12 let. 279 objetí. Poslední klapka Teorie velkého třesku padla: Jak probíhalo loučení Sheldona, Leonarda, Penny & spol.?

Seriálový fenomén, legenda mezi sitcomy, to je Teorie velkého třesku (The Big Bang Theory). Ovšem každý příběh jednou končí, uzavírají se tedy i příběhy party excentrických vědců (a také jejich partnerek). V úterý v noci padla poslední klapka a natočeny byly poslední záběry, které budou použity v závěrečné hodinové epizodě…

Loučení i oslava…

Ačkoliv při natáčení jednotlivých epizod The Big Bang Theory bývalo obvykle veselo, tentokrát na place zavládla spíše nostalgie, slzy a objetí. Padla totiž poslední klapka. Ani jeden z herců tak neprošvihnul možnost poděkovat všem fanouškům, kteří si za dlouhých 12 let The Big Bang Theory zamilovali.

Jako první se k loučení online rozhodl Simon Helberg (Howard), který paradoxně sociální sítě využívá docela zřídka. Sdílel fotku společného objetí, na které ale nikomu z herců není vidět do tváře. „Tohle jsme udělali 278krát. Před každou show. 12 let. Dnes večer to uděláme naposledy,“ napsal. To Kaley Cuoco (Penny), která na Instagram při příležitosti natáčení poslední epizody také sdílela hromadné objetí s kolegy, zvolila černobílou verzi, v níž alespoň jí je vidět do tváře.

Na jarní detox pomůže zázračný japonský produkt – zelený čaj Matcha Tea12. 3. 2020

Jim Parsons (Sheldon) na Instagramu sdílel fotku dveří svého bytu 4A, ve kterém bydlel s Leonardem předtím, než se k němu nastěhovala Penny. „Dnes točíme poslední epizodu. Dnes jsem prošel dveřmi tohoto bytu naposledy a je nesmírně těžké formulovat, jaký to byl zážitek. Ale slova ´láska´ a ´vděčnost´ jsou ta první, která mě napadají. Děkuji vám všem!“ napsal k ní a připojil také přání k narozeninám svým dvěma kolegům, Johnnymu Galeckimu (Leonard) a Kunalu Nayyarovi (Raj), kteří se oba shodou okolností narodili 30. dubna.    

To Galecki také sdílel snímek dveří, ale pro změnu bytu 4B, kde dříve bydlela Penny a v posledních sériích jej obýval Sheldon s Amy. Pozadu nezůstal ani Kunal Nayar (Raj), který stejně jako Helberg sdílel fotku objetí celé herecké party s textem „Děkuji za vás a děkuji vám, protože bez vás by naše show nebyla. Tohle je naposledy. Díky za vše“ a také s poděkováním, že mohl své narozeniny oslavit na scéně s šesti nejlepšími přáteli.

Co o show ani po 12 letech možná nevíte?

Ačkoliv Big Bang Theory svou 279. epizodou končí, jedná se o nejdéle běžící sitcom v historii studií Warner Bros.  A také jedinou show, která se dočkala prodloužení rovnou na tři další sezony, a to hned dvakrát. Během svého vysílání The Big Bang Theory získala 7 cen Emmy. Přestože po dvanácti letech by se mohlo zdát, že o jednotlivých postavách již diváci vědí naprosto vše, opak je pravdou.

Dodnes např. nikdo neví, jak se Penny jmenuje příjmením. Nepříliš rozšířená je také informace o tom, že herečka Mayim Bialik (Amy) má doktorát z neurovědy, čehož se tvůrci do jisté míry rozhodli využít, a tak z ní i v seriálu udělali neurovědkyni. Ostatní herci sice zrovna akademiky nejsou, ale jsou pro změnu docela zdatnými hudebníky – Galecki umí hrát na violoncello a Parsons se dokonce právě kvůli natáčení The Big Bang Theory naučil na theremin (což je velmi unikátní typ nástroje vydávající zvuky bez reálného dotyku hráče, akusticky tento zvuk můžete znát ze slavné znělky seriálu Vraždy v Midsomeru). Poměrně překvapivé pak může být také to, že slavné schody, po kterých se parta přátel 12 let proháněla, vlastně nikam nevedou a vše se točí na jednom podlaží. A na závěr – Sheldonova „uspávací písnička“ Hebké kotě je skutečná ukolébavka pocházející z Polska…

David Brodecký (32): „Do Česka už bych se nevrátil. Jako číšník jsem si v Dánsku vydělával stejně jako manažer velké mezinárodní firmy v Česku“27. 5. 2020

Konec je na dohled…

Poslední hodinová epizoda The Big Bang Theory bude mít svou premiéru na americké televizní stanici CBS 16. 5. 2019. Tentýž den CBS odvysílá také speciál „Unraveling the mystery: A Big Bang Farewell“, v němž Kaley Cuoco a Johnny Galecki provedou diváky zákulisím show. Fanoušci seriálu se mohou těšit také na sestřih nejlepších scén z uplynulých 12 sérií a rozhovory mnoha dalšími herci, kteří show prošli.

Zdroj: digitalspy.com, metro.co.uk, ladbible.com, eu.usatoady.com