Jak to chodí v erotickém masážním salonu? „Nejsme „bordel“, lidé sem přicházejí za něhou, odpočinkem a vlídným slovem!“

Erotické masáže nejsou nic nepřirozeného. Tělo prokrví, duchu pomohou alespoň na chvíli vypnout a pánové mohou ještě udělat něco pro zdraví své prostaty. Jenže kam zajít? Do „hambince“ se asi leckdo stydí a „bytové“ masážní salony nemají tu nejlepší pověst. Naštěstí je podniků s erotickými masážemi v Praze poměrně rozmanitý. V jednom takovém, který mimo jiné nabízí i služby „od pána pro pány“, jsme si povídali s masérem Adamem a majitelkou salonu Chilli, kde Adam masíruje, Natali.

Jak jste se k práci maséra v Chilli Salonu dostal?

Adam: K práci erotického maséra jsem se dostal přes známost s klukem, který takhle pracoval již 2 roky. Bohužel v České republice je slabší trh než v zahraničí, to je důvod, proč se kamarád nezdržuje zde, ale v zahraničí. Já se na rozdíl od něj pohybuji více v tuzemsku.

Co všechno takový masér musí umět a jaké podmínky musí splňovat?

A: Měl by umět masírovat, dokázat uspokojit a hlavně nestydět se někoho dotýkat a hovořit s ním o všech věcech. S klienty při masáži hovořím o různých tématech, většinou o své práci, o partnerkách či partnerech... Řekl bych, že si sem chodí vyčistit hlavu, odpočinout si při příjemné masáži.

Natali: U nás v Chilli si ceníme hlavně schopnosti empatie, ta je na prvním místě. Zájemkyně či zájemci o práci se mne často ptají, jakou na takovouto práci musí mít postavu. Nestojíme o „90-60-90“ plastové modelky od hlavy až k patě. Pokud je baví masírovat a jsou schopny se do klienta vcítit a předávat mu doteky energii, není co řešit.

Masírujete ženy i muže. Mohu se zeptat se na vaši sexuální orientaci?

A: Tak jako většina masérů jsem heterosexuál. Dokonce mi klienti říkají, že je více "rajcují" heterosexuální maséři než homosexuálové.

N: Když poptávají erotickou masáž ženy, často jsou plné obav, kam až masáž může dojít a co vše je povoleno. Veškeré obavy však opadnou, když se jim vysvětlí, že naši maséři jsou empatičtí profesionálové a v salonu se dodržují striktní pravidla, čili že neposkytujeme sexuální služby.

„Prodávala jsem se, abych se dostala z tíživé životní situace,“ prozrazuje manažerka (30). Měla by být prostituce v Česku legální?23. 6. 2020

Jaké jsou rozdíly v požadavcích žen a mužů? Na jaké masáže si které pohlaví více potrpí?

A: Řekl bych, že ženy si nejvíc při masáží potrpí na ten cizí dotek, hlazení, masáž stehen, boků. Hodně se ženám líbí, že používám při masáži speciální olej, který je nahříván nad svíčkou, čili cítí teplo, takřka je v tom více vzrušení. U mužů je to jiné, ti chtějí nejvíce masáž s finálním uspokojením.

N: Někteří muži za námi ani nechodí za službou jako takovou, ale za něhou, která jim třeba chybí doma, nebo si odpočinout po těžkém dni, popovídat si – a k tomu si užít erotickou masáž. Přirovnala bych to k návštěvě kadeřníka, kam se jdete nejen nechat ostříhat ale také se svěřit a vypovídat se. Vyjma mužů poptávají tuto formu nezvyklého vzrušení a společného prožitku také páry, které mají na výběr nechat se hýčkat od masérky či maséra. Zde je nejčastější, že masérka masíruje muže a masér ženu, to vše v jednom pokoji

Jaký druh masáže je vaší "specialitou", kterou byste zákazníkům doporučil?

A: Erotická masáž s vyvrcholením pro muže. Pro ženy masáž body to body. Každá je trochu jiná. Erotická masáž s vyvrcholením probíhá tak, že klienta zezačátku masíruji pouze rukama, nejprve záda a nohy zezadu a potom se klient otočí, probíhá “ruční práce” a nakonec klient vyvrcholí.

N: V tuto chvíli je velice oblíbená a poptávaná BDSM, příjemná volba pro ty, kteří chtějí zažít opravdu něco nevšedního.

A: Oproti tomu "body to body masáž" je více tělo na tělo. Klienta či klientku nemasíruji pouze rukama, ale i tělem, zadkem a stehny. Svojí vahou, celým tělem, potřený olejem.

N: Pro pány máme v nabídce také intenzivní masáž „lingamu“, která leckomu pomáhá naučit se ovládat své vyvrcholení. Existuje na to cca 18 specifických chvatů. Další možnosti jsou pak různé „extras“, jak jim říkáme, v podobě flirt dance, nebo i něco pro pány s footfetishem. Pro zdraví je skvělá i masáž prostaty. Češi jsou v tomhle zatím dost nesmělí, ale cizinci už se jí nebojí, vědí, že pomáhá pro prevenci rakoviny prostaty.

Co děláte, pokud za vámi přijde zákazník či zákaznice poprvé, jsou zvědaví leč nervózní a na poslední chvíli dostanou z masáže strach?

A: Ti, kteří přijdou do Chilli poprvé, přijdou ze zvědavosti. Nemají strach ale spíš stud. Ten je potřeba odstranit hned na počátku po příchodu. Nejvíce pomáhá společná sprcha.

N: Děláme vše pro to, aby se u nás klient zbavil stresu a cítil se jako doma. Nestane se, že by se tu třeba klienti potkávali, natož si málem ve sprše podávali ručník. Diskrétnost je zaručena, masáže se odehrávají v patře nad recepcí a dáváme si záležet na timingu, abyste tu třeba nepotkali svého šéfa. Už vřelá slova recepčních při příchodu dělají své a poté celý salon a pokoje, kde se snažíme uspokojit všechny smysly tím, že plápolají svíčky, hraje příjemná hudba, masér či masérka vyslechnou klientovo přání a tužby, to vše přispívá k tomu, aby si obě strany mohly užívat ničím nerušené příjemné chvíle.

Setkal jste se někdy s problémovým zákazníkem? Jak jste to řešil?

A: Nesetkal, klienti vždy odchází spokojení. Dokonce se jich ještě ptám, jestli bylo vše v pořádku a relaxující...

N: Klient salon navštíví na základě objednávky, kdy si zarezervuje masérku či maséra na určitý čas. Naše recepční mu vždy předem vysvětlí, co ho čeká a co naopak u nás není povoleno. Sex u nás neexistuje, ani „orálek“. Ani za příplatky. Jsem na nedodržování našich pravidel háklivá, nejsme „bordel“, ale erotický masážní salon.

Zákaz vycházení využili v Polsku pro prosazení zákona o zákazu potratů. Poláci ale našli novou formu protestů16. 4. 2020

Když zrovna nemasírujete, co děláte jiného? Ať už třeba další zaměstnání, nebo hobby...

A: Mimo tuhle činnost mám i jinou práci, se kterou to jde pěkně časově skloubit. Co se týká další aktivity, tak tou je cvičení, chození do kina, na procházky a cestování.

N: Vzhledem k tomu, že tento druh podnikání mi zabírá všechen čas, tak veškeré mé další aktivity se také týkají salonu, ať už jeho zvelebování, tak marketingových aktivit, schůzek atd. Chilli není pouze masážní salon, ale zároveň slouží i k pronájmu k oslavám, rozlučkám se svobodou, školením, takže práce je stále dost.

Co říká okolí na vaše zaměstnání? Setkal jste se s nějakými předsudky?

A: Nemám se za co stydět, ale okolnímu světu se s tím nesvěřuju. Ale znám i lidi, o kterých se jejich práce provalila. Dozvěděla se to rodina a blízcí, a najednou se člověk stal terčem posměchu kvůli tomu, že jako muž masíruje muže....

N: Stejně jak u klientů, tak i u našich zaměstnanců je důležité zachování diskrétnosti. Jsou masérky, které si, vzhledem ke svému dalšímu povolání, přátelům či rodině nemohou dovolit být poznány a já to akceptuji a vše tomu přizpůsobím. Na druhou stranu jsou i tací, kteří se erotickým masážím věnují již dlouho. Berou je jako součást svých životů a jejich okolí je s jejich prací obeznámeno, v takovém případě je to zkrátka jejich poslání a životní cesta.

Zdroj: Natali a Adam, Chilli Salon