Královské tabu: homosexuální bratranec britské královny promluvil o svém manželství s mužem

Bez ohledu na to, že zejména mladší členové královské rodiny jsou vůči jinakosti poměrně otevření a např. princ William prohlásil, že by neměl žádný problém s tím, kdyby některé z jeho dětí bylo homosexuální, zdá se, že jistými konvencemi je královská rodina stále spoutána. Minimálně to plyne z vyjádření královnina bratrance, který oslaví roční výročí manželství se svým partnerem.

Autor: Mirka Dobešová / Zdroj: pinknews.co.uk, independent.co.uk / 4. 9. 2019

Královské tabu?

Lord Ivar Mountbatten nesporně vstoupí do historie – ačkoliv sám neučinil nic extra převratného, fakt, že je spřízněn s královnou a zároveň se po mnohaletém manželství se ženou rozhodl přihlásit k tomu, že je gay, na něj upoutal pozornost veřejnosti i médií. Poté, kdy se po několikaletém hledání sebe sama rozvedl s manželkou a loni si vzal za muže svého partnera Jamese Coyla, se stal zároveň „královskou celebritou“. Jak se ale zdá, to, že Mountbatten je otevřený gay, příbuzným zrovna po chuti není.

3. 9. 2019Svobodní a bezdětní čelí větší diskriminaci než lesby a gayové. Proč je problém být single?

Již za pár dní oslaví šťastný pár první výročí své svatby, právě při té příležitosti pak Mountbatten poskytl rozhovor pro britský magazín Tatler. V něm uvedl, že měl určité obavy z toho, že bude prvním otevřeným gayem v královské rodině, stejně tak nevěděl, jak se k celé situaci postaví jeho sestřenice, britská královna. Po roce vztahu má však již jasno – pro jeho příbuzné je jeho vztah tabu. „Mí příbuzní o této mé situaci vůbec nemluví, komunikace vázne,“ uvedl. Přesto dodal, že svého rozhodnutí v žádném případě nelituje.

Královská rodina vs. blízcí příbuzní

Zatímco ze strany členů královské rodiny se Mountbattenovi příliš vřelého přijetí nedostalo, jeho nejbližší jsou mu nesporně oporou. Ostatně – loňského obřadu se zúčastnila i jeho ex-manželka, která jej dokonce vedla k oltáři, a také jejich tři děti. Právě ty prý vše zvládly naprosto perfektně. „Myslím, že mé tři děti jsou rády, že mají v domě dalšího muže – je to určitě lepší, než kdyby měly mít nevlastní matku, která by se pro ně mohla stát monstrem,“ uvedl s nadsázkou lord Mountbatten.

4. 9. 2019Královské tabu: homosexuální bratranec britské královny promluvil o svém manželství s mužem

A je pravda, že zejména někdejší manželka, lady Penny, byla lordu Mountbattenovi velkou oporou po celý život. S jejich vlastním sňatkem souhlasila, přitom její nastávající jí otevřeně řekl, že je bisexuální. Po 16 letech se nakonec dvojice rozešla, lord Mountbatten se však k tomu, že je gay, veřejně přihlásil až v roce 2016. Lady Penny však i nadále zůstala jeho blízkou přítelkyní. „Ivar si pravděpodobně ani neuvědomoval, že držení jeho sexuality v tajnosti ho skutečně mučilo, teď je úplně jiný člověk, všichni říkají, že ho nikdy neviděli šťastnějšího,“ uvedla bezprostředně před jeho loňským sňatkem s Jamesem Coylem.