Vyhrajte v letní soutěži luxusní šampon a kondicionér od studia BOMTON

18. 8. 2018 15:00 Letní soutěž 2018
Vyhrajte v letní soutěži luxusní šampon a kondicionér od studia BOMTON

Vyučil se automechanikem, ale po maturitě nastoupil na rekvalifikační masérský kurz. K tomu přidal akupresuru, masáže, kosmetiku a manikúru. Dnes vlastní Karel Kadlec největší síť kadeřnických a kosmetických studií v Česku. Vítejte v Bomton studiích.

Historie Bomton studií se začala psát 1. února 1995, kdy Karel Kadlec v pasáži Jalta na Václavském náměstí otevřel první luxusní salón v Praze. “Já sice nejsem kadeřník, ale vedl jsem tehdy kadeřnický salón, který jsem pak dostal do zisku. Mým nadřízeným se ale zdálo, že to zvládnou i beze mě, tak mě vyhodili. Tak jsem začal shánět vlastní prostory,” vzpomíná Karel Kadlec na své začátky.

1. 8. 2018Vyhrajte sadu extravagantních šumivých vín Fogoso v hodnotě 3 000 Kč!

V té době (před 23 lety) u nás nebylo žádné skutečně luxusní kadeřnictví. Jen kadeřnictví Květa uprostřed Václavského náměstí. Nový salón Karel Kadlec otevřel s asi pěti kadeřníky, které už znal. Asi měsíc po otevření kadeřnictví Květa zavřeli a téměř všichni kadeřníci přešli do Bomtonu. Bylo jich asi dvacet.

Úroveň kadeřnictví ale tehdy nebyla zrovna valná. Navíc kadeřnictví fungovalo úplně jinak než dnes. Stříhalo se asi dvacet minut, barvilo hodinu. Kadeřníci tak stihli třeba dva až tři lidi za hodinu. Byla to spíš pásová výroba. “Už od začátku jsme ale kladli velký důraz na špičkový servis,” vypráví Karel Kadlec.

A fungovalo to dobře. Kadeřnictví bylo tehdy spojené s barem. Spousta lidí si tak dala skleničku, cigaretu a pak šla na vlasy. To je dneska skoro neuvěřitelné. Tehdy Karel Kadlec pochopil, jak je důležité kvalitní a značkové vybavení. Na zákazníky to dělalo dojem.

Salón Bomton se původně jmenoval Vlasové studio Bonton. “Dlouho jsem přemýšlel o názvu a kamarádi z rádia Bonton mi poradili, ať salón pojmenuji stejně, že mi udělají reklamu. To slovo zároveň znamená dobré vychování, úroveň. Ale jejich právnička pak chtěla, abychom salón přejmenovali,” říká. První verze byla Bom-ton s podtitulem Kadeřnictví rodinného typu. Časem se název změnil na BOMTON.

Jen kadeřnictví nestačilo

Ke kadeřnictví, fitness a spa patří dnes také školicí centrum Bomton Academy a agentura Bomton Weddings a Events. Agenturu Karel Kadlec založil kvůli nespokojenosti s podobnými firmami, kde jisté věci nefungovaly tak, jak by si představoval.

Akademie byla nutnost. “Dnes je totiž nedostatek personálu, takže než abychom přijali někoho špatného, raději si ho vychováme,” vysvětluje. Původně byla akademie jen školicí centrum pro kadeřníky Bomton, postupně se z ní ale stala nejlepší kadeřnická akademie u nás. Dnes funguje nezávisle na Bomtonu. Školitelé učí všechno bez ohledu na značky. Důležité je, aby předali své zkušenosti a naučili řemeslo.

Bomton každoročně pořádá kadeřnickou soutěž AICHI. Mezi kadeřníky je velká soutěživost. Jak mezi různými kadeřnictvími, tak i mezi kolegy ze stejného salónu. Kadeřníci jsou velmi silné osobnosti a chtějí si vzájemně něco dokazovat. Původně bylo klání Bomton Cup určeno pouze pro kadeřníky Bomtonu. “Uspořádali jsme i galavečer, kam jsme pozvali klienty a známé, a spousta lidí bylo nadšených a ptali se, proč soutěž není i pro ostatní kadeřníky,” vypráví Karel Kadlec. Druhý ročník už byl otevřený všem a postupem času se z akce stala mezinárodní soutěž.

15. 8. 2018Nečekaná diskriminace: Čecha nepustili do gay klubu kvůli tomu, jak byl oblečen. Rozpoutalo to mezinárodní virální senzaci

Jaké novinky čekají zákazníky Bomton salonu?

Salon pracuje na vlastní kosmetické řadě, jedná o zastupování nové značky, rozšiřuje akademii. A Karel Kadlec hovoří i o tom, že by rád otevřel něco mezi kadeřnictvím a klubem jen pro pány. 

SOUTĚŽ:

Díky letní soutěži na LUI.cz můžete vyhrát OCEAN MIST VOLUME SHAMPOO (šampón pro objem jemných vlasů) v hodnotě 580Kč, což je speciální šampon s technologií Ocean Silk a dávkou přírodních rostlinných bílkovin, které vlasům dodávají strukturu, objem a sílu zevnitř a na povrchu nechávají vlasy lesklé a silné, a také OCEAN MIST VOLUME CONDITIONER (kondicionér pro objem jemných vlasů) v hodnotě 600Kč, což je kondicionér s technologií Ocean Silk a dávkou přírodních rostlinných bílkovin, které vlasům dodávají strukturu, objem a sílu. Hydratuje, chrání a usnadňuje rozčesávání vlasů, takže jsou objemnější bez nežádoucího zatížení. Musíte jen správně odpovědět na následující otázku:

Vyjmenujte 3 členy Bomton týmu.

Nápovědu naleznete ZDE!

Svě odpovědi vyplňujte ZDE!

Zdroj: Bomton
Jan Witek

Autor

Jan Witek

I když vystudoval zdravotnický obor, nikdy se z něj zdravotní bratr ani doktor nestal. Od malička toužil po pozornosti ostatních, a tak není divu, že se kromě psaní věnuje také moderování a DJingu. Miluje hudbu, kulturu, cestování, dobré jídlo, auta, nové technologie a samozřejmě žít naplno.

E-shop