E.T. mimozemšťan se po 37 letech vrací na zem, v dojemném filmu se potkává i se svým (dospělým) přítelem Elliotem

Legendární snímek Stevena Spielberga, E. T. mimozemšťan, se právem řadí mezi naprostou filmovou klasiku. Všichni tak vědí, že E.T., který se ztratil při průzkumu Země a blízké přátele si našel především mezi dětmi, se nakonec vrací domů. Po 37 letech, které uplynuly od natáčení, se však nezapomenutelný mimozemšťan nejen vrací zpět na Zemi, ale dokonce se potkává i se svým – dnes již dospělým – přítelem Elliotem. To vše v krátkém snímku, který odhaluje také něco o tom, jak dál žil sám E. T…

Snímek E. T. mimozemšťan byl v době svého uvedení v roce 1982 naprostým hitem. Jen v USA činily kinotržby 359 milionů dolarů, dalších 204 milionů dolarů snímek vydělal na zahraničních trzích. Příběh malého mimozemšťana také oslovil Filmovou akademii, a tak získal devět nominací na Oscara, z nichž hned čtyři (za hudbu, zvuk, zvukové efekty a speciální efekty) proměnil ve vítězství. Od té doby různá opětovná uvedení a upravená vydání ikonického snímku přispěla k tomu, že v součtu utržil téměř jednu miliardu dolarů, což z něj při zohlednění inflace činí čtvrtý nejúspěšnější film všech dob. Svého pokračování se však nikdy nedočkal, až nyní –  a to v podobě krátkého filmového epilogu s názvem „A Holiday Return“ (Sváteční návrat), který byl uveden při příležitosti amerického svátku Díkůvzdání a vysílán během přestávek NFL.

Podpora imunity je důležitá i na jaře a v létě1. 5. 2020

Ve čtyřminutovém snímku, který vytvořila společnost Comcast, jež je držitelem licenčních práv, se E. T. setkává s již dospělým Elliotem (a ztvárňuje jej Henry Thomas, tedy tentýž herec, který hrál Elliota jako dítě), který je nyní sám otcem dvou dětí . Ty sice nejprve E.T. skrývající se za sněhulákem vyděsí a E. T. si naopak myslí, že Elliotův syn je Elliot, nakonec se ale vše vysvětlí a všichni si užívají společnou zábavu, a to včetně sledování televize. Elliot svému dávnému příteli také vysvětluje, co všechno se na Zemi změnilo, a ukazuje mu internet a také televizní Sky Channel  (celé video totiž vzniklo jako reklama na americkou TV společnost Sky).

Ovšem i v mimozemšťanově životě  zjevně došlo k určitému pokroku, a tak než se s celou Elliotovou rodinou opět rozloučí, ukáže všem přes hologram svou vlastní mimozemskou rodinu. „Rodina,“ reaguje Elliot. „Domů,“ odpovídá E. T. variací na slavný výrok „E.T. volá domů“. A samozřejmě neschází ani připomenutí toho, že v srdcích všech zůstane E. T. navždy.

Mateřství jako životní poslání: Čemu čelí dobrovolně bezdětné ženy?23. 5. 2020

Ačkoliv tedy toto malé reklamní filmové ohlédnutí nerežíroval Steven Spielberg, ale Lance Acord (Ztraceno v překladu, Marie Antoinetta ad.), podstata původního snímku zůstala zachována. „Celý příběh je víc než cokoliv jiného o rodině,“ shrnul nový tvůrce. Generální ředitel společnosti Sky UK, pro niž byl reklamní spot vytvořen, pak dodal, že je mu „velkou ctí přivést milovaného mimozemšťana zpět v krátkém svátečním příběhu, jelikož jde o oslavu kouzla Vánoc strávených v kruhu rodinném.“

Jak návrat slavného mimozemšťana na Zem vypadal, se můžete podívat na videu níže. 

 

Zdroj: variety.com, unews.co.uk