Představujeme vám pejsky, kteří mají opravdová povolání

Pes je nejlepším přítelem člověka, ale v úvodu tohoto článku by se spíše hodilo napsat, že se jedná také o nejlepší pomocníky člověka.

Existuje něco, co mají lidé a psi společného? Můžeme říct, že určitě jistou dávku inteligence a také spoustu energie. Mnohdy mají pejsci energie ještě daleko více než lidé, a proto dokážou být v některých profesích dokonce i výkonnější.

Pražský primátor Zdeněk Hřib: „Manželství pro všechny se snažím prosadit všude, kudy chodím. Pokud neprojde, máme připravený plán B“12. 6. 2020

S trochou tréninku a cvičení se čtyřnozí mazlíčci mohou proměnit v opravdové profesionály a naučit se všemožným užitečným úkolům, které dělají lidé.

Mnoho psů často vidíme třeba ve službách policie, záchranářů, ale existují také psi, kteří se věnuji terapii pacientů s fyzickými či psychickými potížemi. Výjimkou nejsou ani psi vodicí, akrobatičtí či čtyřnohé filmové hvězdy, které se používají při natáčení filmů, reklam a seriálů.

Jaká je jejich odměna za vykonanou práci? Většinou stačí pohlazení, výborné jídlo a samozřejmě nějaký pamlsek. Jen za tyto věci jsou naši čtyřnozí mazlíčci schopni dělat divy.

Maďarsko v rámci boje s koronavirem zahajuje tažení proti translidem. Chce je právně „vymazat“6. 4. 2020

V galerii níže tak najdete několik desítek pejsků, kteří mají svá každodenní povolání a oddaně se jim věnují. Možná jste dosud ani nevěděli, co všechno pejsci dokážou.

 

Zdroj: BP