Ach-můj-bože! Legendární Přátelé se vrátí na obrazovky. HBO připravuje zbrusu nový projekt

Americký sitcom Přátelé je jednou z celosvětově nejúspěšnějších televizních show. Ačkoliv od první klapky letos uplynulo už celé čtvrtstoletí, Přátelé stále patří mezi nejvíce reprízované pořady a konkrétně na Netflixu se v loňském roce jednalo o druhý nejsledovanější seriál. I proto, že fenomén Přátel se zdá být věčný, se čím dál častěji hovoří o „znovuoživení“ show. A vypadá to, že alespoň částečně si fanoušci brzy přijdou na své…

V době, kdy se z nových pokračování v minulosti úspěšných projektů, případně také natočení téhož formátu v moderním kabátě, stal doslova trend (Will a Grace, Gilmorova děvčata, Beverly Hills, Sabrina – mladá čarodějnice a mnoho dalších jsou toho důkazem), je jasné, že také pokračování Přátel je hojně skloňovaným tématem. Sitcom skončil osmou sérií a od té doby miliony diváků touží po dalších dílech. Že popularita Přátel rozhodně neklesá, pak naznačil i pád Instagramu, když Jennifer Aniston (Rachel) sdílela společnou fotky se svými kolegy. A jak se zdá, sejdou se znovu – a tentokrát budou společně dokonce natáčet.

Zachránění psi z útulků zachraňují vězně. Unikátní projekt páruje ty, které společnost odepsala21. 4. 2020

Podle dostupných informací celá šestice jedná o společném projektu, který by měl podle serverů Hollywood Reporter a Variery vznikat pod taktovkou HBO. Jednat by se mělo údajně spíše o talk-show s celou šesticí – a bohužel by mělo jít o pořad jednorázový, který by měl být vysílán na novém streamovacím serveru HBO Max. Opětovné vzkříšení celého sitcomu, který se vysílal v letech 1994 – 2004, se tak nezdá být (zatím) na pořadu dne. Na druhou stranu – sitcom Will a Grace se na televizní obrazovky také vrátil hned se třemi novými sériemi, a to na základě obrovských ohlasů na jednorázovou spolupráci herců…

Že „něco je ve vzduchu“ nakonec naznačuje i dění okolo hlavních představitelů Přátel – po velkolepém vstupu Jennifer Aniston na Instragram následoval také rozhovor s moderátorkou Ellen DeGeneres, v němž Aniston prohodila, že s kolegy skutečně na „něčem“ pracují – moc konkrétní ale samozřejmě nebyla. „Byli bychom rádi, kdyby nějaký projekt vznikl, zatím si nejsme jistí tím, co to ´něco´ je, ale zkoušíme to,“ dodala tajemně.

Desatero moderního gaye16. 6. 2020

Ačkoliv podrobnosti o tom, jak by měl projekt vypadat, zatím zdaleka známy nejsou, podle serveru Hollywood Reporter účast přislíbili jak všichni herci, tak i původní tvůrčí tým – David Crane a Marta Kauffman. Ze strany HBO Max zatím žádné informace oficiálně potvrzeny nebyly – podle zahraničních zdrojů by se ale právě speciál „Přátel“ mohl stát skvělým startem pro právě začínající streamovací HBO Max – podobě jako Disney před pár dny svou vlastní streamovací službu zahájil velmi očekávaným projektem The Mandalorian vycházející ze Star Wars.

Zdroj: bbc.co.uk, hollywoodreporter.com