Videopůjčovny, walkmany a dlouhé čekání na připojení k internetu. Takhle vypadaly devadesátky

Každá generace se za svým mládím vždy ohlíží s určitou nostalgií. Jaké starosti řešily děti z devadesátek v porovnání s dnešní generací?

Určitě už jste někdy slyšeli následující větu: „Všechno bylo lepší, když jsme byli děti.“ Možná už patříte mezi ty, kteří tuhle větu také několikrát pronesli.

SOUTĚŽ: Moderní kuchyň si zaslouží moderní kávovar, vyzkoušejte štěstí a vyhrajte kávovar Siemens EQ.50025. 5. 2020

Doba jde neustále kupředu a zvlášť v technologiích je tento postup znát opravdu citelně. Děti v devadesátých let zažívaly obrovský boom kazet a CD, pár let poté už se objevovaly MP3 přehrávače, přenosné přehrávače videa, pak iTunes, Spotify a další vymoženosti.

Vzpomeňte si na první připojení k internetu. Pamatujete si to dlouhé čekání, než se spojila linka a vy jste mohli opravdu zpomaleně surfovat? A jak dlouho se načítala jedna jednoduchá stránka?

Také jste patřili mezi lidi, kteří často navštěvovali videopůjčovnu? O tom se dnešní generaci může jen zdát. Během pár sekund každičký film najdete na YouTube či Netflixu.

Věcí, které se změnily k nepoznání, je celá řada. Pojďte na ně společně s námi zavzpomínat v galerii níže a vezměte si k ruce kapesníčky, kdyby vám náhodou ukápla slza z nostalgie.

 

Zdroj: JW; BP