Internet nezklamal: Rappera Nipseyho Husslea prý zabila vláda společně s farmaceutickými společnostmi, protože chtěl uveřejnit pravdu o léčbě AIDS

Když jste celebritou a máte tu smůlu, že zemřete, nečekejte jen ohlasy plačících fanoušků, improvizované pomníčky s fotkami, svíčkami a kyticemi. Jelikož všechna média jsou zaprodaná — samozřejmě kromě těch, která si do podtitulku dají caps lockem cosi o tom, že se nebojí psát pravdu — leckdo zprávám o vaší smrti neuvěří. Jsou dvě možnosti. Buď jste svou smrt zfingovali, anebo vás zabili ONI.

Autor: Petr Opršal / Zdroj: TheBrag, Twitter, Rational Wiki, NewsPunch, NewsHub, TvTropes / 2. 4. 2019

To druhé je i případ rappera nominovaného na Grammy Nipseyho Husslea, který o víkendu zemřel v přestřelce před svým obchodem s oblečením. Jenomže pozor. Na vině prý nejsou gangy ani náhodní lupiči. Nipseyho prý odstranila americká vláda ve spolupráci se mocnými farmaceuty, které jistě znáte pod jménem Big Pharma.

3. 6. 2019Lexus UX: Lexus má ve svých řadách nový luxusní crossover

Nipsey byl totiž příznivcem léčitele známého pod jménem Dr. Sebi, který tvrdil, že jeho směs bylinek vyléčí vše, včetně AIDS. Kromě toho do světa hlásal, že HIV nezpůsobuje AIDS a že Afroameričané mají odlišný genom, který se musí léčit jinak než západní medicínou. Nipsey nechtěl zůstat jen u držení palců a sypání peněz, rozhodl se natočit i dokument o zmíněném silném muži, který je farmaceutickým průmyslem drcen a jeho teorie jsou vysmívané. A když už Big Pharma před dvěma lety zápalem plic zabila samotného samozvaného doktora Sebiho, nyní bylo třeba odstranit i Nipseyho.

„Tohle není náhoda,“ křičí například uživatel Twitteru Jared Sawyer Jr. Nipsey pracoval na dokumentu o procesu, který v roce Dr. Sebi vyhrál. Už Sebiho nechala vláda popravit za to, že chtěl vyléčit AIDS a připravit farmaceutické společnosti o jejich zisky. Teď se to stalo i Nipseymu!“ Podobný názor má i uživatel jménem LordWinkins „Už LeftEye (rapperka Lisi „LeftEye“ Lopes ze skupiny TLC, pozn. redakce) chtěla podpořit Dr. Sebiho – a pak se jí najednou stala autonehoda. Teď Nipsey. Chytnout šest kulek před vlastním obchodem v hoodu, co znal jako svoje boty? Tomu nevěřím!“

Vláda a Big Pharma mají vlastních problémů málo. Proto občas organizují falešné masakry, nebo naopak vraždí celebrity. A rozhodně se nejedná o jediný případ. Třeba legendu reggae Boba Marleyho prý ve skutečnosti zabila CIA, která ho považovala za bezpečnostní hrozbu pro USA. Alespoň to tvrdil článek ze serveru Newspunch o bývalém agentovi CIA, který se na smrtelné posteli přiznal, že Marleyho nakazil virem, který u něj vyvolal rakovinu. Ten samý server pravidelně přináší zprávy o tom, že pískání na ženy vás může v Londýně dostat do vězení, či že Británie přijala přes tisíc muslimských uprchlíků, ale všechny křesťany odmítla.

Naopak některé celebrity přežily svou smrt a teď si užívají zaslouženého volna. Například Jim Morrison z Doors byl prý několikrát spatřen, jak někde na americkém Jihu dělá honáka dobytka. Slavný rapper Tupac Shakur zase prý podle mnohých, včetně šéfa jeho labelu Suge Knighta, momentálně žije v Malajsii či na Novém Zélandu a znovu nahrává. Jedině ten Elvis měl prý smůlu. I když v roce 1977 narafičil tělo svého dvojníka vedle záchodu v sídle Graceland, sám se prý o čtrnáct let později zabil na motorce. Skoro až člověka napadá, proč v Česku nevznikly žádné veselé teorie o nešťastné Džambulce, která aby se vyhnula novinářským hyenám, raději utekla s mladším milencem do Východního Timoru.

Dřív se člověk mohl konspiračním teoriím smát, ale dnes už mu mrzne škleb na rtech. Stačí připomenout starší případ jménem Pizzagate. Z e-mailové konverzace mezi členy tehdejšího štábu Hillary Clinton internetoví jurodivci vyrobili „důkaz“ o existenci satanisticko-pedofilního klubu v jedné newyorské pizzerii. Co by mohlo zůstat komickou epizodkou z volební kampaně, ale málem přerostlo v násilí, kdy se jeden z nadšenců pro konspiraci do onoho podniku dostavil se samopalem.

29. 5. 2019Chcete se zbavit černých teček na obličeji? Zapomeňte na černou masku, jsou tu daleko lepší způsoby léčby!

To samé platí o bláznivé teorii jménem Qanon, která míchá Ilumináty, židovstvo a filmovou trilogii Kmotr. Jejím příznivcem byl i Anthony Comello, který nedávno zastřelil mafiánského bosse Franka Calliho z newyorské rodiny Gambino.

Média se často mýlí. Někdy si neověřují zdroje, ale lžou minimálně. Vlády i velké firmy mají nepochybně spoustu špíny za prsty. Ale většinou nemohou za to, že umřel váš oblíbený herec, váš oblíbený film propadl, nebo že vám zvadnul fíkus. Nebo že by i autor tohoto článku byl členem konspirace? Petrošekely stále nedorazily…