Videopůjčovny, walkmany a dlouhé čekání na připojení k internetu. Takhle vypadaly devadesátky

Každá generace se za svým mládím vždy ohlíží s určitou nostalgií. Jaké starosti řešily děti z devadesátek v porovnání s dnešní generací?

Autor: Jan Witek / Zdroj: JW; BP / 31. 5. 2019

Určitě už jste někdy slyšeli následující větu: „Všechno bylo lepší, když jsme byli děti.“ Možná už patříte mezi ty, kteří tuhle větu také několikrát pronesli.

27. 6. 2019Opravdu je pondělí nejhorší den týdne? Ostatní dny mohou škodit vašemu elánu daleko více

Doba jde neustále kupředu a zvlášť v technologiích je tento postup znát opravdu citelně. Děti v devadesátých let zažívaly obrovský boom kazet a CD, pár let poté už se objevovaly MP3 přehrávače, přenosné přehrávače videa, pak iTunes, Spotify a další vymoženosti.

Vzpomeňte si na první připojení k internetu. Pamatujete si to dlouhé čekání, než se spojila linka a vy jste mohli opravdu zpomaleně surfovat? A jak dlouho se načítala jedna jednoduchá stránka?

Také jste patřili mezi lidi, kteří často navštěvovali videopůjčovnu? O tom se dnešní generaci může jen zdát. Během pár sekund každičký film najdete na YouTube či Netflixu.

Věcí, které se změnily k nepoznání, je celá řada. Pojďte na ně společně s námi zavzpomínat v galerii níže a vezměte si k ruce kapesníčky, kdyby vám náhodou ukápla slza z nostalgie.