Celoevropská organizace chce omezit práva žen a bojovat proti gayům. Její členka školila české poslance, proč ústavně definovat manželství

Seminář „Proč potřebujeme ústavní definici manželství“, který se uskutečnil včera na půdě Poslanecké sněmovny, byl realizován pod záštitou předsedy ústavně právního výboru Marka Bendy a poslanců Aleše Juchelky a Marka Výborného. Onen „odborný seminář“ však probíhal pod taktovkou homofobního uskupení Aliance pro rodinu…

Autor: Mirka Dobešová / Zdroj: Aliance pro rodinu, epfweb.org / 5. 4. 2019

Proč by se Češi měli stát radikálními homofoby?

Snad proto, že nikdo zatím nepřišel se skutečně uspokojivým argumentem, proč bychom v Česku měli potřebovat ústavní definici manželství jako výhradního svazku ženy a muže, rozhodla se Aliance pro rodinu zasáhnout. A jelikož jak naznačují statistická data, nejvíce homofobní částí populace jsou muži ve věku 45+, nemohla naleznout úrodnější půdu pro teze o nutnosti plodit děti a poskytovat jim stereotypní vzory „ženy“ a „muže“ než právě v prostorách Poslanecké sněmovny. Je ovšem otázkou, zda prostor k vlastnímu poslaneckému semináři dostanou i ti, kteří by naopak rádi objasnili, proč je ústavní definice manželství jako výhradního svazku ženy a muže nesmyslná. A to zejména ve 21. století, kdy spolu lesby a gayové běžně vychovávají děti a naopak např. roste neplodnost (čímž i napříč hetero dvojicemi ona tolik vyzdvihovaná reprodukční funkce manželství s hlasitým prásknutím padá pod stůl).

7. 6. 2019Svět zasáhla epidemie sexuálně přenosných nemocí: milion nových případů denně. „Je třeba urgentní akce,“ varuje WHO

Boj za „přirozené pořádky“

Z manželství leseb a gayů se v Česku stal regulérní problém, o němž se aktivně a plamenně diskutuje, bohužel se však  – pomineme-li platformu Jsme fér, která se snaží princip stejnopohlavních sňatků objasňovat – k tématu mají potřebu vyjadřovat především lidé, jichž se daná problematika v žádném ohledu netýká. Pro-rodinné militantní hnutí nazvané Aliance pro rodinu nevyjímaje. Právě tato organizace, která je pro-rodinná jen v případě rodin, u kterých se jí to hodí (tj. rodin heterosexuálních), tak vyjádřila své nadšení z faktu, že v Poslanecké sněmovně v rámci inkriminovaného semináře vystoupí také Ludovine de la Rochere, vůdčí osobnost kontroverzního francouzského hnutí La Manif Pour Tout a také jedna z ustavujících členek celoevropského hnutí Agenda Europe, které si za cíl klade omezování práv žen i LGBT lidí, a to ve jméně „přirozených pořádků“, a před nímž již varuje i Evropská unie. 

Kompetentnost Ludovine de la Rochere promluvit k danému tématu je pak podložena „tvrdými daty“. Kromě tvrzení, že má „6 let zkušeností od zavedení stejnopohlavního manželství ve Francii“ (přičemž však jen málokdo odhadne, v čem ony prezentované zkušenosti odbornice nabyla, může se tak klidně jednat o zkušenosti v tom, jak se jí v nově nastolených pořádcích beroucích se žen a mužů např. řídí auto nebo myje nádobí) údajně disponuje zásadními informacemi o tom, jak zavedení stejnopohlavního manželství ve Francii prakticky rozložilo tamní společnost (o čemž sice nikdo nic neví, ale v propagačních materiálech se to docela dobře vyjímá)….

Agenda Europe – organizace, před níž varuje i EU

„Vize náboženských extremistů jak mobilizovat evropskou společnost proti lidským právům v oblasti sexuality a reprodukce“ – tak zní podtitul poměrně obsáhlé publikace EU věnující se organizaci Agenda Europe, jež se začala formovat v roce 2013. Jednou z jejích představitelek je pak právě výše zmiňovaná Ludovine de la Rochere.

Právě v roce 2013 se začali seskupovat američtí a evropští aktivisté s cílem „obnovit přirozený společenský řád“ – zrušit stávající zákony týkající se lidských práv v oblasti sexuality a reprodukce – právo na rozvod, přístup k antikoncepci, právo na přístup k asistované reprodukci, právo na potrat, rovnost LGBT lidí, právo na změnu pohlaví či sex s osobami stejného pohlaví. „Agenda Europe je profesionalizované uskupení inspirované Vatikánem, jehož členové se v tichosti scházejí a pracují na podrobné strategii, jak opět začít omezovat lidská práva. A již má konkrétní výsledky – např. polský zákon o zákazu potratů v roce 2016, zákaz stejnopohlavního manželství v několika středoevropských zemích a více než tucet srovnatelných aktů na úrovni vnitrostátní i celoevropské,“ uvádí materiál publikovaný Evropským parlamentním fórem v roce 2018.

Opět se tak ke slovu dostávají především militantní křesťané, kteří ostatně stojí i za tím, že pod vlivem nenávistných kampaní vzrostlo v již zmiňované Francii např. homofobní násilí v posledních letech o neuvěřitelných 78 procent.

28. 3. 2019Zapomeňte na travesti. Do Čech míří velkolepá show s americkými „drag queens“ z dílny světoznámého RuPaula!

Co je „rodina“?

Bez ohledu na to, že odpověď na otázku, co je rodina, se může zdát na slunce jasná, zdá se, že poslanci si její definicí stále nejsou jisti. A tak si nechávají problematiku vysvětlit od Aliance pro rodinu a dnes je měl dokonce „proškolit“ i krajně pravicový extremista vyzývající k radikalizaci společnosti a boji proti islámu Tommy Robinson, a to v rámci konference Rodina a její práva v 21. století. To už ale byla i pro mnohé poslance příliš silná káva, a tak se akci rozhodli bojkotovat, konference tak byla na posední chvíli zrušena…