ROZHOVOR: Tanečník Filip Jankovič prozradil, jak si vypracovat postavu na léto a co aktuálně chystá

Známý tanečník a choreograf Filip Jankovič se v ČR dostal do povědomí lidí hlavně díky druhé řadě SuperStar.

Autor: Jan Witek / Zdroj: Filip Jankovič / 28. 6. 2019

Pět let žil a aktivně tancoval v Londýně a rok v Los Angeles. Má za sebou třeba i spolupráci s Georgem Michaelem, Justinem Bieberem, Jessie J, Mariah Carey, Kylie Minoque, Celeste Buckingham a dalšími celosvětově uznávanými, ale i českými hvězdami.

26. 11. 2019Až polovinu Čechů trápí kloubní problémy. Jak jim předcházet?

My jsme Filipa vyzpovídali v rozhovoru, v rámci kterého jsme se ho mj. zeptali na to, jak si vypracovat krásnou vyrýsovanou postavu na léto a jakým projektům se aktuálně věnuje.

Co bys poradil čtenářům, kteří si chtějí vypracovat na léto skvělou postavu?

To je asi hodně individuální, ale častý pohyb je samozřejmě nejdůležitější. Já třeba kromě tancování využívám hodně chůzi, během které zatínám břišní svaly.

Ja moc ti k vyrýsované postavě pomáhá tanec?

Já mám geneticky vyrýsovanou postavu, máme to v rodině. Ale tanec mě udržuje v kondici i v mentální pohodě. Je to skvělý nástroj k tomu, cítit se dobře.

Pro mnoho mužů je to zatím asi tabu, ale je známo, že tančíš také na podpatcích. Tento tanec musí být určitě fyzicky náročnější. Doporučil bys tento styl i ostatním?

Doporučil bych jej, aby člověk zjistil, jestli ho chytne anebo ne. Ale tanec má mnoho stylů, takže si každý určitě najde ten svůj. Tanec na podpatcích je však určitě větší záhul třeba pro nohy.

Můžeš čtenářům prozradit, co aktuálně v taneční oblasti chystáš? Postřehl jsem na tvých sociálních sítích natáčení nějakého klipu…

Ano, moje taneční skupina DANCE TEAM teď točila dva české videoklipy, kde jsem se podepsal jako choreograf, a připravujeme obrovský koncert Jiřího Korna v O2 aréně v režii Pavla Strouhala. A taky nový muzikál Tarzan s choreografií Ivanky Hannichové, který bude hodně akrobatický. Už nám začala příprava, lezeme po lanech a učíme se pohybovat jako opice. (smích) Je to strašně náročné, ale moc mě to baví.

Když se na chvíli přesuneme od tance někam jinam, co dalšího tě baví podobně? Vím, že se hodně věnuješ také módě...

Módu mám od malička rád. Vnímám ji, řeším ji, jsem určitě nějakou neaktivní součástí, ale módní byznys mě neživí.

Přece jen tě někteří čtenáři za jistou módní ikonu mohou považovat. Můžeš prozradit, kde se inspiruješ nejen pro letní outfity?

Sleduju docela hodně módních profilů na Instagramu, ale své outfity si vybírám pocitově a tak, aby ladily k mému stylu.

2. 1. 2020Lady Gaga jako nový Bowie: jak popkultura i v ČR pomáhá LGBT lidem? Desetiletí uplynulo ve znamení přijetí i rostoucího násilí

Prozradíš, kolik kousků oblečení lze najít ve tvém šatníku?

Nespočet. Zakázal jsem si už kupovat zbytečnosti. Naopak si teď radši koupím jednou za čas dražší kousky, třeba od mé oblíbené Balenciagy. Je to kvalitní nadčasová móda, která mi vydrží v šatníku víc než jednu sezónu. Člověk se však o věci musí náležitě starat. Jelikož se jedná o drahé materiály, nechybí mi doma třeba skvělá napařovací žehlička Tefal, která za prvé vypadá designově, a za druhé oblečení tolik neničí a žehlení je jednodušší, což se v mém šatníku opravdu hodně vyplatí. (smích)

Z tvých sociálních sítí lze poznat, že tvou další láskou je jednoznačně cestování. Kam se chystáš třeba letos v létě?

Léto mám pracovní, ale určitě navštívím nějaké dva až tři hudební festivaly. Také organizuji celkem dva dětské taneční tábory na Slovensku a jeden v Chorvatsku, takže ani v létě se nudit nebudu.