Vyhrajte v letní soutěži čtyři volné lístky na představení Po Fredrikovi

14. 8. 2018 17:00 Letní soutěž 2018
Vyhrajte v letní soutěži čtyři volné lístky na představení Po Fredrikovi

Skvělé představení Po Fredrikovi, jehož režise se na prknech  Divadla Na Fidlovačce ujal Lukáš Pečenka a v hlavní roli se představuje Jan Fanta, vám dá nahlédnout do nitra duše mladíka, který se vyrovnává s diagnózou HIV/AIDS. Toto mrazivé monodrama jste si pak mohli vychutnat také v rámci týdne Prague Pride, a to přesně 7. srpna.

"Zamilovanost je někdy děsně náročná věc. Všichni to tvrděj a někdo to i skutečně zažil, nicméně bejt zamilovanej do Fredrika bylo chvílema naprosto nesnesitelný. Když jsem se do něj takhle po uši zamiloval, stalo se mimo jiný tohle: Denně jsem spal průměrně tři hodiny. Nemoh jsem jíst, a tak jsem zhubnul osm kilo. Ostatní si začali myslet, že beru amfetaminy nebo éčko nebo něco na ten způsob. Připadalo mi, že je možný úplně všechno. Jako kdyby mi hlavou zněla neskutečně krásná písnička o tom, že život je hra a my ji teď jdeme hrát.”

26. 7. 20185 vtipných světových náboženství, která si lidé sami vymysleli

Monodrama současného švédského autora Mattiase Brunna Po Fredrikovi je jako výkřik – vyjadřuje ohlušující radost z vášně, z lásky a z krásy života, ale zároveň i bolest ze zklamání, temnotu pomsty a smutku ze smrti. Je možné žít po Fredrikovi? 

„Ne abys dostal AIDS!“

Představení Po Fredrikovi zpracovává téma nakažení virem HIV ve velmi intimní poloze osobní zpovědi dvacetiletého kluka, Johana, který otevírá svůj příběh velké lásky k Fredrikovi. Od velkého citu přes mlhu nevyřčeného nebezpečí a tajemství po pomstu a tragickou smrt. Virus HIV je v tomto zpracování ukázán v jeho každodennosti, v lehkosti, s jakou se dostává k úplně běžným lidem.

V centru pozornosti tohoto monodramatu tak stojí normální kluk, který hledá své pravé já a který se zamiluje do báječného zábavného Fredrika. Johan cítí, že našel toho pravého, tu pravou lásku. Ale jejich vzájemné štěstí, oddanost a radost překazí pár okamžiků lehkomyslnosti.

Po Fredrikovi je hra, která přináší mladým lidem dvojí poselství: HIV je tu stále s námi, ale je možné se mu vyhnout, připravit se na něj, nechat se otestovat,a hlavně žít i s ním dál plnohodnotný život.

18. 7. 2018Letní nakupování stylově a ještě navíc výhodně? Máme pro vás tip!

SOUTĚŽ:

Chcete vyhrát abonentní kupón se 4 volnými vstupenkami v hodnotě 1.400 Kč? Stačí pouze správně odpovědět na otázku:

Jaké národnosti je autor představení Po Fredrikovi?

A. Americké

B. České

C. Švédské

Nápovědu naleznete ZDE!

Své odpovědi vyplňujte ZDE!

Zdroj: Divadlo Na Fidlovačce; Foto: Roman Černý
Jan Witek

Autor

Jan Witek

I když vystudoval zdravotnický obor, nikdy se z něj zdravotní bratr ani doktor nestal. Od malička toužil po pozornosti ostatních, a tak není divu, že se kromě psaní věnuje také moderování a DJingu. Miluje hudbu, kulturu, cestování, dobré jídlo, auta, nové technologie a samozřejmě žít naplno.

E-shop