Do Bastion Prague Restaurantu za uměním, úžasnou kuchyní – a třeba i na svatbu

Restauraci Bastion Restaurant Prague najdete v té asi nejkrásnější a nejpůvodnější části pražského centra, která se rozkládá mezi Karlovem, Albertovem a Vyšehradem. Zde je uprostřed parků a zahrádek zachován poslední kousek opevnění, které bylo projektováno ještě za dob Karla IV. A v jedné z jeho bašt čili bastionů se skrývá právě tato restaurace.

Stavba nijak netrčí do panoramatu, zato její zahrada poskytuje nádherný výhled na Vyšehrad a do Nuselského údolí. Celkový dojem doplňuje výstava bronzových soch Oty Janečka. Své dílo zde ale vystavoval například i Olbram Zoubek a Michal Gabriel. Citlivá stavba z pera architektů Miroslava Cikána a Pavly Melkové, která vznikla revitalizací zanedbávané části hradeb, byla také v roce 2012 oceněna Grand Prix Architektů.

Procestujte svět, poznávejte nové lidi a naučte se nové věci, to vše za pár korun. Být WWOOFEREM může každý, jak na to?12. 10. 2021

Jenomže do restaurace se většinou nechodí jen kochat uměním nebo moderním designem. Do Bastionu si můžete zajít na velice zajímavou fusion české a francouzské kuchyně s důrazem na domácí přípravu všech surovin. A i ty, které nejsou vyrobeny přímo ve zdejší „laboratoři“, ty pocházejí jen o těch nejlepších a prověřených lokálních dodavatelů.

Jestli se chcete seznámit s místní kuchyní, můžeme pro začátek doporučit šestichodové degustační menu, na kterém najdete například tataráček uzený kouřem z třešňového dřeva, jemný levandulový kozí sýr s javorovým sirupem, oříšky a pečenou hruškou či Fillet Bastion, což jsou plátky křehké svíčkové proložené parmskou šunkou s brambůrky grenaille.

Ke každému chodu se hodí trochu jiné víno. Ale nebojte, zdejší zásoba vína je takřka bezedná, najdete zde i skutečné archivní perly a vína, která v jiných restauracích nenajdete. Co třeba ochutnat izraelské Mount Hermon, živé, ostré a nádherně živočišné víno, které ve vás navždy zničí předsudky, že všechna košer vína jsou sladká? Ale pochutnat si tu můžete i na nepřeberném množství těch nejlepších vín z Česka, Francie či třeba Španělska.

Prostorná a elegantní restaurace zařízená v tom nejlepším designu je ideálním místem nejen pro luxusní obědy a večeře, ale také pro pořádání nejrůznějších eventů, oslav a večírků, pořádají se zde i svatby. Takže pokud bude chtít říct svému partnerovi své „ano“, můžete tak učinit na opravdu netradičním a stylovém místě.

Rodí se naděje na první antikoncepční pilulku pro muže. Budou ale ženy spoléhat na to, že jejich partner nezapomněl spolknout prášek?20. 8. 2021

Co říct více? Snad vás jen pozvat, abyste přišli okusit krásy Bastionu na vlastní oči i chuťové buňky. Dobrou chuť a skvělý umělecký požitek vám přeje LUI!

Zdroj: Bastion Advertoriál