Do Bastion Prague Restaurantu za uměním, úžasnou kuchyní – a třeba i na svatbu

Do Bastion Prague Restaurantu za uměním, úžasnou kuchyní – a třeba i na svatbu

Restauraci Bastion Restaurant Prague najdete v té asi nejkrásnější a nejpůvodnější části pražského centra, která se rozkládá mezi Karlovem, Albertovem a Vyšehradem. Zde je uprostřed parků a zahrádek zachován poslední kousek opevnění, které bylo projektováno ještě za dob Karla IV. A v jedné z jeho bašt čili bastionů se skrývá právě tato restaurace.
Petr Opršal Petr Opršal Autor
6. 7. 2019

Stavba nijak netrčí do panoramatu, zato její zahrada poskytuje nádherný výhled na Vyšehrad a do Nuselského údolí. Celkový dojem doplňuje výstava bronzových soch Oty Janečka. Své dílo zde ale vystavoval například i Olbram Zoubek a Michal Gabriel. Citlivá stavba z pera architektů Miroslava Cikána a Pavly Melkové, která vznikla revitalizací zanedbávané části hradeb, byla také v roce 2012 oceněna Grand Prix Architektů.

<Path> Chcete využít služeb svatební koordinátorky? Jaké jsou plusy a mínusy?Zdroj:

Jenomže do restaurace se většinou nechodí jen kochat uměním nebo moderním designem. Do Bastionu si můžete zajít na velice zajímavou fusion české a francouzské kuchyně s důrazem na domácí přípravu všech surovin. A i ty, které nejsou vyrobeny přímo ve zdejší „laboratoři“, ty pocházejí jen o těch nejlepších a prověřených lokálních dodavatelů.

Jestli se chcete seznámit s místní kuchyní, můžeme pro začátek doporučit šestichodové degustační menu, na kterém najdete například tataráček uzený kouřem z třešňového dřeva, jemný levandulový kozí sýr s javorovým sirupem, oříšky a pečenou hruškou či Fillet Bastion, což jsou plátky křehké svíčkové proložené parmskou šunkou s brambůrky grenaille.

Ke každému chodu se hodí trochu jiné víno. Ale nebojte, zdejší zásoba vína je takřka bezedná, najdete zde i skutečné archivní perly a vína, která v jiných restauracích nenajdete. Co třeba ochutnat izraelské Mount Hermon, živé, ostré a nádherně živočišné víno, které ve vás navždy zničí předsudky, že všechna košer vína jsou sladká? Ale pochutnat si tu můžete i na nepřeberném množství těch nejlepších vín z Česka, Francie či třeba Španělska.

Prostorná a elegantní restaurace zařízená v tom nejlepším designu je ideálním místem nejen pro luxusní obědy a večeře, ale také pro pořádání nejrůznějších eventů, oslav a večírků, pořádají se zde i svatby. Takže pokud bude chtít říct svému partnerovi své „ano“, můžete tak učinit na opravdu netradičním a stylovém místě.

<Path> Nekupujte zbytečně předražená probiotika! Přinášíme seznam šesti potravin, které vašemu zdraví pomohou úplně stejně a za zlomek cenyZdroj:

Co říct více? Snad vás jen pozvat, abyste přišli okusit krásy Bastionu na vlastní oči i chuťové buňky. Dobrou chuť a skvělý umělecký požitek vám přeje LUI!

Zdroj: Bastion Advertoriál

Populární
články

Stomie dnes neznamená konec světa ani života
LIDÉ

„Od svých třiceti let mám vývod. Nejprve jsem myslel, že můj život skončil,“ vzpomíná Zdeněk. Jak jej dnes tzv. stomie omezuje?

Autor: Mirka Dobešová
Vaše dovolená nemusí být jen o vyhledávání památek, ale i neobvyklých sexuálních zážitcích
HOT!

Sexuální turistika: Spojte potěšení z cestování s prohlubováním své intimity. Které světové destinace jsou ty nejoblíbenější?

Autor: Michal Černý
Některé mučicí nástroje se dochovaly dodnes
LIDÉ

Hrozivé sexuální mučení praktikované v minulosti se týkalo především žen a gayů. Jak si naši předci představovali správné „tresty“?

Autor: Mirka Dobešová
Zažijte splynutí s oceánem na palubě Scenic Neptune II
LUXURY TRAVEL

Prožijte románových „20 000 mil pod mořem“ na vlastní kůži (a oči). Prozkoumat oceán v ponorce nemusí dnes být jen sen

Autor: Redakce
Krása Dolomit láká na idylickou glamsport dovolenou
LUXURY TRAVEL

Nový trend „glamsport“ láká na spojení aktivní dovolené s luxusem. Vyzkoušet jej můžete třeba s kolem v italských Dolomitech

Autor: Redakce
Emerald Kaia se vydá na první plavbu v dubnu 2026
LUXURY TRAVEL

Nahlédněte za oponu luxusního cestování. Jak probíhá plavba jednou z nejexkluzivnějších jachet současnosti?

Autor: Redakce
V rámci festivalu se představí i španělská primabalerína Cristina Aguilera
KULTURA

Co má společného Morava s iberoamerickou kulturou? Víc, než byste mysleli. Dokazuje to již 21. ročník festivalu Ibérica!

Autor: Redakce
Součástí vzrušení může být i dominantní postavení muže, kderý kompliment „uděluje“
HOT!

„Miliony žen“ mají v posteli úchylku, o které většina mužů ani netuší. Provazy ani důtky k tomu přitom nejsou potřeba

Autor: Martin Lyko
Mít v 90 letech svůj první veřejný coming není jednoduché, ale Kenneth Felts svůj strach překonal a změnil tím zbytek svého života
LIDÉ

V 90 letech se rozhodl pro veřejný coming out a změnil tím zbytek svého života. Příběh Kennetha Feltse inspiruje tisíce lidí po celém světě

Autor: Michal Černý
Červené víno je pro naši pleť jako elixír stáří
TĚLO & MYSL

Červené víno jako nepřítel krásné pleti. Proč víno škodí pokožce víc než pivo a co vše s ní alkohol dělá?

Autor: Redakce

E-Shop