LUI radí: Čtenář se nám svěřil s problémem, my známe odpověď. Svět je zachráněn!

16. 11. 2016 06:00 Lajfstajl
LUI radí: Čtenář se nám svěřil s problémem, my známe odpověď. Svět je zachráněn!

Je mi 26 a nikdy jsem neměl s pletí problémy. Žiju docela zdravě, sportuju, piju hodně vody a beru vitamíny. Krém na obličej používám stejný už asi deset let a vyhovoval mi. Teď jsem ale začal mít problémy se suchou kůží. Na obličeji mi pne a loupe se. I na těle ji mám občas suchou. Můžete mi poradit nějaký krém nebo zjistit co by mohla být příčina? Díky moc, Patrik

S tímto problémem nám napsal čtenář do redakce a my jsme se rozhodli odpovědět veřejně, protože odpověď může potřebovat i někdo další. Tělo a pleť si moc nevybírá, kdy se rozhodne dělat problémy. Obvykle to udělá v ten nejhorší moment. Při náhlé změně kondice pleti i pokožky na těle je nejlepší jít ve vzpomínkách do minulosti.

3. 5. 2018Instagram ovládl nový selfie trend: lidé se fotí ve velmi speciálních maskách

Pokud jste začal kupříkladu chodit plavat do bazénu, může jít o alergickou reakci na chlór. Nebo ani ne alergickou, ale chlór vysušuje. Nejlepší je použít okamžitě po osprchování tělový a pleťový krém na velmi suchou a podrážděnou pokožku.

K tomuto úkazu může ale dojít i po přestěhování a sprchování vodou, na které není tělo zvyklé. Voda není všude stejná a každý bude reagovat jinak. Pokuste se vyhnout styku obličeje s vodou - myjte si tvář balenou kojeneckou. Jestliže nastane změna a víte, kde je problém.

Je ale mnoho aspektů ke zvážení - změna pracího prášku (třeba povlečení je nejlepší prát v prášku pro mimina). Nošení umělých materiálů taky moc nepomáhá.

Jestliže už jste našel odpověď, skvěle, pokud ne, doporučil bych přejít na hypoalergenní hydratační produkty, které jsou vyráběné za účelem léčby suché pokožky. Ráno si dávejte lžičku kokosového oleje a do jídelníčku zařaďte víc ryb (nebo jezte tablety rybího tuku, odkaz na dobré je dole). Při dlouhodobě přetrvávajících problémech je ale dobré navštívit dermatologa.

14. 5. 2018LUI TESTOVÁNÍ: Jiří Spálenský: "Zatím se musím česat na přehazovačku. To bych chtěl změnit!"

Pokud máte také konkrétní problém, na který nemůžete najít řešení, neváhejte a napište dotaz na vaclav@lui.cz

Václav Mensa

Autor

Václav Mensa

Student, autor, antropolog, pozorovatel. Jídlo má rád ostré, nápoje kofeinové, zprávy okamžité a módu minimalistickou. Hudbu hlasitou a od Daphne Guinness, filmy Streepovské, telefony nedotykové, život nekomplikovaný, jednání profesionální, psaní a čtení kvalitní, internet rychlý a šampaňské říznuté džusem.

E-shop