Seriálový sukničkář Barney si v dramatu o epidemii AIDS zahraje po boku dalších dvou slavných gayů

Zatímco v sitcomu „Jak jsem poznal vaši matku“ hrál Neil Patrick Harris nenapravitelného svůdce žen, ve skutečnosti je gay. Nyní se mu díky tvůrcům kultovního seriálu z prostředí gay komunity, Queer as Folk, podařilo zapojit do projektu, který mu sedne mnohem více. Dramatická minisérie „Boys“ (Chlapci) totiž bude o gayích, kteří se potýkají s počátky epidemie AIDS.

Chlapci v osmdesátkách

Pětidílná minisérie Boys bude mapovat života tří mladých přátel, gayů, a to během dekády, v níž se gay komunita potýkala s epidemií HIV/AIDS. Kromě Neila Patricka Harrise v roli Henryho Coltrana se v projektu objeví další otevření gayové, Stephen Fry jako člen parlamentu Arthur Garrison a také Olly Alexander, frontman skupiny Years & Years. Ten bude hrát jednoho z „chlapců“ (druhými dvěma budou Omari Douglas a Callum Scott Howell), osmnáctiletého Ritchieho Tozera, který je svou rodinou a okolím považován na „zlatíčko“, on však před všemi skrývá, kým vlastně je.

Uživatelé sociálních sítí trpí syndromem hlavního hrdiny. Nejde jen o sebestřednost, ale o nebezpečný únik do smyšleného příběhu8. 7. 2021

Právě Olly neskrýval své nadšení z role v projektu kultovního tvůrce Russela T. Daviese, „Jsem nejšťastnější kluk ve vesmíru, protože jsem se stal součástí tohoto projektu,“ uvedl Olly. „Daviesova práce pomohla utvářet moji gay identitu, takže jsem bez sebe radostí, že budeme spolupracovat. Scénář je úžasný, smál jsem se u něj, ale také hodně plakal, je to velké privilegium moci vyprávět tento příběh,“ dodal.

Podobně ke své nové roli přistupuje i Neil Patrick Harris. „Jsem neskutečně hrdý, že jsem se stal součástí nového projektu Russela T. Daviese. Toto drama je neodolatelným, vtipným a radostným příběhem mladých lidí, kteří objevují svou pravou identitu a radost ze života, na druhou stranu je to také hluboké ponoření se do desetiletí, kdy množství mladých životů bylo zmařeno ničivými dopady pandemie AIDS,“ prohlásil herec.

Josef Havel (32): „V Pražské komunitě jdou často city stranou. Všichni chtěj jen ten bájný ideál, i když vědí, že neexistuje. Nechápu, proč ho všichni pořád hledají“26. 5. 2021

Je rok 1981, začíná nové desetiletí a Ritchie, Roscoe a Colin začínají nový život v Londýně. Tito zpočátku vzájemně si cizí chlapci jsou nakonec svedeni dohromady a brzy začnou se společnou kamarádkou Jill sdílet nová dobrodružství. Číhá na ně však nebezpečí v podobě viru HIV, který záhy jejich životy podrobí těžkým testům. Jak roky plynou, tito hrdinové dospívají pod tíhou AIDS, ale i tak jsou odhodlání žít a milovat více než kdy předtím – uvádí synopse.

A ačkoliv Davies např. v souvislosti s uvedením seriálu Queer as Folk čelil tvrdé kritice právě kvůli neadekvátnímu zachycení problematiku HIV/AIDS, minisérii Boys chce věnovat všem, jejichž životy byly epidemií AIDS zasaženy. „Prožil jsem ty časy a trvalo mi několik desítek let vše v sobě takto zpracovat. Jak čas plyne, hrozí, že počátky této nemilosrdné nemoci budou zapomenuty. Je pro mě ctí psát příběh pro všechny, které jsme v té době ztratili, ale i pro ty, kteří přežili,“ uzavřel. Pětidílná minisérie by měla mít premiéru ve Velké Británii v roce 2020.

Zdroj: attitude.co.uk, variety.com, radiotimes.com