Celebrity a známé osobnosti, které zemřely podobným bizarním způsobem

Každé úmrtí nějaké celebrity či známé osobnosti je pro mnoho lidí smutným okamžikem. Nezřídka se však kolem úmrtí slavných objeví také různé konspirační teorie či pochybnosti. My jsme se zaměřili na osobnosti, jejichž smrt je až záhadně podobná.

Nestává se to často, ale když k něčemu podobnému dojde, jde z toho mráz po zádech. Jedna celebrita zemře tragickou smrtí, kterou provázejí velmi zvláštní okolnosti, a po jisté době se jiné celebritě stane úplně to stejné, jako by mezi nimi existovalo nějaké tajemné pouto.

Brittany Murphy a Simon Monjack – stejná smrt ve stejném domě

Když dva relativně mladí lidé zemřou jen několik měsíců po sobě ve stejném domě, může to mnohým lidem připadat poněkud zvláštní. Nikdo však nikdy nedokázal, že úmrtí známé herečky Brittany Murphy a jejího manžela (známého scenáristy) Simona Monjacka by spolu nějak souvisela.

Jediný rozdíl v  jejich úmrtí byl asi pět měsíců, oba potkala akutní pneumonie a těžká anémie. Podle několika bulvárních deníků se však objevily zprávy o tom, že důvodem smrti herečky Brittany Murphy byla hlavně anorexie a užívání drog. Nicméně po pitvě bylo prokázáno, že se jednalo o zápal plic zhoršený anémií.

Podobnou příčinu smrti stanovil koroner také u hereččina manžela Simona Monjacka. Velmi zvláštní náhoda, nemyslíte?

Holení jako byznys aneb Proč se z hladkého těla stal moderní trend5. 5. 2020

Natalie Wood a Carol Wayne – podobně záhadné utopení

Jedno z nejzáhadnějších úmrtí Hollywoodu postihlo herečku Natalii Wood. O čtyři roky později se přesně to samé stalo další známé herečce – Carol Wayne. Obě nejvíce proslavilo účinkování ve známé americké show The Tonight Show Johnnyho Carsona a obě byly nalezeny utopené v Pacifiku den po hádkách se svými muži.

Během období díkůvzdání roku 1981 byla Natalie Wood se svým manželem (herec Robert Wagner), jedním známým a kapitánem na jachtě nedaleko pobřeží Kalifornie. Dle New York Times byla herečka nalezena v Pacifiku 29. listopadu. Zvláštní na tom je skutečnost, že herečka prý odjakživa tvrdila, že se vody a plavání bojí. Kapitán potvrdil, že v noci před její smrtí byl svědkem bujarého alkoholového mejdanu a následné hádky mezi herečkou a jejím manželem. I přes tuto skutečnost a modřiny na jejím těle byla smrt prohlášena za náhodnou. Herečka zemřela ve věku 43 let.

V lednu roku 1985 byla Carol Wayne taktéž na dovolené se svými přáteli a přítelem v Pacifiku, někde u pobřeží Mexika. Svědci události říkali, že si z herečky během večerní party dělali legraci, že se díky obrovskému hrudníku nikdy nepotopí. Stejně jako Natalie Wood se Carol Wayne bála vody a neuměla plavat, avšak její tělo bylo taktéž nalezeno ve vodě bez známek života. Onu osudnou noc prý také proběhla velká hádka mezi herečkou a jejím přítelem, scenáristou Edwardem Durstonem. I její smrt byla prohlášena za náhodnou. V tu dobu jí bylo 42 let.

Edward Kennedy a John McCain – smrt na stejnou rakovinu a ve stejný den

Další zajímavé srovnání se týká dvou politických velikánů. Oběma byla diagnostikována stejná a relativně vzácná forma rakoviny mozku. Oba od určení diagnózy žili jen asi rok a oba zemřeli ve stejný den s rozdílem devíti let.

Edward Kennedy se o glioblastomu, což je agresivní forma rakoviny mozku, dozvěděl v roce 2008. Kvůli léčbě odešel ze Senátu a o 15 měsíců později zemřel. Stejný osud potkal také McCaina, který se o glioblastomu dozvěděl v roce 2017, taktéž kvůli léčbě opustil Senát a zemřel o 13 měsíců později. Oba zemřeli přesně ve stejný den, 25. srpna.

Tomáš (32): „Nechci být tlustý, proto si vždy strčím prsty do krku a všechno vyzvracím. Dělám to i několikrát za večer“3. 7. 2020

Steve McNair a Phil Hartman – stejná vražda a stejná sebevražda

Podobnosti u přirozených smrtí jsou jedna věc, druhá věc je pak podobnost u vražd. Známý komik a herec Phil Hartman a hvězda NFL (nejvyšší profesionální liga amerického fotbalu) Steve McNair byli oba zastřeleni ve spánku ženami, které měly problém s užíváním návykových látek. V obou případech došlo dříve vlivem drog k postupnému zhoršování vztahů s jejich ženami a obě ženy se po těchto vraždách zabily.

Phil Hartman se proslavil díky pořadu Saturday Night Live, ale také kvůli několika rolím ve filmech. Jeho manželství však bylo bouřlivé a jeho žena Brynn měla problémy s kokainem a alkoholem. Tu noc, kdy byl zabit, se s ženou měli pohádat. Následně jej jeho žena ve spánku třikrát trefila do hlavy a do hrudi. Pak odjela, opila se a jakmile se vrátila zpět, na cestě už byla také policie. Brynn se po příjezdu policie zamkla v koupelně a vzala si i vlastní život.

Sportovec Steve McNair byl také ženatý, ale bokem měl ještě přítelkyni. Jeho žena Sahel Kazemi se ještě před vraždou svěřila s tím, že věděla, že ji manžel podvádí, a tak jej podváděla také. Dva dny před tím, než svého manžela zabila, dostala pokutu za řízení pod vlivem omamných látek. K tomu také věděla, že se jejich vztah rozpadá, a tak si koupila zbraň a svého muže ve spánku zastřelila. Stejně jako u předchozího případu mířila na hlavu a hruď. Poté Sahel zabila také sebe.

Takových podobných případů záhadných podobností v úmrtích se však objevuje daleko více. Otázkou je, zda za to může něco víc než jen náhoda…

Zdroj: Foto: Shutterstock, Wikipedia