Nadpozemsky krásný Petr Dočkal: “Nahota mi nevadí. Pokud je vkusná, nikoho neuráží ani nešokuje”

Mužská nahota je u nás stále velmi ožehavé téma, které vzbuzuje stud a pohoršení. Proč ale? Vždyť ženské akty na nás koukají na každém kroku! My jsme opět chtěli tak trochu nabourat stereotypní názory na to, že fotka nahého muže je sprostá. Vždyť mužské tělo bylo již odpradávna symbolem krásy a dokonalosti. Nepřipomíná vám model Petr Dočkal minimálně Michelangelova Davida?

Co je u vás nového, Petře? Stále trávíte tolik času „v oblacích“? 

Ano, trávím. Dokonce možná víc než předtím. Jenže je to teď spíše pracovně, než že bych létal na dovolené. (smích) Jinak jsem se konečně odhodlal ke koupi auta, které jsem donedávna nepotřeboval, protože jsem bydlel v centru. Teď jsem se ale přestěhoval, takže bylo nutností. 

Kam vlastně létáte nejčastěji? Máte konkrétní destinace, nebo po celém světě? 

Létám po celém světě, každý měsíc máme jiný rozvrh letů, který se občas skládá opravdu ze zemí celého světa. Takže se stává, že během jednoho měsíce stihnu prolétnout i tři nebo čtyři kontinenty. 

Koronavirus nás učí žít zdravěji – počty kuřáků klesly nejvíce za dekádu, zkuste místo „suchého února“ celou „suchou zimu“12. 11. 2020

Je pro vás náročné neustále střídat podnebí? Jak se s tím vaše tělo vyrovnává? 

Už ani ne, myslím, že člověk je celkem
adaptabilní tvor a zvykne si na horší věci.
(smích) Když dodržujete zdravý životní styl, jste fyzicky aktivní, tak vás jen tak něco nezlomí. Já osobně věřím, že velké množství nemocí a problémů jsou většinou subjektivní záležitosti, které se odehrávají v naší hlavě a jde s nimi pracovat. Stačí, když zvolíte správný a pozitivní přístup. 

Přece jen, v letadle je dost suchý vzduch a klimatizace pokožce také moc neprospívá. Jak o ni pečujete? 

Tak to máte pravdu, navíc jsem vždy bojoval s citlivou pletí, ekzémy, takže sina ni musím dávat obzvlášť pozor. Na lety používám výživný hutný krém, díky kterému se sice občas dost lesknu, ale to neřeším. Nemám oblíbenou jen jednu značku, mám doma dražší i levnější kousky, do péče o pokožku se prostě vyplatí investovat. 

Žijete v Dubaji, kde je většinu roku velké horko a slunečno. Jak chráníte své tělo před slunečními paprsky? 

Klasickými opalovacími krémy. A když se potřebuji opálit trochu víc, třeba kvůli nějakému focení, natřu se kokosovým olejem. Říká se, že má v sobě složku, která působí jako přírodní UV faktor, takže se nespálíte. 

Podle vašeho Instagramu to vypadá, že je váš život jedna velká párty. Je to opravdu tak, nebo zdání klame? 

Zdání klame! (smích) Hlavně co se sociálních sítí týče. Lidé sdílejí jen to, co se jim líbí a co má úspěch. Nikdo nebude zveřejňovat fotky, jak se potí v kanceláři za počítačem nebo jak se chystá na noční směnu. Na jednu stranu to chápu, na druhou si ale říkám, proč neukázat realitu. Je to ale samozřejmě na každém z nás. Já mám na svém Instagramu hodně fotek z různých akcí a večírků právě proto, že mám z takovýchto událostí upřímnou radost a mám tím pádem potřebu sdílet své štěstí se světem. Ale má to jednu nevýhodu, lidé si vás pak podle toho začnou škatulkovat a vytvářet si mylné závěry, že je to to jediné, co vás v životě baví. Podle mě je tedy nutné brát sociální sítě s rezervou. 

Jaká je vlastně vaše životospráva? Jak se o sebe staráte? 

Musím se přiznat, že jsem měl štěstí na dobré geny. (smích) Mám zrychlený metabolismus, takže cokoliv sním, moje tělo okamžitě přemění na energii.
Ale samozřejmě od útlého věku i sportuji, na základce jsem dělal třeba až pět sportů najednou. Prošel jsem si basketem, hokejem, atletikou, judem, plaváním, ale nakonec u mě vyhrál tenis. Dnes už zajdu tak maximálně do fitka a zbytek sportů provozuji tak nějak rekreačně. Jak jsem říkal, netloustnu, spíš si musím hlídat váhu, abych nezhubnul. (smích) Mám to štěstí, že mě baví jíst zdravě. Denně si dávám ovocné a zeleninové šťávy, také se soustředím na různorodé zdroje bílkovin. 

Základ akupresury zvládne každý. Stlačování bodů na těle pomůže proti bolesti, posílí imunitu i jednotlivé orgány4. 1. 2021

Máte nějaké beauty rituály, které pravidelně dodržujete? 

Mám. Můj ranní a večerní rituál vypadá tak, že si umyju obličej, použiju tonikum, sérum a krém. Mezi produkty si docela vybírám, to víte, už mi není dvacet, tak se nebojím zainvestovat do kvality. (smích) 

Vaše tělo vypadá dokonale, nikde ani gram tuku. Máte vy vůbec nějaké komplexy? 

Jak už jsem říkal, mám štěstí na dobré geny, ale ne vždy to bylo tak super. Od malička jsem byl vyžle a ve škole se mi smáli, že bych se měl konečně najíst. Holky mi záviděly dlouhé hubené nohy, a třeba právě z nich mám dodnes mindrák. Hlavně z lýtek. Tam mi moc dáno nebylo. 

Když už zhřešíte něčím dobrým a nezdravým, co to je? 

Nemám moc rád sladké, navíc mám intoleranci na laktózu, takže jsem v mlsání dost omezován. (smích) 

Co vy a česká kuchyně? Tu rád nemáte? 

Miluju ji! Dostávalo se mi jí dost jako malému klukovi od babičky a teď, když jednou za čas přiletím domů, musím si ji samozřejmě také dopřát, ale jedině v restauraci. To už ale není takové jako ta domácí kuchyně. Mamka a sestra jsou totiž vyznavačky zdravé stravy, takže u nich mě vždy čeká spíš veganská a bezlepková kuchyně. 

Zdravá strava a pohyb. Základní pilíře jeho sošného těla

Chytáte se ještě někdy vrátit do Čech natrvalo? 

Na to vám nedokážu odpovědět, je to u mě jako na houpačce. Jsem typ člověka, který se klidně ze dne na den rozhodne, že už ho to v Dubaji nebaví, a posune se někam dál do světa. Česko mám sice rád, mám tam rodinu a pár dobrých přátel, ale na žití to tam prostě nevidím. Potřebuju ke spokojenosti teplo, sluníčko a moře. 

Nafotil jste úžasné fotografie s uznávaným newyorským fotografem Wong Simem. Řeknete nám, jak ke spolupráci došlo? 

Fotil s ním můj kamarád z LA a propojil nás přes Facebook. Začali jsme si psát a shodou okolností jsme byli ve stejný čas na dovolené na Bali, tak jsme se domluvili na focení, které probíhalo v kamarádově vile. Možná se budete divit, ale počasí nám vůbec nepřálo a my museli bojovat o každý paprsek slunce. Na fotkách to ale jako zázrakem není vidět! Jsou úžasné, ale přece jen by mohly být při slunečném počasí ještě lepší. (smích) 

Jak se tvoří hvězdy? Přečtěte si rozhovor se známým producentem Jaro Slávikem5. 11. 2020

Nevadilo vám, že na fotkách odhalujete úplně vše? Jaký máte postoj k nahotě? 

S ním mi to nevadilo, věděl jsem, že je to naprostý profesionál. I když fotí především dámské a pánské akty, jeho tvorba si stále drží styl „fashion-editorial photography“, takže jsou jeho snímky vkusné a rozhodně ne vulgární. Snad se na ně i hezky kouká. (smích) Osobně mi nahota nevadí, pokud je zachycena vkusně, tak by neměla nikoho urážet ani šokovat. 

Jakou módu preferujete, když už jste oblečený? (smích) 

Mám hned několik stylů, které ale nevím, jak správně nazvat. Když jdu nakupovat oblečení, koupím si prostě to, co se mi líbí, a absolutně neřeším, jestli se to zrovna nosí a odpovídá to módním trendům. Spíš se směju tomu, jak snadno jsou někteří lidé ovlivnitelní něčím tak povrchním, jako jsou trendy nebo názor ostatních lidí. Přehoďte přes někoho starý ubrus, vyřízněte díru na hlavu, hoďte na to nápis Balenciaga a lidi vám utrhnou ruce. Udělejte to samé bez nápisu a lidi se vám vysmějou. Ale samozřejmě si uvědomuji, že je ve světě módy spousta talentovaných lidí, a k těm mám naprostý respekt. 

Co vy a soukromí? Máte někoho, nebo jste stále sám a užíváte si života single? 

Stále „single&happy“. (smích) Mám v Dubaji skvělou partu přátel, se kterou jsem vlastně neustále, takže mám občas pocit, že jsme spolu všichni ve vztahu. (smích) 

Petra můžete sledovat na jeho Instagramu.

Zdroj: Foto: Wong Sim