Facebook vám díky nové funkci umožní zjistit, kdo vás tajně chce nebo miluje

Pokud jste vždycky toužili vědět, kdo si obsedantně prohlíží vás profil na Facebooku a nesmírně po vás touží, nyní dostanete svou šanci to zjistit.

V poslední době je lidstvo na síti více než pavouci. Jednou z aktivit, kterou na sítích sociálních lidé pravidelně a až na sportovní úrovni dělají, je to, že si prohlížejí profily různých lidí. Někdo si není stoprocentně jist, jestli je jeho partner dost dobrý a jinde není náhodou tráva zelenější, protože pohled na současný protějšek po ránu připomíná obraz od Picassa, zatímco jiný frajer už v sedm patnáct má za sebou tři sta angličáků, po jejichž provedení vypadá ještě svěžejší než šampon před použitím, a cestou do práce, kterou miluje, stihl vyfotit dvě zelená kafe a štěňátko. Muži hledí do výstřihů u selfíček z posilovny různých tu jen činkou tu i plastikou vylepšených žen a říkají si, jestli by to nestálo za hřích, když na hrudníku jejich ženy už pracuje gravitace daleko déle a ještě je ta jejich málo obdivuje a nudí sděleními o svých pocitech.

Budoucnost v podobě létajících automobilů se blíží. Jedno z prvních je vyvíjeno i na Slovensku15. 3. 2020

Někdo zase partnera teprve hledá a čas si logicky krátí stalkingem svého ex a tiše doufá, že konečně místo láskyplných fotek s novým objevem zveřejní on, či ona apokalyptickou fotku z vyhořelého obýváku a v rukách na ní bude držet transparent s nápisem „Vrať se, prosím,  jsi to nejlepší, co mě potkalo“.

Někdo na síti vyhlíží partnera pro život jiný zase materiálovou základnu pro co nejčetnější nezávazná romantická dobrodružství. A když se sejdou kamarádi na kafi a někdo sdělí, že má někoho nového, prvně ostatní okamžitě žádají, ať jim ho ukáže na Facebooku či Instagramu.

Facebook chce nakopat zadek Tinderu

Pro všechny lidi hladové po seznámení a toužící znát tu veledůležitou pravdu, kdo všechno po nich tajně touží, tu bude brzy šance. A samozřejmě se zabaví i ti, kteří na sociálních sítích hlavně ubíjejí nudu a čas svého života. Dostanou pro to totiž další nástroj.

Na nedávné vývojářské konferenci F8 v San Jose v Kalifornii ústy svého nejvyššího Marka Zuckerberga totiž představil Facebook své nové vize. Jednou z nich je začít hrát zásadní roli na trhu seznamování (ano, myslím, že tomu tak s klidem můžeme říkat, je to odpovídající).  Facebook má tu výhodu, že se těší poměrně vysoké uvěřitelnosti a věrohodnosti profilů, tedy že lidé budou „vědět“, že je chce skutečně ten, komu profil patří, a nikoli opocený šedesátník vydávající se za dvacetiletou milovnici fitness z Prahy Irenu. Také zde budete moci milostně oslovit jiný okruh lidí než na běžné seznamce.

Jak se změní svět kvůli koronaviru? Možná za něj časem poděkujeme30. 4. 2020

Secret Crush vám řekne, že vás někdo chce. Případně vám řekne i kdo

Facebook tedy vypustil podrobnosti o své seznamovací aplikaci Facebook Dating, o které se něco tušilo již minulý rok, ale nebylo jasné, jak vážně to s ní Facebook myslí a jak s ní přesně naloží. Jedním z hlavních trháků, jak nyní bylo zveřejněno, má být funkce Secret Crush, což můžeme přeložit třeba jako „tajné zamilování“ nebo prostě „tajná láska“.

Název je sexy a slibný a evokuje až příběh nějaké telenovely, kde všichni na konci zjistí, že jsou sourozenci a zároveň sokové v lásce a budou pak společně v závěrečné scéně operovat něčí mozek.

Jak taková milostná telenovela podle Facebooku bude vypadat? Takže: mezi svými přáteli na Facebooku si budete moci vybrat někoho, kdo se vám líbí, už dlouho po něm prahnete nebo jste do něj dokonce platonicky zamilovaní, a označit jej srze funkci jakou svou tajnou lásku. Dle posledních dostupných informací to bude moci být kdokoli z vašich přátel, tedy nikoli například pouze ten, kdo má na seznamce profil. Možná tedy v dohledné době zjistíte, že Máňa ze základky, které jste marně bodali z lásky kružítko do ruky, vás vlastně také tajně miluje a velké přestávky si kdysi krátila dlouhými zasněnými pohledy na váš zátylek a všechny ty ztracené roky by třeba chtěla nyní dohnat.

Facebook vám možná brzy zjeví tajnou lásku

Tajně milovat budete moci až devět lidí naráz

Pokud nechcete sázet na jednu kartu, nebo se vám líbí prakticky každý, můžete si takto milostně označit lidí více. Maximální počet položek vašeho seznamu lásky se ale bude zřejmě muset vejít do čísla devět. Tedy Facebook vám umožní projevit tajnou lásku pouze devíti lidem naráz, což může být překážkou pro ty, kdo provozují polyamorii na olympijské úrovni.

Pokud vás někdo označí jako svou tajnou lásku, přijde vám upozornění, že vás má někdo rád a líbíte se mu. To vás má samozřejmě aktivovat k tomu, abyste také označili jednoho nebo více lidí ze svého facebookového okruhu jako svou tajnou lásku. Protože pokud se takto oláskujete přes Secret Crush navzájem, dá vám Facebook vědět, že je to vzájemné a kdo vás tedy také miluje a nepochybně vás dobrosrdečně hned vyzve k další akci na Facebooku. Tedy ať svému milému či milé napíšete. Jde tedy celkově o obdobu vzájemného zalíbení, které má svou podobu už na většině online seznamek.

Facebook Dating, který má být dostupný bez omezení zdarma (takové to klasické zdarma v uvozovkách) pro lidi starší 18 let, už se v minulém roce testoval v Kolumbii a Facebook ho zkoušel i mezi svými zaměstnanci. Datingová aplikace by nyní měla být už dostupná celkem v devatenácti zemích. Na domovském americkém trhu by se aplikace měla rozjet do konce roku.

Zdroj: FOTO: Shutterstock, Flickr, Instagram