Slavné gay páry, které vychovávají děti

Ačkoliv je téma rodičovství stejnopohlavních párů nyní hojně probírané, v Česku k němu zatím legislativa není zrovna otevřená. Ve světě jsou v této oblasti už podstatně dál. Níže najdete jedny z nejslavnějších gay párů, které spolu vychovávají děti a trochu pomáhají i všem ostatním, kteří by si něco podobného také přáli.

Autor: Redakce / Zdroj: Parents.com, Instagram.com, Mirror.co.uk, Dailymail.co.uk, Babble.com, Zimbio.com / 12. 12. 2019

Ricky Martin a Jwan Yosef

Ricky Martin je se svým mužem otcem dvou kluků Mattea a Valentina, oba mají jedenáct let a rostou jako z vody. Začátkem letošního roku se Ricky a Jwan také stali tatínky holčičky jménem Lucia. Všechny děti jim porodila náhradní matka. I když kluky Ricky vychovává od roku 2008, teprve v roce 2010 oznámil, že je homosexuál. S partnerem už je dokonce v manželském svazku.

1. 2. 2020Trendy svítidla, která oživí interiér a podtrhnou atmosféru vašeho domova

Elton John a David Furnish

Hudební legenda Elton John se svým mužem (kterého si vzal v roce 2014) také vychovává děti. Elton John tento rok absolvoval pravděpodobně poslední turné, během kterého sdělil, že pak už se bude věnovat jen své rodině. I když jsou partneři spíše ve věku dědečků, ve výchově synů Elijaha a Zacharyho jim to nebrání.

Neil Patrick Harris a David Burtka

Herce Neila Patricka Harrise známe pravděpodobně nejvíce ze seriálu Jak jsem poznal vaši matku. Mnoho lidí však možná neví, že se svým partnerem Davidem Butkou vychovává dvojčata Harper a Gideona. Sám herec o rodičovství říká: "Mám rád, když jim můžu číst knížky. Používám různé hlasy a hraju u toho divadlo. Doma však máme také speciální místnost, kde provádíme nejrůznější cirkusové triky!"

Matt Bomer a Simon Halls

Známý herec, který je hrdým otcem tří dětí, se o výchovu dělí s manželem Simonem Hallsem. Je známý také svým aktivismem v boji proti HIV a získal za to již několik ocenění. Vřele a často prohlašuje, že své kluky nechává oblékat tak, jak sami chtějí a jak se jim to líbí, aby kultivovali svůj vlastní způsob vyjádření, a odmítá jakékoliv náznaky, že by jeho orientace mohla mít na výchovu dětí nějaký neblahý vliv.

Jodie Foster a Alexandra Hedison

Další dvě známá jména showbusinessu. Jodie Foster je vdaná za Alexandru Hedison, která dříve randila také se známou moderátorkou Ellen DeGeneres. Jodie se může pyšnit dvěma syny, které však měla již se svou ex přítelkyní Cydney Berner. Nicméně o svém životě toho příliš nesdílí, nemá ráda pozornost médií.

10. 2. 2020BEAUTY BOY: Moderní muž, který dbá o svou pleť a nebojí se používat make-up

Maria Bello

Další známá herečka, kterou můžete znát např. z filmů Ten třetí, Dějiny násilí či Děkujeme, že kouříte. Je matkou jednoho syna, kterého má ještě z předchozího vztahu se scenáristou Danem McDermottem. Dlouho se bála svému synovi přiznat, že je lesba, ale když to udělala, dočkala se jeho odpovědi: "Mami, láska je láska, ať jsi, kdo jsi." Nicméně po pár letech se se svou partnerkou rozešla a nyní randí s hercem Elijahem Allan-Blitzem. Občas se to zkrátka může obrátit i několikrát...