Německý cirkus vyslyšel ochránce přírody a místo zvířat nyní používá hologramy

Kdysi bývala zvířata v cirkusech samozřejmostí, dnes však proti této praxi brojí ochránci přírody po celém světě, kteří upozorňují na jejich týrání a špatné podmínky k životu.

Mnoho lidí má cirkus spojen se slony, opicemi, tygry, lvy a dalšími zvířaty. To se však nelíbí ochráncům přírody a jejich příznivcům, kteří tvrdí, že jde o týrání zvířat, a proto se snaží všemožnými cestami drezury v cirkusech zastavit.

ROZHOVOR s interiérovou designérkou: Češi v designu interiérů stále chybují2. 4. 2020

Tato věc se aktuálně řeší také na politické úrovni, i když v Česku a na Slovensku zatím plošný zákaz zvířat v cirkusech neplatí, je známo pár případů, kdy primátoři a starostové měst nepovolili vystoupení cirkusů se zvířaty na městských pozemcích. V Itálii tento zákaz platí plošně po celé zemi a od příštího roku by se měla přidat například i Velká Británie.

Nejen díky tomu tak na světě, ale i v Česku vzniká spousta „nových“ cirkusů, které nabízejí čistě akrobatická vystoupení, v nichž figurují pouze lidé, ale zrodily se také cirkusy se speciálními tematickými vystoupeními, a to například v podobě hororu.

V německém cirkusu Roncalli si však zážitek z drezury zvířat můžete užít naplno, aniž by jediné zvíře přišlo k úhoně. Ačkoliv měl tento cirkus velkou tradici a od roku 1976 svým divákům předváděl propracované drezury zvířat, nyní ta z masa a kostí vyměnil za hologramy. Slibuje však stejně velkolepé show jako dříve.

V manéži se tak navíc mohou objevit i zvířata, pro která by dříve vystoupení v cirkusech byla nereálná, jako třeba nejrůznější mořští živočichové.

Uvnitř šapitó jsou umístěny unikátní systémy, které umožňují viditelnost pro celé publikum. Jedenáct laserových projektorů se tak postará o skvělý holografický zážitek. Na drobnou ukázku se můžete podívat ve videu níže.

 

Zdroj: Cirkus Roncalli