Co z muže udělá lepšího chlapa? Přečtěte si rady zkušených!

Schválně, co si myslíte, že z vás udělá lepšího chlapa? Vojna? Univerzita? Sedmimístná suma na účtu? Kdepak. Ani jedna z těchto věcí nemusí být apriori špatná, ale sama o sobě vám rozhodně stačit nebude. Jde zejména o zkušenosti a schopnost uvědomit si některé z ne zrovna příjemných pravd.

Uživatelé Redditu se svěřují, které z takových nepříjemných pravd jim prospěly a udělaly z nich lepší chlapy. Není to zrovna fajn, ale je nutné uvědomit si, že svět neoceňuje tvrdou práci. Nikdo neocení, co všechno jste udělali, abyste se dostali až tam, kde jste. Svět vaše snaha nezajímá, místo toho je důležité pracovat chytře a rozmyslet si, kolik snahy věcem věnujete,“ píše jeden z uživatelů.

Představitel seriálového Supermana zuří: Bisexuální Superman je podbízivá póza, odvaha by byla, kdyby bojoval za práva gayů v Íránu15. 10. 2021

Že svět nefunguje jako meritokracie, tedy systém, který odměňuje snahu a zásluhy, na tom se shodne více uživatelů Redditu.Život není fér a rozhodně není procházka růžovým sadem. To si musíme všichni uvědomit,“ doplnil ho další.

„Někdy se prostě stane, že se všechno pokazí i když my uděláme všechno správně. Nebo si to alespoň v tu chvíli myslíme. V takovou chvíli nemá cenu vinit se a sypat si popel na hlavu. Ale jak se s takovými problémy dokážeme vypořádat, to o nás řekne daleko víc než tisíc slov. Přece jen, stále se jedná o naše problémy a naši zodpovědnost,“ píše další z uživatelů.

Svět nám prostě nefandí, nepřeje a víceméně jsme mu jedno. To si uvědomili i další z přispěvatelů. „Světu jsme jedno. To je prostý fakt. I když to na první pohled může znít špatně a naprosto demotivačně, pomohlo mi to uvědomit si, co jsem zač. A také jsem si řekl, když jsem vlastně vesmíru jedno, že bych se měl sám k sobě chovat líp. Občas, když člověk něco podělá, má pocit, jako by se naprosto odepsal, ale tak to není. Nemá smysl se tak tvrdě trestat, spíš bychom se měli motivovat, aby se nám to příště podařilo lépe.“

A ještě je tu jedna důležitá věc, kterou byste se měli naučit. Nejdůležitější věc, o které si myslím, že ze mne udělala lepšího chlapa, bylo naučit se říkat ´ne´. Uchránilo mne to před mizernými vztahy, před kamarády, co vás tak akorát využívají, před různými nevýhodnými nabídkami, prostě před věcmi a lidmi, které nechcete. Člověk ani nemusí být nepříjemný. Stačí se usmívat, být milý, ale pevně si stát za svým a vysvětlit lidem, proč jim na jejich požadavek nekývnete.“

Server LifeHack zase dává jednu radu, která může znít trochu netradičně.  Všude dnes čtete, jak byste neměli potlačovat své emoce a tvářit se jako někdo či něco, co nejste. LifeHack ale radí zkusit jedny emoce přeci jen trochu potlačit, a to zejména ty negativní. Přeci jen dospělý chlap se nenechá ovládat žárlivostí, vztekem či dalšími negativními vlastnostmi. Nikdo po vás nechce, abyste byli roboti bez emocí, Ale sami asi víte, kdy a kde mají emoce své místo.

Důležité je také naučit se zodpovědnosti. Jistě, člověk ne vždycky dostane do ruky ty nejlepší karty, ale je důležité umět se přiznat ke svým chybám a také se z nich poučit. Málokdo působí trapněji než ten člověk, který vidí spiknutí i za tím, když si ráno spálí jazyk horkým čajem.

Navštívili jsme útočiště DJe Roxtara a Adolfeena. Masky, plyšáci a maňásci jsou úplně všude25. 10. 2021

Jedna z nejdůležitějších rad pak parafrázovaně zní: „kdo se bojí, ten koná potřebu v síni“. Nenechte se ovládat strachem, žijete jen jednou. Nebojte se vystoupit z řady, nebojte se ujmout velení ve chvílích, kdy je to třeba. Nemá smysl svůj život prožít jen jako nezúčastněný pozorovatel.

Takže se zkuste zamyslet, co byste na sobě mohli zlepšit. Stačí začít od maličkostí. Ale rozhodně je špatně zamrznout na jednom místě a spokojit se s málem. Vyvíjíte se celý život. Tak to mějte na paměti.

Zdroj: Men's Health, Reddit, LifeHack