V srpnu se uskuteční první velký pochod heterosexuálů jako reakce na pochody hrdosti homosexuálů

V komentářích k článkům o Prague Pride mnozí hlasitě volali, jak je to nefér, že heterosexuálové také nemají svůj pochod hrdosti. Již hořekovat netřeba, je to tady.

Pochody hrdosti homosexuálů bývají (nejen) u nás každoročně terčem posměchu a znechucení části společnosti. Nezřídka jsou totiž bez znalosti věci a historie označovány za vecpávání vlastní sexuality do obličejů druhých. Často se pořádají také konkurenční akce, ať už různé pochody pro rodinu či různé akce extrémistů. Mnozí se pak snaží udržet naživu od počátku zcela absurdní myšlenku, že homosexuálové přicházejí s jasnou agendou zničit tradiční rodinu, a malují představy, kterak homosexuálové obcházejí sídliště, klepou lidem na dveře od bytů a snaží se přesvědčit věrné manžely, aby opustili své ženy, stali se také homosexuály a vzali s sebou samozřejmě své děti, které jim pak ukradnou homopáry.

Relax v Mariánských Lázních spojte s výletem za mumiemi či za keltskými tajemstvími17. 7. 2021

Takové myšlenky jsou scestné a jediné, co homosexuálové vždy chtěli, byla obyčejná lidská úcta a práva na stejné úrovni, v jaké je požívá kdokoli jiný, neboť to mnoha lidem pomůže a nikomu neuškodí. Bohužel hodně heterosexuálů se opravdu neumí vcítit do toho, jaké to je být v nějaké menšině. Jim totiž nikdo na budku nedá jen za to, že dali na ulici pusu svojí ženě. Nikdo se jim nevysmívá, že mají ženu, a neuvažuje, co s ní proboha asi tak dělají v ložnici. Nemluvě o tom, že v mnoha zemích hrozí za homosexualitu i v současnoti kruté sankce, a to někde stále i včetně trestu smrti.

První velký pochod hrdosti heterosexuálů

Parta tří chlapů z Bostonu se rozhodla podobným postojům a hlasům dát konkrétní tvar a 31. srpna 2019 budou v USA pořádat první velkou Straight Pride Parade, tedy pochod hrdosti heterosexuálů.  O celé akci informoval mimo jiné list Washington Post. Muži razí názor, že heterosexuálové jsou utlačovaní LGBT komunitou, která se pasuje do role oběti. Nicméně není jasné, jak se kromě homofobních útoků, které stály život obrovské množství gay a trans lidí, vědomě do této role LGBT lidé pasují… Věřím, že všem nešlo o nic jiného, než se z této role právě odpasovat.  

Za projektem stojí dva heterosexuálové (sami to zdůrazňují, proto to píšeme) John Hugo a Mark Sahady a s nimi se na věci podílí jejich „gay ambasador“ Chris Bartley, který se označuje za bojovníka proti heterofobii a tvrdí, že za to byl v LGBT komunitě ostrakizován.

Cílem není ani tak hrdost hetero lidí, ale spíše výsměch homosexuálům

Tito pravicově orientovaní Američané tak založili hnutí Super Happy Fun America, které pochod pořádá a jehož cílem je prý dle autorů mimo jiné „vysmát se levicové politice identit“. Bostonským úřadům rovnou dali najevo, že pokud by jim pochod nepovolily, budou je žalovat, a silně si také postěžovali, že bostonská radnice ihned nevyvěsila vlajku heterosexuálů, kterou si pro tuto příležitost vymysleli. Postěžovali si formálně, podali stížnost za diskriminaci pro svou sexuální orientaci, protože úřady nejsou ochotny vyvěsit ihned všechny vlajky, které si občané vymyslí.

Vlajka heterosexuálu vymyšlená narychlo při příležitosti Straight Pride Parade

„Když si vydupete status oběti, pak máte náhle právo oslavovat své bytí a očekává se, že lidé z kategorie utlačujících se budou podrobovat vašim pocitům,“ snaží se Mark Sahady vysvětlit to, jak gayové ubližují  většinové společnosti. Sahady organizuje i jiná shromáždění, a to za svobodu slova nebo také za právo vlastnit zbraně se skupinou Odporujme marxismu.

Akce paroduje veškerá hesla, která obvykle používají gay pride pochody. Organizátoři mluví o tom, že si chtějí vydobýt respekt pro heterosexuály, že chtějí pro ně rovná práva a inkluzi a chtějí také oslavit rozmanitou historii heterosexuálů. Pochod se bude symbolicky konat v Bostonu, což je tradičně jedno z míst nejvíce otevřených vůči LGBT komunitě v USA.

Akce získala na sociálních sítích velkou podporu. Bohužel zejména od lidí, kteří homosexuály více či méně nemají rádi a opovrhují jimi, ale mají pocit, že současný západní svět, který si podle nich jen „hraje“ na toleranci, jim nedává dost prostoru to vyjádřit. Samozřejmě akce schytala na sociálních sítích i kritiku s tím, že většinou lidé nechápou, o co organizátorům jde kromě výsměchu pochodům gay pride a nepřímé podpory homofobie.

Skoliosexuál miluje ty, kdo se necítí být ani ženou ani mužem. Nebinární lidé se na něj ale dívají s podezřením20. 7. 2021

Organizátoři si ale stojí za svým a označují heterosexuály za utlačovanou většinu. „Chceme toleranci a chceme ji pro všechny, ne jen pro LGBTQ komunitu,“ vysvětluje John Hugo.

Proč mají organizátoři pochodu a jejich příznivci tendenci parodovat myšlenky tolerance, které směřují vůči všem právě bez ohledu na orientaci, věk či barvu pleti, to je celkem otázka. Čím jsou přesně heterosexuálové utlačováni, to není jasné, zda samým požadavkem nenapadat homosexuály jen pro jejich orientaci či třeba tím, že jednou ročně mohou ve městě vidět karnevalový LGBT pochod, kam jsou zváni. Těžko říci...

Zdroj: FOTO: Superhappyfunamerica, Shutterstock