Vyhrajte dva lístky na koncert houslisty Daishina Kashimoto ve Smetanově síni v hodnotě 1 200 Kč

1. 8. 2018 19:00 Letní soutěž 2018
Vyhrajte dva lístky na koncert houslisty Daishina Kashimoto ve Smetanově síni v hodnotě 1 200 Kč

84. sezóna Symfonického orchestru začíná 12. září koncertem s šéfdirigentem FOK Pietari Inkinenem a sopranistkou Lise Lindstrom. Ještě před tím, už 29. srpna, proběhne tradiční open-air koncert ve Valdštejnské zahradě, vstup je zdarma. Do Prahy rámci nové sezóny zamíří mnoho zvučných jmen z oblasti vážné hudby. A kdo to bude?

24. 5. 2018Jaké jsou TOP LGBTQ destinace pro dovolenou v letošním roce?

„V 84. sezóně to bude například Lise Lindstrom, se kterou sezónu zahájíme, Vadim Repin, Fazil Say, Albrecht Mayer, Antti Siirala nebo houslista Daishin Kashimoto, se kterým se v lednu 2019 vydáme na turné po Japonsku,“ uvádí ředitel FOK Daniel Sobotka.

Orchestr zahraje dále například s Radkem Baborákem, Janem Mráčkem,  Arturo Sandovalem, Vardanem Mamikonianem nebo s Pavlem Černochem. Tenorista José Cura, jemuž v červnu 2018 končí tříletá rezidence, bude nadále s FOK spolupracovat a tentokrát se představí čistě z pěvecké stránky, a to ve scénách z oper Verdiho, Saint-Saënse, Wagnera a Brittena, které podle jeho vyjádření pro něj nejvíce znamenají.

K příležitosti stého výročí vzniku republiky v Praze zazní Má Vlast pod taktovkou Tomáše Netopila. „Oslavy nás inspirovaly také k projekci prvního českého velkofilmu Svatý Václav s živou hudbou Oskara Nedbala a Jaroslava Křičky. Do programu sezóny také mimořádně zařazujeme dva varhanní recitály ve Smetanově síni, také k tomu nás spolu s managementem Obecního domu inspirovalo výročí vzniku republiky,“ říká ředitel.

Pietari Inkinen pod jehož taktovkou proběhne i letos mnoho koncertů

Koncerty v Obecním domě nabízí spojení hudby ve Smetanově síni a možnost návštěvy dalších prostor, například vynikající večeře před koncertem ve stylové Francouzské restauraci Art nouveau. 

Celkem FOK nabízí 11 abonentních řad. Zakoupením abonmá návštěvníci získají až 40 % slevu, stálé místo v sále a další předplatitelské výhody. Návštěvníci koncertů si dále mohou – i online – sestavit vlastní abonentní cyklus MOJE ŘADA; při výběru 4 a více libovolných koncertů z nabídky 84. sezóny získají 20% slevu na vstupné a další předplatitelské výhody. Nákup vstupenek lze uskutečnit v pokladně FOK v Obecním domě nebo online.

15. 8. 2018Co má nová Sabrina, mladá čarodějnice, společného s původním sitcomem? Vlastně nic. Co byste měli o novém hororovém seriálu vědět?

Milovníci vážné hudby mohou v naši letní soutěži vyhrát dva lístky první kategorie do Smetanovy síně na koncert s houslovým virtuózem Daishinem Kashimoto, který se koná 20. prosince od 19:30 v hodnotě 1 200 Kč. Stačí správně odpovědět na následující otázku. Nápovědu najdete zde!

Otázka:

Kolik koncertů bude dirigovat šéfdirigent Pietari Inkinen se Symfonickým orchestrem FOK v sezóně 18/19?

a)       12

b)      14

c)       16

Svou odpověď napište zde!

Zdroj: FOK
Petr Opršal

Autor

Petr Opršal

Milovník perliček na dně vína i pěny na hladině piva. Těžký stroj, poháněný kofeinem a smyslem pro humor. Melancholický cholerik, idealistický cynik. Tvor, který si pamatuje všechny vítěze Survivoru, ale kdyby neměl hlavu pevně přišroubovanou, někde ji zapomene.

E-shop