FOTO: Hvězda Flashdance se vrací na obrazovky v seriálu o lesbách. V 55 letech vypadá Jennifer Beals lépe než zamlada

Herečku Jennifer Beals si většina diváků vybaví v její nejznámější roli Alex Owens – tu ztvárnila v ikonickém snímku Flashdance z roku 1983. Ačkoliv pak v kariéře herečky Beals pokračovala (a objevila se v epizodních rolích v mnoha seriálech, ale také nespočtu filmů), nejvíce pozornosti na sebe upoutala jako Bette Porter v kultovním seriálu z prostředí lesbické komunity The L Word (v češtině Láska je láska). Právě The L Word se nyní dočkal obnovení a Jennifer Beals se tak jako jedna z hlavních postav vrátí na televizní obrazovky. A jak se ukázalo na premiéře, Beals ani v 55 letech neztratila nic ze svého šarmu…

Autor: Mirka Dobešová / Zdroj: advocate.com, buzzfeednews.com, vulture.com / 9. 12. 2019

Zatímco pro heterosexuální publikum bude Jennifer Beals navěky spojena právě s Flashdance, LGBT komunita rozhodně nezapomena na postavu ambiciózní lesby Bette Porter. Ta v celkem šesti sériích seriálu The L Word, který se zaměřoval na životy skupiny lesbických kamarádek, žila s partnerkou Tinou, měla vztahy s několika jinými ženami, vychovávala dítě, provozovala galerii a také zorganizovala party, která neměla příliš šťastný konec. Ostatně stejně jako celý seriál – ten v souvislosti s tímto večírkem totiž vyústil v podezření z vraždy. O více jak 10 let později tak přichází náprava, a to v podobě nového pokračování The L Word: Generation Q. A z Jennifer Beals se opět stává Bette Porter. 

19. 2. 2020Proč je důležitá sebeláska a jak o ni pečovat?

Jak nakonec uznala i sama tvůrkyně původního seriálu Ilene Chaiken, jeho závěr skutečně nebyl ideální. A tak – snad v rámci trendu obnovování úspěšných projektů – se nových dílů dočkal také The L Word. Premiérově se The L Word: Generation Q představil včera na televizi Showtime a samozřejmě nescházely ani některé známé tváře, Jennifer Beals jako Bette Porter nevyjímaje.

Kromě ní se pak na obrazovkách znovu objevuje Alice (Leischa Haley) a Shane (Kate Moenning). V životě všech známých postav samozřejmě došlo k mnoha změnám, Beals tak jako Bette Porter buduje politickou kariéru, čelí však skandálům ze své minulosti. Alice se objevuje v gay talk show a Shane dosáhla úspěchu se svým kadeřnickým impériem.

Ačkoliv sama Jennifer Beals je heterosexuální, již díky původnímu seriálu The L Word se stala velkou zastánkyní LGBT komunity. Pro mnohé se zároveň stala právě díky této roli také idolem. „Lidé, kteří za mnou přicházejí a poznávají mě díky The L Word, jsou jiní, mají srdce na dlani, svěřují se. Je to jednoduše úplně jiný druh fanoušků, než jsou třeba ti, co vzpomínají na Flashdance,“ poznamenala Beals ke své roli Bette Porter v jednom z aktuálních rozhovorů.

14. 3. 2020Tržnici SAPA také zavřeli. Zavzpomínejte s námi, jak to uvnitř vypadá a co všechno tam můžete zažít

Na party při příležitosti uvedení nových dílů seriálů se pak představily i nové tváře, které ztvární v The L Word: Generation Q další postavy. Mezi nimi nescházela např. Jacqueline Toboni, Arienne Mandi, Leo Sheng ad. Podle Beals pak seriál přinese na obrazovky nová témata týkající se LGBT problematiky, bude více zaměřen na inkluzivitu a diverzitu a jak herečka zároveň doplnila, neexistuje vhodnější čas pro vyvolání diskuse o mnoha souvisejících tématech než právě nyní…