čtyř cen Britské akademie. V tomto roce se objevil ve filmu o Judy Garland a horrorovém thrilleru Cordelia. Dnes je mu 79 let a v budoucnu by se měl objevovat v dalších projektech.

Hermiona Grangerová (Emma Watson)

Postava Hermiony byla jednou ze tří hlavních postav série. Herečka Emma Watson natáčela první díl, když jí bylo pouhých jedenáct let, a na natáčení všech snímků s Potterem strávila celkem deset let. Harry Potter jí doslova nastartoval kariéru, ve které pokračuje dodnes. Zahrála si v mnoha dalších filmech a poslední velkou roli měla například v akčním filmu Kráska a zvíře. Mimo filmu se hrdě věnuje také prosazování práv žen. V příštím roce oslaví 30. narozeniny.

„Nikdo nevěřil, že teplej Čecháček má šanci uspět, ani já ne,“ říká starosta obce na Hané. „Společnost se radikalizuje, musíme být otevření,“ dodává8. 6. 2020

Ron Weasley (Ruper Grint)

Stejně, jako tomu bylo u Emmy Watson, i Rupert Grint se poprvé v Harry Potterovi objevil, když mu bylo jedenáct let. I během desetiletého natáčení Harryho Pottera si na chvíli odskočil k dalším projektům, mezi které patřil například seriál Lekce řízení či thriller Cherrybomb. V poslední době pracoval na filmu Instruments of Darkness, který je zpracován na základě klasické tragédie Williama Shakespeara – Macbeth. Dnes je tomuto herci 31 let.

Harry Potter (Daniel Radcliffe)

Na závěr nesmí chybět ani samotný Harry Potter, kterého ztvárnil herec Daniel Radcliffe. Konkurzu na hlavní roli se zúčastnil jako jedenáctiletý a jeho rodiče se dlouho rozhodovali, zda vůbec tuto roli přijmout. Rozhodli se dobře a Danielovi se následně změnil život. Filmy mu přinesly slávu, jmění, a dokonce i chválu od kritiků. Není divu, že po skončení série dostal mnoho dalších rolí, a to nejen ve filmech, ale třeba i v muzikálu na Broadwayi.

Zdroj: BP, Facebook, Instagram