Billie Eilish, Kylie Jenner nebo Greta Thunberg aneb Mladé ženy, které mění svět

O zajímavých lidech, kteří dokázali něco neobvyklého, se dozvídáme docela často. Podobné zprávy však získávají daleko větší váhu, pokud se jedná o obzvlášť mladé lidi, kteří k vybudování něčeho světového neměli prozatím tolik času. Mezi takové patří například zpěvačka Billie Eilish, nejmladší miliardářka Kylie Jenner a bojovnice za lepší svět Greta Thunberg. Díky čemu tyto dívky získaly světovou pozornost?

Billie Eilish (17 let)

Ačkoliv ještě není plnoletá, má toho za sebou velmi mnoho. Netrvalo jí moc dlouho, aby se stala světově známou zpěvačkou, mezi jejíž přední hity patří například píseň Bad Guy. Do povědomí se dostala již roku 2016 a dnes cestuje po světě v rámci svého turné, se kterým v srpnu letošního roku navštívila i pražskou O2 arénu. Zajímavostí je, že její koncert se měl původně konat ve Fóru Karlín, nicméně celkem 3000 lístků se vyprodalo během pouhých čtyř minut, a proto se rozhodlo o jeho přesunutí do O2 arény, kde byl také vyprodán. Podobně je tomu i na všech ostatních zastávkách jejího turné.

Objevte novou chladicí realitu – do XL chladniček uložíte vše, co si budete přát. Potraviny si navíc déle zachovají svěžest i čerstvost31. 8. 2020

Kromě pátého místa módní ikony roku 2019 žebříčku Lyst Index získala Billie např. i cenu za nejposlouchanější album skrze streamovací službu Spotify (přes 1 miliardu poslechů), odnesla si dvě ocenění z udílení cen American Music Awards 2019 a na kontě má také šest nominací na Grammy 2020, kdy se stala vůbec nejmladší interpretkou v historii, která byla nominována hned ve čtyřech hlavních kategoriích. Billie Eilish si jednoznačně omotala svět kolem prstů.

Kylie Jenner (22 let)

Jejími sestrami jsou Kim Kardashian či Kendall Jenner. Známá členka klanu Kardashianových se proslavila účastí v reality show Keeping Up with the Kardashians. Svůj vlastní byznys s kosmetickými výrobky započala v roce 2015 a již ve 21 letech se stala historicky nejmladší self-made dolarovou miliardářkou na světě.

Větší část své značky Kylie Cosmetics (celkem 51 procent) nedávno prodala společnosti Coty, a to údajně za částku 600 milionů dolarů (13,85 miliard korun). Tato částka potvrdila údajnou hodnotu značky, která byla odhadována na 1,2 miliardy dolarů. Kylie se bude i nadále o značku starat a bude zastávat pozici kreativní ředitelky, dohlížet na vývoj produktu, ale i marketing. Především tedy na sociální sítě, kde má stovky milionů sledujících.

Greta Thunberg (16 let)

Nejmladší dívka z této trojice, o které se v poslední době taktéž hodně mluví. Jako jedna z mála dostala šanci doslova diktovat nejvyšším světovým představitelům. Greta Thunberg bojuje za čistější život na naší planetě a svým aktivitám pro podporu okamžité akce proti globálnímu oteplování se věnuje od svých patnácti let.

„Jsem homosexuál, ale poslouchám tvrdý metal a gotickou hudbu“, říká Robin Papáček (20), který boří předsudky o gayích24. 7. 2020

Za svou aktivitu získala několik světově významných ocenění a také podporu světových politiků a mnohých známých osobností v čele s Leonardem DiCapriem či Arnoldem Schwarzeneggrem, se kterými se setkala při své poslední návštěvě USA, z níž je nejznámější její emotivní výstup na půdě OSN. Její kritici často zmiňují autismus, kterým Greta trpí, a nechtějí si nechat diktovat od mladé dívky, která by měla trávit čas spíše ve škole. Tak, či onak její aktivity sledují všechna světová média, vrcholní političtí představitelé a miliony fanoušků na sociálních sítích. Takže významné slovo a schopnost měnit svět jí jednoznačně patří.

Zdroj: Instagram, Facebook