Máte málo přátel? Chybí vám rodina? V Japonsku si příbuzné i kamarády můžete pronajmout

Jednou z největších hodnot každého člověka je rodina. Své o tom ví také společnost Family Romance, která již nějakou dobu působí v Japonsku. Někdy totiž jednoduše nastanou chvíle, kdy člověk zůstane sám. A společnost Family Romance má pro takové situace poměrně inovativní řešení...

Autor: Jan Witek / Zdroj: Foto: Family Romance, Shutterstock / 19. 4. 2019

Není důležité, zda hledáte rodiče, kamarády, kolegy, sourozence či babičku nebo dědečka. V rámci nabídky Family Romance si můžete pronajmout úplně kohokoliv.

Své o tom ví také Kumpei, který nikdy neměl moc přátel a většina jeho narozeninových oslav byla ponurá a trávil je sám. Na jednu z posledních oslav si však objednal tento servis a byl nadmíru spokojený. Jeho oslava byla plná lidí.

Ve dveřích se objevilo šest mladých Japonců, kteří s ním jeho narozeniny oslavili. Nejrůznější oslavy jsou totiž taktéž v nabídce společnosti obsaženy. Můžete si tak hosty pozvat na svatbu, narozeniny, výročí apod.

Služba dokonce zachází tak daleko, že nabízí i přátele na sociálních sítích a tím i dostatek lajků a komentářů pod příspěvky, a to od reálných lidí. Tito najatí "přátelé" se taktéž snaží klienta zatraktivnit na sociálních sítích např. přidáváním a sdílením jeho fotek.

11. 5. 2019Trendy v hubnutí pro jaro 2019 a typ sportu, o kterém jste asi nikdy neslyšeli

Na začátku setkání vždy proběhne seznámení a představení. Pokud bude klient chtít, na oslavu mu najatí hosté donesou třeba i občerstvení. Poté s ním stráví tolik času, kolik zahrnuje pronájem.

Pokud jde o celou skupinu, která se účastní jedné oslavy narozenin, většinou se pak  všichni odeberou na další akci, a proto s sebou vždy nosí věci na převlečení, aby bylo vše co nejvíc autentické. Aby to vypadalo, že i fotografie byly pořízeny v jiný den.

Dle slov zakladatele se již našla spousta lidí, kteří tuto službu odsuzují, ale o klienty údajně nemá nouzi. Snaží se naplnit potřeby klientů, což se daří. Jaký vliv to však bude mít na psychiku klientů? Co když si na své „nové“ přátele příliš navyknou? I když klienti ví, že celá akce není opravdová, psychice zkrátka vždy poručit nemohou.

10. 4. 2019„Odpadková víla“ Marie Kondo učí svět, jak dělat pořádek. Doma i v životě

Kolik taková služba stojí? Například šest lidí na dvě hodiny, což je dostatek času pro pořízení mnoha fotografií a vytvoření menší oslavy, vychází na zhruba 12 600 Kč. Pokud si budete chtít pronajmout hosta na svatbu, zaplatíte cca 2 000 Kč a za náhradního člena rodiny jsou to až 4 000 Kč. Cena tedy není vůbec nízká, ale je třeba uvědomit si, že je to cena, která vychází z japonských poměrů.

Myslíte, že tato služba dorazí brzo také k nám? Bude v Česku možné pronajmout si kromě společnic také přátele a náhradní členy rodiny? Měli byste o něco podobného zájem?