Nejsledovanějším politikem na Twitteru je Andrej Babiš. Kdo se umístil za ním?

Twitter je jednou z nejznámějších sociálních sítí na světě a ve velké oblibě ji mají i politici, kteří se krátkými komentáři vyjadřují k aktuálnímu dění. Na chuť mu přišli také mnozí čeští politici a níže najdete žebříček těch, kteří se mohou pochlubit nejvíce sledujícími.

Autor: Redakce / Zdroj: Socialbakers / 5. 12. 2019

Čísla v závorce jsou pouze orientační, jelikož počty sledujících se mění každou minutu. Nelze ani říci, že se jedná o „fanoušky“, jelikož politiky sledují často i lidé, kteří s jejich názory nesouhlasí, ale chtějí vědět, co přesně na sociálních sítích sdílejí. Vzestupný žebříček byl sestaven na základě dat společnosti Socialbakers.

10. Dominik Feri (48 580 sledujících)

Jeden z nejmladších českých politiků, který v létě oslavil teprve 23. narozeniny. Od října roku 2017 je poslancem Poslanecké sněmovny a možná také díky svému věku je velmi zběhlý v online světě. Daleko větší základnu sledujících má však na svém Instagramu (přes 129 tisíc).

9. Jiří Drahoš (49 063 sledujících)

Bývalý předseda Akademie věd České republiky a nyní senátor za obvod Praha 4, který v loňském roce neúspěšně kandidoval na úřad prezidenta České republiky. Právě i samotná kandidatura mu přinesla daleko více pozornosti.

14. 2. 2020Se studiem módy váhala, nakonec rozhodla indická věštírna. Lucie Marková vypráví o své cestě k navrhování

8. Tomáš Sedláček (50 188 sledujících)

Ačkoliv nyní v politice až tak aktivně nepůsobí a věnuje se spíše práci vysokoškolského pedagoga, v minulosti byl například poradcem prezidenta Václava Havla (2001 – 2003) a ministra financí (2004 – 2005).

7. Jiří Ovčáček (53 514 sledujících)

Od prosince 2013 zastává funkci tiskového mluvčího prezidenta Miloše Zemana a od května 2014 je taktéž ředitelem Tiskového odboru Kanceláře prezidenta republiky. Ačkoliv je často dost kritizovaný, velkou míru kritiky používá také ve svých příspěvcích na Twitteru.

6. Petr Fiala (56 121 sledujících)

Vlivný český politik a předseda politické strany ODS, který mimo jiné zastává funkci místopředsedy Poslanecké sněmovny. Dříve působil třeba i jako ministr školství či rektor a prorektor Masarykovy univerzity.

5. Štefan Füle (57 845 sledujících)

Od roku 2018 působí ve funkci předsedy Správní rady Smíšené česko čínské komory vzájemné spolupráce. Dříve zastával funkci evropského komisaře pro rozšíření a politiku sousedství, ale i funkci velvyslance ČR při NATO, velvyslance ČR ve Velké Británii a Litvě.

4. Úřad vlády ČR (102 116 sledujících)

Nejedná se sice o konkrétní osobu, ale čtvrté místo tohoto žebříčku náleží oficiálnímu profilu Úřadu vlády ČR. Profil pravidelně informuje o tom, co se v ústředním orgánu státní správy děje.

3. Miroslav Kalousek (121 681 sledujících)

Bronzovou medaili získává Miroslav Kalousek, který patří mezi zakladatele politické strany TOP 09. Velmi známý je také díky zastávání funkce ministra financí, za kterou je často kritizován třeba i ve tweetech Andreje Babiše, nejsledovanějšího českého politika na Twitteru.

25. 2. 2020Běh v zimě: Je dobré jej absolvovat? Jaká pravidla je potřeba dodržovat?

2. Karel Schwarzenberg (293 454 sledujících)

Český politik, čestný předseda TOP 09, poslanec, ale také bývalý senátor, exministr zahraničí či kancléř prezidenta Václava Havla. I Karel Schwarzenberg bojoval v prezidentských volbách, kdy se umístil na druhém místě za Milošem Zemanem. Jeho politické tweety jsou často velmi vtipné.

1. Andrej Babiš (379 022 sledujících)

S pořádným náskokem před všemi ostatními se na prvním místě umístil trestně stíhaný/nestíhaný (situace se stále mění, necháváme to otevřené) premiér Andrej Babiš. V Česku existují dvě skupiny lidí. Někteří jej bezhlavě milují, druzí zase nenávidí. Na sociálních sítích však Andrej Babiš funguje dobře, pokud sledujete také jeho facebookový profil, určitě můžete být rádi, že jsou tweety omezeny jen na 280 znaků.