Zapomeňte na tradice, tohle originální cukroví povznese Vánoce o level výš

Spolu s blížícími se vánočními svátky se mnoha domácnostmi nese příjemná vůně pečení a cukroví. Jedná se o jednu z nejrozšířenějších tradic Vánoc ve většině zemí po celém světě. Mnoho mladých lidí se však i v této tradiční činnosti snaží být originální, a tak tvoří kousky, které nemají obdoby.

Autor: Redakce / Zdroj: Pinterest, Instagram, Facebook / 10. 12. 2019

Naši předci cukroví na Vánoce tvořili z kousků ovoce, z kterých vyráběli jakési figurky. Poté, co si s nimi děti pohrály, směly je sníst. Cukroví, které známe z dnešních dob, se dle dostupných zdrojů začalo péct během 16. století.

9. 3. 2020Nejznámější české párty ulice: pro zábavu skvělé, pro život katastrofa

A jelikož několik stovek let je poměrně dlouhá doba, je pochopitelné, že kromě společnosti samotné se změnilo i cukroví a způsob jeho přípravy. Objevily se nové recepty, kvalitnější suroviny, nové technologie a také čím dál tím bláznivější nápady jejich tvůrců...

16. 3. 2020Místa "na konci světa", kde vám nákaza koronavirem rozhodně nehrozí

Zapomeňte na klasické marmeládou slepované linecké, rumové kuličky, vanilkové rohlíčky apod. Mnoho mladých rodin tak dnes namísto klasických vykrajovaných perníčků tvoří vtipné cukroví, které představuje například oblíbené postavy z filmu, ale třeba i děsivé cukroví, které spíše připomíná Halloween. Zajímavě experimentovat ale můžete i s již zmiňovanými vánočními perníčky, kdy se fantazii meze opravdu nekladou. Mnoho z těchto speciálních druhů cukroví ani moc společného s Vánoci nemá, ale proč si svátky trochu neozvláštnit?

Tak, či onak, jedná se o opravdu jedinečné kousky, které dodají na originalitě vašemu vánočnímu prostírání, a pobavíte s nimi každou návštěvu. Stačí už jen pustit koledy a začít tvořit!