Máte málo přátel? Chybí vám rodina? V Japonsku si příbuzné i kamarády můžete pronajmout

Jednou z největších hodnot každého člověka je rodina. Své o tom ví také společnost Family Romance, která již nějakou dobu působí v Japonsku. Někdy totiž jednoduše nastanou chvíle, kdy člověk zůstane sám. A společnost Family Romance má pro takové situace poměrně inovativní řešení...

Autor: Jan Witek / Zdroj: Foto: Family Romance, Shutterstock / 22. 2. 2019

Není důležité, zda hledáte rodiče, kamarády, kolegy, sourozence či babičku nebo dědečka. V rámci nabídky Family Romance si můžete pronajmout úplně kohokoliv.

Své o tom ví také Kumpei, který nikdy neměl moc přátel a většina jeho narozeninových oslav byla ponurá a trávil je sám. Na jednu z posledních oslav si však objednal tento servis a byl nadmíru spokojený. Jeho oslava byla plná lidí.

Ve dveřích se objevilo šest mladých Japonců, kteří s ním jeho narozeniny oslavili. Nejrůznější oslavy jsou totiž taktéž v nabídce společnosti obsaženy. Můžete si tak hosty pozvat na svatbu, narozeniny, výročí apod.

Služba dokonce zachází tak daleko, že nabízí i přátele na sociálních sítích a tím i dostatek lajků a komentářů pod příspěvky, a to od reálných lidí. Tito najatí "přátelé" se taktéž snaží klienta zatraktivnit na sociálních sítích např. přidáváním a sdílením jeho fotek.

5. 2. 2019"Současným trendem v domácím wellness jsou kvalitní materiály a design," říká Marek Hlisnikovský ze společnosti Spa & Wellness

Na začátku setkání vždy proběhne seznámení a představení. Pokud bude klient chtít, na oslavu mu najatí hosté donesou třeba i občerstvení. Poté s ním stráví tolik času, kolik zahrnuje pronájem.

Pokud jde o celou skupinu, která se účastní jedné oslavy narozenin, většinou se pak  všichni odeberou na další akci, a proto s sebou vždy nosí věci na převlečení, aby bylo vše co nejvíc autentické. Aby to vypadalo, že i fotografie byly pořízeny v jiný den.

Dle slov zakladatele se již našla spousta lidí, kteří tuto službu odsuzují, ale o klienty údajně nemá nouzi. Snaží se naplnit potřeby klientů, což se daří. Jaký vliv to však bude mít na psychiku klientů? Co když si na své „nové“ přátele příliš navyknou? I když klienti ví, že celá akce není opravdová, psychice zkrátka vždy poručit nemohou.

25. 1. 2019Překvapivé fitness trendy pro rok 2019

Kolik taková služba stojí? Například šest lidí na dvě hodiny, což je dostatek času pro pořízení mnoha fotografií a vytvoření menší oslavy, vychází na zhruba 12 600 Kč. Pokud si budete chtít pronajmout hosta na svatbu, zaplatíte cca 2 000 Kč a za náhradního člena rodiny jsou to až 4 000 Kč. Cena tedy není vůbec nízká, ale je třeba uvědomit si, že je to cena, která vychází z japonských poměrů.

Myslíte, že tato služba dorazí brzo také k nám? Bude v Česku možné pronajmout si kromě společnic také přátele a náhradní členy rodiny? Měli byste o něco podobného zájem?